Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Проблем със скоростите

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    12

    Default Проблем със скоростите

    Здравейте, вчера както си карах и дадох от 2 на 3 се чу някакво рухолене, звучи като скасана гума звука. Натискам саединитела и спира да се чува давам парва пускам саединитела колата не трагва а този звук отново почва да се чува и то не слабо. Пуснах я по инерция и отново се чува...От какво може да е ако някои знае?

  2. #2
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default

    Утре колата ми излиза от бокса след смяна на вътрешно каре и нещата при мен се получиха по същия начин като при тебе.При мен обаче се счупи от 1-ва на 2-ра...като натиснех съединителя се чуваше зловещо търкане на метал в метал,а отпуснех ли го ставаше по-зле.Погледни си вътрешните карета-проблема мисля,че е от там.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka9024 View Post
    Здравейте, вчера както си карах и дадох от 2 на 3 се чу някакво рухолене, звучи като скасана гума звука. Натискам саединитела и спира да се чува давам парва пускам саединитела колата не трагва а този звук отново почва да се чува и то не слабо. Пуснах я по инерция и отново се чува...От какво може да е ако някои знае?
    Това което ми описваш ми звучи на счупен аксиален лагер и аз имах такъв проблем само че на Dacia Logan 1.4 MPI пробвай на място на свободна дали трака ако трака натисни съеднителя и ако звука се промени (спре или се намали ) значи е той :]
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by Strato View Post
    Това което ми описваш ми звучи на счупен аксиален лагер и аз имах такъв проблем само че на Dacia Logan 1.4 MPI пробвай на място на свободна дали трака ако трака натисни съеднителя и ако звука се промени (спре или се намали ) значи е той :]
    Да като е на място и на свободна трака като натисна саединителя и спира да рохоли. Като я пусна по инерция почва пак даже и да сам натиснал саединителя.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka9024 View Post
    Да като е на място и на свободна трака като натисна саединителя и спира да рохоли. Като я пусна по инерция почва пак даже и да сам натиснал саединителя.

    Ммм Не мисля че е типично за аксиалния лагер да трака на натиснат съединител в движение може и карета да са трябва да се види на място :]
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by maksi View Post
    Утре колата ми излиза от бокса след смяна на вътрешно каре и нещата при мен се получиха по същия начин като при тебе.При мен обаче се счупи от 1-ва на 2-ра...като натиснех съединителя се чуваше зловещо търкане на метал в метал,а отпуснех ли го ставаше по-зле.Погледни си вътрешните карета-проблема мисля,че е от там.
    При мен звука е като на спукана гума...Не се чува метал.Казаха ми че можело да е скоросна котия ама се надявам да не е.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka9024 View Post
    При мен звука е като на спукана гума...Не се чува метал.Казаха ми че можело да е скоросна котия ама се надявам да не е.
    Можеш ли да ми запишеш звука с телефона и да го качиш тук че така леко гледам на кафе :] И от къде си ?
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by Strato View Post
    Можеш ли да ми запишеш звука с телефона и да го качиш тук че така леко гледам на кафе :] И от къде си ?
    Колата не е при мен оставих я на един паркинг и довечера ще ходя с един майстор да я види. Иначе съм от Горна Оряховица

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka9024 View Post
    Колата не е при мен оставих я на един паркинг и довечера ще ходя с един майстор да я види. Иначе съм от Горна Оряховица
    Добре вище я и кажи каквое и е станало после че ми е интересно :]
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  10. #10
    Besen alfist Makarona's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Асеновград
    Age
    31
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka9024 View Post
    Да като е на място и на свободна трака като натисна саединителя и спира да рохоли. Като я пусна по инерция почва пак даже и да сам натиснал саединителя.
    Оправяй е по-бързо че моята беше така накрая смених цял саединител защото лагера се беше забил в притискатела само лагер можеш да намериш в Ас-Метал

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    12

    Default

    Излезе че вътрешното каре е заминало... най-лекия вариянт.

  12. #12
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default

    Следва трудното намиране...Става само и единствено от Алфа 145/6 JTD.
    За всеки случай си вземи и полуоската с външното каре-не се знае твойто каре с какви шлици ще се уцели,да не стане така,че после да си търсиш и външно каре.
    И внимавай с офертите.Много хора не познават парите и ми искаха цени от порядъка на 140-160 лева,а всъщност струва много по-малко...

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka9024 View Post
    Здравейте, вчера както си карах и дадох от 2 на 3 се чу някакво рухолене, звучи като скасана гума звука. Натискам саединитела и спира да се чува давам парва пускам саединитела колата не трагва а този звук отново почва да се чува и то не слабо. Пуснах я по инерция и отново се чува...От какво може да е ако някои знае?
    Quote Originally Posted by mitaka9024 View Post
    Да като е на място и на свободна трака като натисна саединителя и спира да рохоли. Като я пусна по инерция почва пак даже и да сам натиснал саединителя.
    Quote Originally Posted by mitaka9024 View Post
    При мен звука е като на спукана гума...Не се чува метал.Казаха ми че можело да е скоросна котия ама се надявам да не е.
    Quote Originally Posted by mitaka9024 View Post
    Колата не е при мен оставих я на един паркинг и довечера ще ходя с един майстор да я види. Иначе съм от Горна Оряховица
    Quote Originally Posted by mitaka9024 View Post
    Излезе че вътрешното каре е заминало... най-лекия вариянт.
    С проблемите на колата ще ти помогнат други, но ти казвам, научи се да пишеш правилно на български в сайт на български:
    СЪЕДИНИТЕЛ
    ПЪРВА
    ТРЪГВА
    СЪМ
    ВАРИАНТ

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by maksi View Post
    Следва трудното намиране...Става само и единствено от Алфа 145/6 JTD.
    За всеки случай си вземи и полуоската с външното каре-не се знае твойто каре с какви шлици ще се уцели,да не стане така,че после да си търсиш и външно каре.
    И внимавай с офертите.Много хора не познават парите и ми искаха цени от порядъка на 140-160 лева,а всъщност струва много по-малко...
    Еми тя и полуоската е заминала покрай карето. Наистина трудно се намира...ся обикаляме и тарсим . Иначе ново само карето е 100 лв. Дано излезе нещо на далавера

  15. #15
    започва да се пристрастява maksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Радомир
    Posts
    32

    Default

    В магазина полуоската заедно с двете карета е 200 лева с отстъпката...
    Преди да проверя във форума,че полуоската и карето стават само от 145-146 по автоморгите ме лъжеха,че ставало и от 2,4 JTD на 156,та дори и от 1,9 JTD на Мареа.
    Така,че много внимавай да не вземеш някоя такава и да се чудиш какво да я правиш после...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •