Page 3 of 68 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 31 to 45 of 1012

Thread: Митът "2.0 туин спарк"...

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    На моята вече 15 000 км. й давам газ като замаян и нямам проблеми . Щом ремъци ролки и т.н. са нови и маслото си го наглеждаш не мисля , че има от какво да се тревожиш
    Тя твоита се прави 5 пъти бре Случва се на 100 години овчар да утепа заек с гега : т.е. да не роди Т.С. на 20-30 хиляди километра след цялата газ.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #32
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Поредната "тема" ! Колко от тук присъстващите са си купили 156-цата от магазина, на 000 000 км и са я обслужвали гаранционно и извънгаранционно в сервиз на Алфа Ромео?!? Що ли питам? Всички знаем отговора.
    Колеги, какво очаквате от 15 годишен полумилионник??? Вдига ли 200+ км/час? Вдига! Колко автомобила на цена 2500 лв вдигат 200??? Сравнително малко. После - идеята на този автомобил е седан, семейна лимузина ... Който си мисли,че си е купил "спортна кола" - малко се е объркал ... Сменяйте си консумативите навреме и карайте Внимателно!
    пп На коя "магистрала в бг" вдигате 200 ?!?
    Last edited by spe4elist; 14-04-2013 at 18:07.

  3. #33

    Talking

    на новите лот-ове от Тракия верно малко подскача ама става, все пак е по-добре от второкласния.
    ...Да ударим по една молитва да издържат по-дълго
    еКс 156, в търсене на нова италианска хулиганка

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Да...за съжаление не можах да получа адекватен отговор на въпроса си...с извиение и уважение към Вас, но отговорите бяха дадени, все едно ми отговарят в кварталната кръчма. Неаргументирано и без факти.
    Въпроса ми е каква е причината тези мотори да се чупят?! Кое в мотора се чупи? Кога се чупи? Защо се чупи? Кое е некачествено? Материал, изработка, математически грешно ли е сметнато? Извинявам се, че ме интересуват такива детайлни неща, но не виждам къде другаде мога да получа отговор, освен тук. Не съм някакъв тъп карач, който пържи колата си до "лютеницата". Напротив. Сменям си маслото на 10 000 км. Ангренажния комплект беше на 52 000 - смених го. Предавките ги сменям на 2 000 оборота. Е...на магистралата като изляза карам най-често на 3 500 - 4 000 оборота, но понякога и вдигам 160-180 км/ч. Ей така, за 2,3 минутки Та въпросите са ми целенасочени, обясних ги по-горе. Интересува ме какво се случва с мотора и като знам всичко това, да си правя сметка как да карам.Никак не съм на мнение, че тези двигатели са лоши, но моето мнение не важи пред мнението на специалисти, така че...Моля! Ще се радвам на адекватни отговори! Благодаря!
    Най-притеснителното е дали се омаслява както трябва 4-ти цилиндър, защото до него достига маслото най-накрая, има доста изписано по въпроса. Освен това избягвай да влизаш в завой рязко с обороти по-големи от 5000. Иначе какво се случва? Маслената помпа работи като ненормална и в картера нивото на маслото значително намалява, всичко е някъде в магистралите. И при по-рязък завой може да засмуче маслени пари, които изместват маслото в магистралата. Тези маслени пари достигат до биелните лагери и за части от секундата остават без смазване. Това упражнение, повторено няколко пъти води до раждане. Не случайно на колите за дрифт едно от първите неща, които се променят е маслената помпа. Прави и се някакъв тунинг, но не съм запознат.

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Всеки двигател е изчислен и конструиран за да работи в определен режим.
    Общо правило за всички двигатели - това са оборотите при които двигателят има максимален въртящ момент.
    При тези обороти двигателят има най-високо КПД - т.е работи оптимално.
    Работата на горната граница на оборотите е критична за всеки двигател.
    Last edited by ecotronic; 14-04-2013 at 18:35.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36

    Default

    Спарка спича във високите в повечето случай щото дебитомера му е заминал, и отчита по малко вятър, екуто съответно пуска и по малко бенз и нещата не се получават......а има и още доста фактори който могат да объркат смесообразуването и от там - щети......отделен е факта че тоя двг за кубиците си вади добри коне, ако беше малко дефорсиран сигурно щеше да трае повече....
    Като цяло мисля че добре подържана двойка или ТС изобщо си е нормален двигател.......друг е въпроса че масло в огъня се налива и от хайвани дето са свикнали да правят само немско, а ТС-а си иска тесен "специалист"......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Чудя се как ли бих могъл да разбера дали мазителната уредба работи добре и дали няма запушване някъде по маслените магистрали?! И тази Селения 20К където я сложих става ли или да търся друго?
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Чудя се как ли бих могъл да разбера дали мазителната уредба работи добре и дали няма запушване някъде по маслените магистрали?! И тази Селения 20К където я сложих става ли или да търся друго?
    За съжаление на неразглобен двигател, частично или пълно запушване на участък от маслен канал се установява само косвено по неприятните симптоми. Може и да има други модерни методи, за които аз не знам.

    Накратко - карай с хубаво масло, сменяй го редовно (в това число и качествен маслен филтър), не го пържи за продължително време на свръх обороти, не карай на прекалено ниски за дадена предавка обороти и ще се радваш на добро здраве на двигателя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ако често го пържиш, мисля че уредчетата за отчитане на налягане и температура на маслото са много добра инвестиция.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Ужас,
    Тая тема е за Стършел - такива компетентни мнения и във форд клуба няма.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  11. #41
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Не виждам защо се разтягат локуми по темата? И смятам, че повечето отговорихме на всички въпроси.

    Двигателя 2.0 ТС 16в си е много добър, но си е капризен. (за разлика от 8в) За жалост тъй като масово не сме 1-ви собственици на Алфа коли, никой не може ти гарантира колко е бил подържан въпросния двигател, следователно всяко каране в обороти (без подробна ревизия) си е въпрос на късмет.

    За това казвам, на тези които нямат намерение да наливат излишни пари, както каза колега CODE и Jivko777, наливаш в нея едно хубаво масло 10/60 , сменяш си го редовно на максимум 10К КМ, ремъци и ролки на 50К КМ. Зоната след 5000 оборота (с продължително каране на 5-та скорост) забравяш за нея, и тогава двигателя ви ще изкара много години без проблеми!

    Който пък иска да си кара редовно в обороти , няма начин да не прави качествена ревизия + мапване на чип! ... защото резултата е -> ще си търсиш двигател в раздел "ПРОДАВА". /питайте ме мен /

    Относно оборотите на ТwinSpark 2.0 16v , нека ви копирам едно нещо:
    2.0 L 1,970 cc 110-114 kW (150-155 PS) @6400 rpm, 181-187 N·m (133–138 lb·ft) @3500-3800 rpm
    п.с: Стоков двигател!
    На база на тези параметри, сами виждате, че всичко след 6400 (6500) си е изгубено ! И лично съм го тествал МНОГО пъти, само ПЪРВА има смисъл да удари 7000 оборота (стига ги бързо), защото после 2-ра продължаваш от по-горна граница, иначе от втора и нататък само до 6500 оборота, тъй като след тези обороти си е излишен тормоз на двигателя, при това не вадиш никаква допълнителна мощност..

    Quote Originally Posted by milev86 View Post
    Рецепта?!
    Итересува ме какви са начините за изчистване на маслените магистрали и за подобряване работата на маслената помпа?! И изобщо има ли начин да се провери дали мазилната уредба е изправна?!?!
    И второ какво масло бе гарантирало стабилността на 250 000 км. Аз карам сега със Селения 20К. Незнам дали това масло би гарантирало един добре омазан двигател...
    Селения 20К е добро масло ако караш като шофьор на лимозина. Иначе за да ти е мирна главата сипваш някой от "рейсинг" маслата на Мобил1, Селения, Аджип, Мотул, и т.н .

    И само да допълня, че няма повод за паника! Просто човек трябва да се образова по темата, за да знае какво да прави. И много от споделените мнения са от горчив опит! (говоря за себе си също) Ако ги спазиш, нямаш повод за страх или паника!

    Иначе лично бих съветвал всеки, да отиди при кадърен сервиз, да смъкнат картера, да разгледат биелните лагери, защото обикновенно те са първото уязвимо място! А смяната им е лесна. Ако има проблем в сегментите, то лесно се открива.
    Другото може да се погледне главата, компенсаторите в какво състояние са. Защото те понякога са причина за по-слабото представяне на двигателя. Зацепването да се провери дали е ок.
    Иначе за по подробни анализи, трябва вече сериозно разглабяне

    Уреди за налягане на масло и температура са задължителни за хора които карат в обороти (ама качествени си трябват), защото и те дават добра информация за състоянието на маслото и помпата.

    Мисля, че с това темата се изчерпа ...

    Умната

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  12. #42
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Приятна музика за ухото е когато чуя някой да "реди" скоростите, гладко и плавно превключва в точните обороти и мноо са кефя като чуя някой дето пълни оборотомера на 1 до 5-6-7....найста скорост, нищо че колата или мотора не набира повече, ама скивай братле дигнах 8к оборота.Демек колкото повече обороти толкова повече припаднали мацки.Аз всъщност съм "слухар", оборотомера не го гледам, а не съм от кротките.В "правилните" ръце всеки мотор може да роди.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #43

    Default

    Аз съм чел, че мотора най-много се тормози на ниска предавка с високи обороти. Не знам дали е вярно. Също ми е интересно кое е по-рисково, да превключваш на високи обороти или да ги държиш дълго време (примерно на магистрала). Също така, газовата като отделна горивна система си има собствено управление на сместа. При некоректна смес (богата, бедна) не може ли също да се получи повреда в мотора?
    Last edited by Doomguy; 14-04-2013 at 21:44.

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Аз да използвам темата да питам - абе кое масло е най-хубаво за тоя двигател? Ама да е по-еФтинко така, не 30 лева/литъра... И свещите - кои са най-подходящи (ама пак да не са по 30-40 лева/бройката)..? И за някакъв вариатор четох, той какво точно прави и колко пари струва..?
    А по принцип бензиновия двигател ли е по-добър или дизеловия при Алфа Ромео..?
    За газта забрави да попиташ


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45

    Default

    Нещо лошо ли направих, баси...

Page 3 of 68 FirstFirst 123451353 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •