Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Ролки-скърцат

  1. #1

    Default Ролки-скърцат

    Здравейте.Ще помоля за едно малко съветче.При всяко палене на колата,след като не съм я палил 2-3 дни,се чува шум като от леко виене и скъцане ,все едно нещо иска смазване,което спира след около 2 минути и не се появява при следващо палене същия ден.Виенето се чува откъм ремъците.Ремъците и ролките съм ги сменял преди точно 30 000 км. в оторизиран сервиз.Аз предполагам,че този шум е от някоя ролка или ролки.
    Въпросчето ми е-има ли някаква опасност или не ?

  2. #2
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Защо мислиш че е ролка, ами ремъка?
    Alfa 166jtd,1999

  3. #3

    Default

    Ами може и ремък да е,не знам.Давайте мнения

  4. #4
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Ремък на 8000 км., започна да пищи като луд при мен, симптомите бяха подобни, след смяната му всичко се оправи! Най добре е да се погледне от майстор!
    Alfa 166jtd,1999

  5. #5

    Default

    Ще я закарам скоро на майстор,но ми е интересно защо вие само при първо палене на студен двигател.Ако е скапан ремъка не трябва ли да вие постоянно ????

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може звукът да идва от приплъзването на ремъка, ако е хлабав. В момент на студен старт ремъкът се натоварва най-вече заради хидравличната помпа и алтернатора.
    Когато запалиш на студено и се чува въпросния звук, пробвай да завъртиш волана в някоя посока и виж дали звукът ще се усили. Ако се усилва, вероятно ремъкът приплъзва и може да пробваш да го натегнеш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Това съм го пробвал,но звукът не се усилва.Просто си паля,засвирва си и още докато не е загряла постепенно спира да вие.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    Това съм го пробвал,но звукът не се усилва.Просто си паля,засвирва си и още докато не е загряла постепенно спира да вие.
    Независимо от това е добре да провериш дали ремъкът е опънат както трябва. Критерий за това е съвпадението на двата отвора Ф5 на автоматичния обтегач. Виж тази тема. Ако много се разминават отворите, вероятно не е добре опънат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Ок,благодаря за насоката.Тази процедура не мога да я извърша сам,така че ще се ходи пак на майстор.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Хубаво де аз да питам за дизел или за бензин става въпрос?Ако е дизелова аз имах подобни симптоми от ролката на алтернатора,след палене имаше странен шум и след минута две изчезваше.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobiuzunov View Post
    Хубаво де аз да питам за дизел или за бензин става въпрос?Ако е дизелова аз имах подобни симптоми от ролката на алтернатора,след палене имаше странен шум и след минута две изчезваше.
    И аз щях да питам за двигателя, но вече си знам, че когато не се упомене, значи е дефолтния - JTD 136 HP


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Този път забравих да спомена двигателя. 2.0 т.спарк 155 коня

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Доколкото знам, при 2.0 TS е малко по-опростено. В смисъл, че няма откъде да се регулира опъна. Просто обтегачът е с фиксирано положение което не може да се променя и опънът зависи единствено от пружината му.

    Моля някой по-запознат да ме поправи, ако греша.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Колега смени си акумулатора и ще се оправи.
    Алфа 166 2.4 JTD

  15. #15
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Росен Желев View Post
    Колега смени си акумулатора и ще се оправи.
    Не е критерии! При всяка кола е различно. На мен ми пищеше до петък - оказа се, че съм сипал менте масло АТФ в сервото преди месец. Беше станало в цвят боза. От какво се пресече - незнам.

    Та промивки, та чудеса... 4 литра масло на вятъра, а колко бяха псувните, че целия станах се масло... няма да обяснявам.

    Ако помпата на сервото го товари - пищи.
    п.п. При мен преписква сутрин докато е студена и работи на тихи обороти. Мръдне ли стрелката - млъква. Май ще се насоча да си прегледам обтягащия механизъм и алтернатора.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •