Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: пасажер без колан - да спра ли еърбеците?

  1. #16
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Как пък няма да иска да си сложи колана, аз ако съм изобщо няма да я кача. В колата всички се возят с колани и точка.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #17

    Default

    Не е въпрос на желание, а на физическа невъзможност. Жена ми е нисичка (156 см) и слабична и с напредването на бременността корема много порастна. Респективно е и доста надолу, за да има място за малката гадинка вътре. Колкото и ниско да опитаме да го сложим пак я стяга и причинява сериозен дискомфорт. Да не говорим, че при евентуален инцидент колана може да причини отлепяне на плацентата и тогава става страшно....

    На задната седалка й става лошо и пак стои въпроса с колана. Към момента съм изключил еърбега с ключа и се возим без колан. Респективно карам бавно и фнимателно и всеки който се приближи на повече от 3 м. от мен бива жестоко напопържен.

  3. #18
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Моята правеше следният номер - долната част на колана оставаше зад гърба и, а отпред си намяташе само частта, която минава през рамото...
    Май доста мързеливи шофьори го правят този номер да не разкопчават колана всеки път.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    Искаш да кажеш, че е по-добре да се праснеш в пластмасата на таблото и в челното стъкло, отколкото в задната част (мека и тапицирана) на седалката?
    Ти като возиш някой на предната седалка, таблото на 20см от физиономията ли му се пада? И тук говорим за идеално челен удар. Ами ако колата занесе и се усука около някое дърво, какво значение има дали седалката пред теб е мека или не?

  5. #20
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Само за лоши неща си мислите. Ако жената ви чете, сигурно ще се откаже да се вози.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #21

    Default

    Е, нали знаеш - да не те стига това, което ти мислят родинините, само това, което ти мислят съседите


    Quote Originally Posted by Doomguy
    Ти като возиш някой на предната седалка, таблото на 20см от физиономията ли му се пада? И тук говорим за идеално челен удар. Ами ако колата занесе и се усука около някое дърво, какво значение има дали седалката пред теб е мека или не?
    Батка, ти някога катастрофирал ли си без колан?
    Със скорост над 20км/ч (даже и над 10км/ч, ама от мен да мине) нямаш никакъв шанс да се задържиш за каквото и да било в купето, т.е. удряш се в таблото и/или в челното стъкло със сигурност, респективно в седалката, ако се овзиш отзад.
    Да, може би при странични удари няма значение къде седиш, защото до теб винаги има странично стъкло и пластмасова кора на вратата, но при челен удар, в кое предпочиташ да се нацепиш - тапицирана седалка или челно стъкло?
    Просто помисли и недей да правиш прибързани генерални изводи, защото и сам знаеш, че не си прав!
    Най-малкото, всяка кола е по-широка отпред и има значително повече място да се засилиш преди удара, съответно и да се размяташ из купето.
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  7. #22
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    При удар гаранция, че без колан ще стане страшно другото са свободни интерпретации. Като вземе таблото с корем по-добре ли е или да излезе през предното стъкло? Ако помислиш малко ще видиш, че съм прав - всеки път каиша и това е.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #23

    Default

    Code,винаги съм уважавал мненията ти както знам че си баща...тоест си возил бременна жена,но пишеш глупости без да се сърдиш.Значи от медицинска гледна точка,както и погледнато в закона жената е освободена от отговорност за колан.Дори и минимален натиск върху плода...минимален ..
    може да доведе до изключително страшни увреждания на вече започмал да се развива плод!Да не споменавам за спонтанния аборт и опасносттааа за живота на жената.Натиск дори с ръка в точно определец място може да причони срезиозни травми и За майката и за плода.Не случайно за това и лекарите съветват родилки да ме пътуват,а ако е наложително да се използва и възглавница,какъо написх по-рано,но нещо не ме отразихте..както и да е.

    Още нещо,чисто психологично,посегни на нременна жена и ще видиш че майчиният я кара да предпази утробата си дори и да вижда че ще я нараниш е лицето
    Тоест,вероятноста да нарани плода е в пити по-малка от колкото да защити своето тяло.Има много описани сличай в медицината при които жената е в клинична смърт но плода е все още жив.
    Тези неша които съм написал не са копирани от нета
    Last edited by Linkestis; 18-04-2013 at 17:50.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз съм твърдо ЗА колана и твърдо ЗА еърбега,защото не дай си боже,ако стане нещо е по-добре да се спаси един живот,от колкото да заминат два

    П.С.Сори Боянски,ама жена ми като беше бременна се возеше по всички правила,а тя не беше ич малка тогава.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз съм твърдо ЗА колана и твърдо ЗА еърбега,защото не дай си боже,ако стане нещо е по-добре да се спаси един живот,от колкото да заминат два

    П.С.Сори Боянски,ама жена ми като беше бременна се возеше по всички правила,а тя не беше ич малка тогава.
    Понеже гледам сте напористи..всеки които кара жена,бременна да сложи колан в автомобил е за освидеталствене пред ТЕЛК.
    Ясно е че нямата елементарни познания за женската анатомия и развитието на мейното тяло кохато носи човече в утробата си!
    В крайна сметка не се правете ма големите мъжаги от сорта тоя па ше ми каже,а на прегледа на бременната си жена влезте и попитайте гинеколога какво са рисковете от колан при нремемма жена.
    Няма жив или нероден гинеколог на планетата който да каже с колан е по-безопасно!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #26
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Понеже гледам сте напористи..всеки които кара жена,бременна да сложи колан в автомобил е за освидеталствене пред ТЕЛК.
    Ясно е че нямата елементарни познания за женската анатомия и развитието на мейното тяло кохато носи човече в утробата си!
    В крайна сметка не се правете ма големите мъжаги от сорта тоя па ше ми каже,а на прегледа на бременната си жена влезте и попитайте гинеколога какво са рисковете от колан при нремемма жена.
    Какво значи нреммема жена.Сори ама аз не съм анатом,не се правя на мъжага,нашия доктор помня че ни каза след 6-ия месец да не се носи колан задължително,преди това е по желание
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #27
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Информация от извора:
    http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=920
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #28

    Default

    Пиша от телефона и бързам и има неволни правописни грешки.Това което см написал ме е лично към теб.Това че един мъж кара бременната си жена да слага колан не го прави голям мъж,баща и много загрижен че видиш ли тя не иска да пази нероденото ти дете.В главата и тялото на такава жена настъпват такива промени че и най-великите умове ме могат да ги разгадаят до край.Колкото и смешно да ти звучи..ако лъв мападне такава жена тя без да се замисля ще си даде крайнициъе но ще запази плода.
    Но в крайна сметка всеки си решава,аз на кратко ви казах какви са опасностите от колана а и със сигурност ще виждали такава жена която не иска да слага колан

    BO,този форум не е такъв извор за какъвто си мислиш
    Все пак е сборище на майки кото лекуват генетични заболявания на децата си с лунен прах добит от посещението на ИТИ.Точно от п снимчица плода ще изкочи като тапата на новогодишно шампанско.

    Сеага се сетих че имаме и лекар във форума и то доста интлигетен,та ако напише два реда ще е добре

    Най-общо казано трошете ди главите както намерите за добре и Чистача да ми изтрие коментарите
    Last edited by Linkestis; 18-04-2013 at 18:24.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #29
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Пиша от телефона и бързам и има неволни правописни грешки.Това което см написал ме е лично към теб.Това че един мъж кара бременната си жена да слага колан не го прави голям мъж,баща и много загрижен че видиш ли тя не иска да пази нероденото ти дете.В главата и тялото на такава жена настъпват такива промени че и най-великите умове ме могат да ги разгадаят до край.Колкото и смешно да ти звучи..ако лъв мападне такава жена тя без да се замисля ще си даде крайнициъе но ще запази плода.
    Но в крайна сметка всеки си решава,аз на кратко ви казах какви са опасностите от колана а и със сигурност ще виждали такава жена която не иска да слага колан
    Не е важно всеки да решава. Важното е изследването и безопасността на такава жена и нейния плод.
    И е доказано, че винаги слагането на колан смекчава доста от проблемите, които биха настъпило от неслагането му.
    Няма нито една голяма фирма, корпорация, клиника, доктори и т.н., която да каже, че не е добре да се слага колан. Ако някой извади някаква статия от голям производител на коли или клиника, която да забранява слагането на колан, то нека постави линк. На всеки такъв линк, аз ще слагам по 3 оборващи го.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #30

    Default

    BO,пишеме си за бременни жени,а автомобил койтто да я опази нея и плода нееизмислена все още
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •