Results 1 to 12 of 12

Thread: Масло 166

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    6

    Default Масло 166

    1-ви пост!
    Та колеги моята 166-ца е 2.0 ТС (преди половин година закупена) и се оказа, че в момента върви на масло 5W40 Fuchs, което в книжката на 166 го дават за дизелови двг. Това масло го сложих когато я купих,защото в каталога на Fuchs маслото, което дават за 2.0 ТС, е това. Според книжчицата на алфата обаче, маслото за моя двигател е 10W60. Въпроса ми е дали това масло, което съм сложил, може да е навредило или да навреди на двигателя по някакъв начин.
    Alfa romeo 166 2.0 Twin Spark

  2. #2

    Default

    Направо я разкарай тая пикня... Взе да се затопля и тая чорба изобщо не е подходяща за този мотор. Слагай 10W-60, може и 15W50, гледай само да не се набуташ с менте. Един колега продава 10W-60 на хубава цена, карам с него и съм доволен.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Направо я разкарай тая пикня... Взе да се затопля и тая чорба изобщо не е подходяща за този мотор. Слагай 10W-60, може и 15W50, гледай само да не се набуташ с менте. Един колега продава 10W-60 на хубава цена, карам с него и съм доволен.
    Че маслото не е за него е така...ама чак пък 5/40 да е пикня....та чак чорба!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Да 5/40 е за JTD-та,така че го смени с подходящо за твоя мотор.Аз втори път наливам Selenia WR 5/40 и съм много доволен.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    6

    Default

    Благодаря за отговорите колеги! Иначе че ще го сменям маслото е ясно.
    Alfa romeo 166 2.0 Twin Spark

  6. #6

    Default

    не се вживявайте чак толкова, маслата вече трябва да стават и за бензинови и за дизелови двигатели, така са длъжни да ги произвеждат производителите, тези цифри са класификация по SAE ( общество на автомобилните инженери) за вискозитета, по тази класификация маслата се делят на 10 вискозитетни класа- 6 зимни с буква W и 4 летни . 5W означава минус 25- 30 гр по Ц , второто число 40 е подходящо за нашите геогр .ширини. Мога да ви обяснявам до утре за динамичен вискозитет и кинематичен вискозитет, но веднага "специалистите" ще скочат
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7

    Default

    Съгласен съм с теб, но във второто издание на книжката (FL), за твинскрапа дават само 10W-60, явно има за какво.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails oil.jpg  

  8. #8

    Default

    числата с които се кара се определят от географския район,това 60 вероятно е за италия където сигурно е по- топло, за нашата страна е подходящо 40, което означава около 35 градуса летни температури. Мисля, че дори е модерно да се кара с масла произведени за скандинавските страни, някой като каже гордо,че кара с пълна синтетика,вероятно произведена за северния полюс и умирам от смях.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Съгласен съм с теб, но във второто издание на книжката (FL), за твинскрапа дават само 10W-60, явно има за какво.
    Видели са, че всеки втори колянов вал е заминал в кофата и са му изтряскали гъстото масло да държи налягане.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10

    Default

    Аз от 2007 досега карах с лики моли 10 на 40,но преди седмица сложих селения 20 К 10 на 40 и съм много по-доволен.Вариатора спря да притраква при палене и като цяла стана леко по-безшумна.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    Аз от 2007 досега карах с лики моли 10 на 40,но преди седмица сложих селения 20 К 10 на 40 и съм много по-доволен.Вариатора спря да притраква при палене и като цяла стана леко по-безшумна.
    Това с вариатора обикновено продължава до 1000 км. После пак си се разтраква. При мене дори с Лики Моли е по-добре от 20К. Талянска му работа!

  12. #12

    Default

    Ами времето ще покаже дали и при мен ще се получи така,но за сега съм по-доволен от селенията

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •