Results 1 to 5 of 5

Thread: Сваляне на кора под волана

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default Сваляне на кора под волана

    Здравейте колеги!Значи проблема ми е че ми изчезват аварийните понякога,а мигачи си имам.Разбрах че проблема е в релето,като почукна кората,под волана тази голямата дето е от въздуховода до ръчката за регулирането на височината на волана и аварийните трагват,явно не прави контакт.Развих четерите болта които държат тази кора но незнам как да я сваля самата кора,страх ме е да я напъвам ,че да не счупя нещо.Как се сваля тази кора.Благодаря предварително!!!
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Не са само тези четири болта, има още. Свали пластмасовите въздуховоди отстрани, махни и платнената апликация (издърпва се, на щипки е) Тогава ще видиш и останалите болтове.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ruse
    Age
    41
    Posts
    78

    Default

    Мерси колега!Свалих кората и както си мислех релето не прави добър контакт.Обаче ме интересува тези останалите релета които са до това за мигачите кое за какво е?Черното голямото е за мигачи и аварийни,а останалите жълтото ,черното и особено ме интересува сивото за какво е?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 16042013167.jpg  
    Alfa Romeo 146 1.6i Twin Spark-120ps. 98

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    най-дясното мисля е за ел. стъклата , но и за ел.отварянето на багажника. едно от останалите е конкретно за ел.отварянето на багажника, а 3-тото би трябвало да е за фаровете за мъгла. пробвай и ще разбереш.
    между другото, проблема с аварийните не ти е от лоша връзка, а най-вероятно имаш студена спойка вътре в релето. има теми по въпроса и също как се ремонтира.
    точка

  5. #5
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    най-дясното мисля е за ел. стъклата , но и за ел.отварянето на багажника. едно от останалите е конкретно за ел.отварянето на багажника, а 3-тото би трябвало да е за фаровете за мъгла. пробвай и ще разбереш.
    между другото, проблема с аварийните не ти е от лоша връзка, а най-вероятно имаш студена спойка вътре в релето. има теми по въпроса и също как се ремонтира.
    Имах сходен проблем, колегата е прав за спойката.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •