Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Времена,средна скорост и коментари за предствянето ни на писта Серес

  1. #1

    Default Времена,средна скорост и коментари за предствянето ни на писта Серес

    Пускам темата и тъй като много съфорумци вече са карали. Имам веднага конкретен въпрос.

    Бихте ли посочили, каква максимална скорост развивате по точките на картинката (моля пишете реалните за да има смисъл)

    т.1 - максимална скорост преди спирането за К1
    т.2 - максимална скорост преди спирането за К5
    т.3 - максимална скорост преди спирането за К10
    т.4 - максимална скорост в десения завой К13
    т.5 - максимална на излизане от К15

    Click image for larger version. 

Name:	serres_racing_circuit.jpg 
Views:	92 
Size:	78.3 KB 
ID:	110949

    и респективно моите средни:

    т.1 - 175/180 макс! км/ч
    т.2 - 135/140 км/ч
    т.3 - 145 км/ч
    т.4 - 120 км/ч
    т.5 - 95 км/ч
    Last edited by ne0; 23-03-2013 at 18:31.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  2. #2

    Default

    Батка излишно е, скороста по километража е доста различна от тая дето е найстина реална........
    Изобщо ти как си определяш скороста по тия точки.....
    Някой ако знае некъв скапан софтуер за налагане на картина върху картина, мога да си поиграя да наложа две обиколки под 1.33 със съответно скороста по ГПС от всяка точка на пистата........
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 23-03-2013 at 17:58.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Батка излишно е, скороста по километража е доста различна от тая дето е найстина реална........
    Изобщо ти как си определяш скороста по тия точки.....
    Някой ако знае некъв скапан софтуер за налагане на картина върху картина, мога да си поиграя да наложа две обиколки под 1.33 със съответно скороста по ГПС от всяка точка на пистата........
    Ни са прай, аз ти знам даже скоростта. Напиши я приблизително. Ти имаше джи пи ес.

    Моята не успях да я засека с джи пи ес, но по оборотите и размера на гумите съм почти сигурен в скоростта +/- 5 км/ч.

    Километража за нищо не става това е ясно. По обороти горе долу е по-точно.

    Мисля и други са ползвали телефони и джи пи еси... Даже Зашев ползва на Калояново да го ева и детката

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #4

    Default

    ГПС от телефони и прочее не са за токаво нещо, те отчитат веднъж на секунда.......
    10 херцов гпс ти дава инфо за скороста всеки метър от пистата, 118 лв е по последния курс на лирата......вземи си такъв не се занимавай с транспондери......
    По памет 186 съм на точка 1 и 146 на точка две, за другите трябва да разровя телефона, в интерес на истината още не съм ги прехвърлил на комп, разгледал и наложил върху кадрите....
    П.П - 4 и 5 няма как да се определи точно, тъй като епеска е трудно да се определи точно.......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 23-03-2013 at 18:24.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    ГПС от телефони и прочее не са за токаво нещо, те отчитат веднъж на секунда.......
    10 херцов гпс ти дава инфо за скороста всеки метър от пистата, 118 лв е по последния курс на лирата......вземи си такъв не се занимавай с транспондери......
    По памет 186 съм на точка 1 и 146 на точка две, за другите трябва да разровя телефона, в интерес на истината още не съм ги прехвърлил на комп, разгледал и наложил върху кадрите....
    П.П - 4 и 5 няма как да се определи точно, тъй като епеска е трудно да се определи точно.......
    абе горе долу ... не +/- 20 км ч, а 5-10 е ок...

    т. 4 с теб ти я гледахме 120-22 км/ч (там е важно най-бавната скорост примерно..)


    По принцип темата ако се отнесем всички е важна. Чух много странни скорости от различни хора и установих, че много хора са в заблуда. Даже нап Светулков четох някъде, че вдигал 190 км/ч на правата (мисля в тая тема беше за инцидента). Не споря просто ми е интересно дали е така. Интересно ми е кой с каква кола къде дава ралики.
    Last edited by ne0; 23-03-2013 at 18:33.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  6. #6

    Default

    Аз затва километража съм го заврял някъде дето да не го виждам докато карам......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    1. 185км/ч по километраж (на 4-та 7200+ оборота - тъкмо преди прекъсвач)
    2. 140км/ч по километраж (на 3-та на прекъсвач. Пробвах и да вкарвам 4-та, но е за много малко и реших, че по-добре да удрям 2-3 прекъсвача на 3-та, вместо да губя време при превключването)
    3. 130-135км/ч по километраж
    4. 115км/ч по километраж
    5. там не гледам много километража, че имаше дупка! но да речем 95км/ч (имам спомени, че съм на 3-та с 5000-5200 оборота).

    Колата фабрични размери и дават 215/45/17, а аз карах с Федерал 225/45/17.

    Колата за този серес беше с ВАЛОВЕ коломбо бариани страдале масимо. + спортния колектор и олекотен маховик от миналата година. Като цяло имаше сила, не си искаше гумите - буквално и преносно буахаххах

    Скоростна Кутия от 147 1.6 120 коньов туин спарк.

    1th gear ratio: 3,91:1 (максимална скорост по километраж 60км/ч)

    2th gear ratio: 2,24:1 (максимална скорост по километраж 100км/ч)

    3th gear ratio: 1,52:1 (максимална скорост по километраж 140км/ч)

    4th gear ratio: 1,16:1 (максимална скорост по километраж 185км/ч)

    5th gear ratio: 0,92:1 (максимална скорост по километраж ????)

    Диференциал : 4,07:1

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Чух много странни скорости от различни хора и установих, че много хора са в заблуда. Даже нап Светулков четох някъде, че вдигал 190 км/ч на правата
    Специално за скоростта преди 1вия завой съм 1000% сигурен, а и аз не обичам да преувеличавам - 185км/ч по километраж. Вече колко са реални нямам представа... Aко съм написал някъде 190км/ч да се приеме за неволна грешка
    Last edited by digitalundgrd; 24-03-2013 at 01:12.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8

    Default

    Светльо според моите изчисление без каквито и да е загуби и приблизителна обиколка на гумата 225/45/17 федерал

    при 7200 об/м на съответна предавка това трябва да е скоростта

    1. - 54,4 км/ч
    2. - 94,4 км/ч
    3. - 137,6 км/ч
    4. - 180,8 км/ч
    5. - 228,8 км/ч

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Значи километража има отклонение от реалната скорост с 5км/ч, за което не споря
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Значи километража има отклонение от реалната скорост с 5км/ч, за което не споря
    което е минимално

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #11

    Default

    Ся разгледах и времената си със 17ките отзад, преди да сложа 18ките в събота следобед......
    Интересен е факта че преди първи завой съм с 7кмч почти по висока скорост, преди 13ти завой също съм с 3-4 кмч по висока скорост......но тотала е почти 1,5 секунди по слабо време......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    Aз като ти казвам, че ако повече хора си споделят реалните скорости ще излязат интересни факти.
    Аз карах през цялото време с еднакъв размер гуми... но в смесите имаше разлика

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  13. #13
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default Времена,средна скорост и коментари за предствянето ни на писта Серес

    ...

  14. #14

    Default

    ето и най-накрая реултати от Писта Серес - БФАС кръг 1

    http://bfas.bg/index.php?option=com_...013&Itemid=116

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #15

    Default

    леле вие сте луди бе хора ,как може така да карате
    http://somaha.net/
    Last edited by gerganaivankova; 23-05-2013 at 15:53.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •