Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Проблем с разпределителен вал на 2.0V6 Turbo

  1. #16
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Имах същия проблем с една кола , свалих главата и се оказа скапан водач (и) и клапана не може да легне хубаво
    след ремонт на главата всичко вече и в час и проблемите се забравиха
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  2. #17
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    В какъв смисъл клапана не е можел да легне хубаво? Кълчел се е във водача и е заклинвал или не е лягал добре на седлото на клапана? Това от износен водач/клапан ли се е получавало? Идеята ми е дали с мерене на компресията ще мога да го хвана?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    В какъв смисъл клапана не е можел да легне хубаво? Кълчел се е във водача и е заклинвал или не е лягал добре на седлото на клапана? Това от износен водач/клапан ли се е получавало? Идеята ми е дали с мерене на компресията ще мога да го хвана?
    Хлабината на водача е определяща за правилната му работа, трябва да е някакви стотни. Най-добре отхлюпвай главата и я давай за райберене, според мен е от водач или е криво стеблото на клапана.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Хлабина във водача вероятно няма да я хванеш с мерене на компресия. Най-лесно ще я установиш, като свалиш пружината и разклатиш опашката с ръка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Хлабината на клапана във водача е ясно, че няма да я хвана с мерене на компресията. Въпроса ми беше къде не е лягал хубаво клапа. Ако не ляга хубаво на седлото с компресията ще го хвана. В петък ще свалям пружините да видя как е луфта във водача.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #21
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Търся по-корава пружина с идеята да има прекалено голямо усилие на вала и съответно голямо триене от това да се получава износването.
    Пружината няма как да стане по корава, ако обаче има намалена коравина при определени режими може да се получи разкъсване на кинематичната верига т.е. да няма контакт между гърбицата и повдигача с последващ ударен контакт между тях. Това би обяснило снимките на накалваните повдигачи.
    Най-накрая уморените пружини са и един от факторите за износване на водачите на клапаните и самите клапани.

    Цък! http://www.youtube.com/watch?v=_REQ1PUM0rY

    Конкретния проблем може да е комбинация от най различни фактори, но е твърде верояно началото да е впружините.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by ksf View Post
    Пружината няма как да стане по корава, ако обаче има намалена коравина при определени режими може да се получи разкъсване на кинематичната верига т.е. да няма контакт между гърбицата и повдигача с последващ ударен контакт между тях. Това би обяснило снимките на накалваните повдигачи.
    Най-накрая уморените пружини са и един от факторите за износване на водачите на клапаните и самите клапани.

    Цък! http://www.youtube.com/watch?v=_REQ1PUM0rY

    Конкретния проблем може да е комбинация от най различни фактори, но е твърде верояно началото да е впружините.
    Много добро обяснение
    И видеото е много полезно

    Боби, когато сваляш пружината за да провериш за луфт във водача, ако не установиш такъв, сложи друга пружина или поне размени пружините с друг изпускателен клапан. Ако е въпрос на уморена пружина, следва проблемът да изчезне или да се пренесе на другия клапан.
    Но аз залагам на наличието на голям луфт.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Не успяхме да разглобим пружините от клапана. Много са запекли конусите. Въпреки това местихме клапаните заедно с пружините к-кт и стеблото на този клапан се местеше колкото и на другите. Не мисля, че има по-голям луфт във водача от на останалите, но все пак не е проверен на 100%
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Колеги без да се обиждате, ама какво общо има клапана като е на половин метър от разпределителния вал??? Вала не натиска директно върху клапана, а минава през повдигач и кобилица. Така че каквото и да прави клапана, то се губи при кобилицата. Просто тези чашки лежат хоризонтално и нямат добро мазане за разлика от смукателните клапани.
    И Боби, това че сте въртяли клапаните може да ти донесе само проблеми. На тези автомобили клапаните се окопават с годините в някакво положение, тъй като не се въртят постоянно както е при Мерцедес. Резултата от превъртане на клапан, може да бъде разместване от леглото и започва да духа. От опит ти го казвам.
    Имам Крома с 2,5 V6, който е абсолютно еднакъв с твоя двигател и аз имах същия проблем на първите два изпускателни клапана на двете глави. Вече три пъти сменям тези чашки, които струваха по 35лв броя, и пак се износват, но на различни клапани. Циментацията на чашките е слаба.

  10. #25
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Не съм въртял клапани. Просто ги напънахме леко с отверката странично. Лошото е, че вала е тръгнал вече да се износва и няма спасение. Трябва пак нов вал и чашки.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Хубаво че не сте въртяли клапаните. Явно не съм те разбрал добре. Сменяй чашката и си карай. Аз като купих кромата 2004 година, се чуваше това чаткане в главите. Чашките на два изпускателни клапана бяха адски окопани. Като казвам адски искам да кажа, че хлабината между чашката и вала беше 3мм. Съответно и валовете бяха наранени, но от тогава до ден днешен валовете са си все в това състояние.

  12. #27
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default

    Препоръчват хлабина между 0,25мм 0,27мм в западните форуми . Хлабина 0,3мм е прекалено голяма И почва да яде вала , а на 0,35мм направо яде валовете , цокането се появява след продължИтелно шофиране с големи хлабини на клапите. Цокането и проблема яде вала се появява в коли на които дълго време не е правено регулировка на клапаните аз така разбрах от руските и западните форуми .
    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

  13. #28
    Запален алфист alex37's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Силистра
    Posts
    211

    Default как се правИ регулИровка на клапанИ

    1. Alfa Romeo 164 v6 2.0 TB средно 10л/100км

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •