Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Скърцане чукане по неравности отпред в дясно ? ! ?

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    33

    Default

    Имам подобен проблем и след като го открих не знам какво да правя.Колата ми топуркаше (отпред) дори при най-малките неравности.Много ясно се разпознаваше тропането на метал в метал. Свалих и двете колелета и каквото не ми хареса по окачването го подмених.Смених тампоните и на двата горни носача (шарнирите бяха добре),двете биелетки и двата външни накрайника.Маншоните на рейката бяха скъсани и ги смених и двата.След всичко това нещата изглеждаха много добре.Топуркането изчезна но само за около месец.Свалям отново колелетата,а всички сменени елементи са си като нови.Двата маншона на рейката отново бяха скъсани.Забелязах,че мястото където се кръстосват стабилизиращата щанга и втрешния накрайник е много малко.Едва няколко милиметра(3-4) и вероятно затова при най малките неравности маншона се протрива . Мисля,че това разтояние трябва да бъде по-голямо за да не се получава този контакт между стабилката и вътрешния накрайник.Незнам при вас как е .Ако имате идея някъква давайте акъл.
    Last edited by kukata_1970; 28-05-2014 at 22:41.

  2. #17
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Колега незнам кой е мотора и каква е колата но тампоните на стаб щангата са вечните заподзрени, откачи биалетките направи едно кръгче и ако е от тампоните ще разбереш.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '98

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Каква е колата, с какъв мотор? Щом разстоянието, за което пишеш е толкова малко най-вероятно имаш заминал(и) тампон(и) на мотора, от там поява на чукане и пр., може да ги погледнеш.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2012
    Posts
    33

    Default

    Колата е ALFA 156 1.8 TS 01

  5. #20
    Младши алфист dimovmk's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by shadows View Post
    Ако не се лъжа може да е и тампон на амортисьора ? ( Не ме убивайте с камъни,чувал съм го от някой)
    Спокойно, няма да те тормозим Даже си в правилната посока. Подобен проблем имах и аз.
    След като всичко по окачването си беше ОК, остана съмнение точно за този тампон. Сменихме го...и познай - оказа се амортисьорчеее.
    Така че варианта тампон/амортисьор е напълно резонен.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •