Results 1 to 12 of 12

Thread: Губи бензин

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default Губи бензин

    Струва ми се ,а и понякога ми намирисва ,сякаш губи бензин .Колата е на газ и на бензин карам много малко ,а ми прави впечатление че много бързо намалява ,отнякъде изтича .Освен пробит резервоар какви са вариантите ,къде да търся ,че най-лесно да ликвидирам проблема ?
    145 1.6 TS 1998 г.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by bemy View Post
    Струва ми се ,а и понякога ми намирисва ,сякаш губи бензин .Колата е на газ и на бензин карам много малко ,а ми прави впечатление че много бързо намалява ,отнякъде изтича .Освен пробит резервоар какви са вариантите ,къде да търся ,че най-лесно да ликвидирам проблема ?
    Има два маркуча който влизат в бензиновата рейка от пред провери там (проверява се като от доната страна към рейката се размъдра маркуча насам-натам а от горе то си е капсоловано но може да пробваш дали се върти моята от там си губи редовно бензинец.. ) Поне за това се сещам на 1-рво време
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  3. #3
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    в багажника под "мокета" има един черен капак хванат с 3 видий, развий ги и отдолу е бензиновата помпа. провери дали не тече от там често се случва на цф2 моторите
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by didko_boy View Post
    в багажника под "мокета" има един черен капак хванат с 3 видий, развий ги и отдолу е бензиновата помпа. провери дали не тече от там често се случва на цф2 моторите
    Бени откри ли проблема ?
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    До сега не съм ,всеки случай не е пробит резервоара и няма течове от него до двигателя .Остава да проверя както ми каза предния колега захващането на бензиновата помпа .Не знам дали е възможно управлението на газта да ми пуска успоредно и бензин ?
    145 1.6 TS 1998 г.

  6. #6

    Default

    Според мен ако пуска и газ и бензин би трябвало колата да се дави да не иска да върви и тем подобни странични ефекти ... Може и да не губи бензин просто така да ти се струва понеже на булшинството ар 145 бензиномера показва невероятни стойности ....
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  7. #7
    започва да се пристрастява Psycho87's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Dupnitsa
    Posts
    69

    Default

    Колега на мене ми пропускаше бензин от бензиновия регулатор . Бензина изтичаше в маркучето за вакум под регулатора . Провери там
    Alfa Romeo 145 1,4 TS ALFA FOREVER,GOLF NEVER

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Благодаря ,но не знам къде да проверявам ,къде е това нещо ?
    145 1.6 TS 1998 г.

  9. #9
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Quote Originally Posted by bemy View Post
    Благодаря ,но не знам къде да проверявам ,къде е това нещо ?
    На противоположния край на рейката - виж снимката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Регулатор.jpg  

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Разбрах къде е ,ще погледна ,а какво точно трябва да е ,в смисъл това маркуче под регулатора каква функция има и къде трябва да ходи бензина ?
    145 1.6 TS 1998 г.

  11. #11
    започва да се пристрастява Psycho87's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Dupnitsa
    Posts
    69

    Default

    В рейката има 2 магистрали , от едната идва входящия бензин и когато направи налягане 3 бара регулатора отваря и пропуска бензина в другата магистрала ,коята го подава на дюзите.Моя регулатор имаше износено гумено уплатнение и пропускаше бензин в маркучето за вакум .... Ако бъркам някаде колегите да ме поправят.
    Alfa Romeo 145 1,4 TS ALFA FOREVER,GOLF NEVER

  12. #12
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Psycho87 View Post
    В рейката има 2 магистрали , от едната идва входящия бензин и когато направи налягане 3 бара регулатора отваря и пропуска бензина в другата магистрала ,коята го подава на дюзите.Моя регулатор имаше износено гумено уплатнение и пропускаше бензин в маркучето за вакум .... Ако бъркам някаде колегите да ме поправят.
    Само малко бъркаш Магистралата която захранва дюзите е входната. Регулаторът отваря след 3 бара и пуска излишния бензин обратно в резервоара по втората магистрала. Вакумът е свързан с регулатора и в известни граници променя налягането, при което се отваря - примерно при пълна газ вакумът е малък и регулаторът отваря при по-голямо налягане (двигателят се нуждае от максимално количество гориво). Има случаи, когато нещо в регулатора се скапва и бензинът започва да преминава през него в маркучето за вакум.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •