Results 1 to 12 of 12

Thread: 156 1,9JTD гасне когато си иска

  1. #1
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default 156 1,9JTD гасне когато си иска

    Здравейте, имам проблем с моята кола- изгасна в движение онзи ден поне 10-тина пъти когато тя си пожелае няма точно определен момент ,както в движение така и на място като стои гасне.Днес го нямам този проблем а ония ден мих двигател грешките които ги дава са:
    1 P0404
    2 P1320
    3 P0191
    4 P0380
    5 P0704
    6 P1671
    и грешка за датчика за налягане на горивото забравих кода на грешката.Първо искам да кажа че гледам колата със ФЕС и интересното е че като даде грешка за регулатора на горивото в дясното поле на програмата пише че е за пежо ситроен регулатора а си е със същия номер като оригиналния.Друго гледам я по време на палене когато е добре като дам контакт регулатора показва 35% а като почна да въртя пада на 18 и си запалва помпата си дава точно 302,2 бара.Когато изгасне веднага не пали трябва да чакам по принцип но аз въртя и гледам че регулатора стои на 0% а помпата дава 70бара от 60 до 70бара мени се.когато ускорявам регулатора от 17% отива на 30-40 до 45% но като задържа на 4000 оборота показва 0% пак а колата си върви без видими проблеми.И най вероятно по тези причини разхода отиде в космоса 12-13 нафта което си е много.Моля ако някой ме разбра какво исках да питам с мойте обяснения нека помага ,благодаря предварително.
    156 1,9JTD 2000

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Бе то и gorbi си беше мил двигателя, ма се зарече че и със светена вода няма да го ръси даже.Близо си що не отидеш до Иво.http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72699
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Датчика за налягането е същия като на ситроен и пежо, различават се само буксите. Колегата ми кара вече 3 месеца с такъв (такъв имахме под ръка и без пари), естествено преди това се консултира с човек дето ги чува тия неща. Ако искаш ми звънни да се чуем по телефона да ти обясня за кого става дума.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4
    започва да се пристрастява тонито's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    54

    Default

    Е такова гаснене в движение при мен излезе датчик на коляновия вал.

  5. #5
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Ако е датчик на коляновия вал, като загрее гасне, като поизстине малко пали без проблем. Колега пробвай с друг регулатор от някоя морга с условието да го върнеш ако не е това проблема, че най-лесно се демонтира. Ако пак прави така, другия вариант е о-пръстените на помпата да са ти заминали и да се наложи отваряне и ремонт. Тая процедура съм я правил и на двете ми дизелови алфи, така, че не е нещо необичайно.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  6. #6
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    мен ме съмнява че ще е от някоя букса но коя по точно незнам.Защото преди това ми е изгасвала 2-3 пъти за 5месеца примерно и когато мих мотора 10 пъти за 30 минути сега пак нямам проблеми поне не толкова често затова си мисля ,че ще е букса.но мен ме озадачи това че за регулатора показва че е пежо ситроен ще я ровя още и ще видя а и разхода и е позавишен клони към 12 а на дълъг път ходих до стара загаора предния месец даде 7 което пак ми се струва доста сравнение с преди
    156 1,9JTD 2000

  7. #7
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Вземи контактен спрей или ВД-40 и де що видиш букса пръскай, това поне можеш и сам да си го направиш, дари имаше една грес за такива неща дето не разяжда пласмасите.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #8
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Зависи колко ти е тежък крака но ако караш до 120 би трябвало да не качва повече от 5,5 извън града а градско трябва да е най-мн 8,5-9....тя моята ми дава 9,5 градско дето е 2,4...
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  9. #9
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    едното е спрей, другото е грес
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0734.jpg  
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #10
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Със сигурност ти е регуратора на налягането.Имах доста главоболия с този проблем наскоро.На 100 % съм сигурен даже.Прежали 1 път 400 лв за нов BOSCH и си ти.Иначе може и от боклука ама там вече знаеш, че всичко е на късмет.Но сериозно това ти е проблема

  11. #11

    Default

    И аз съм за регулатора.

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Любимец
    Age
    44
    Posts
    28

    Default

    колега сваляш регулатора отпреде има една много финна метална цедка виж дали не е запушена или направо я махаш. Ако я нямаш значи ти е заминал регулатора. Търсиш по номер на бош - кихаш и пак караш

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •