Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Скърцане чукане по неравности отпред в дясно ? ! ?

  1. #1
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Exclamation Скърцане чукане по неравности отпред в дясно ? ! ?

    Колеги , знам че има много теми изчетох за алтернативни варянти, въпросът ми е седният:
    Чука на неравности в голяма дупка не се чува , чука все едно се бие метал в нещо плътно и проскърцва за секунда и спира ? От къде е проблема ? ГОРЕН/ДОЛЕН НОСАЧ ИЛИ СТАБИЛИЗИРАЩА ЩАНГА , има ли някакъв специфичен звук при биалетка ? Как мога да проверя нещо хлабаво ? Благодаря предварително !

  2. #2

    Default

    колега, те по сервизите като я вдигнат и пипат всичко не винаги успяват да конкретизират, ти очакваш по разказа ти да ти кажем кое е за смяна... манИ тази работа, трябва си ръка да пипне.

  3. #3
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    колега, те по сервизите като я вдигнат и пипат всичко не винаги успяват да конкретизират, ти очакваш по разказа ти да ти кажем кое е за смяна... манИ тази работа, трябва си ръка да пипне.
    колега , аз разбирам че е така , ходиме често при тях , просто ми писна на сяко скръц и хлоп да давам по 50-60 100 200 300 и т.н. лв , идеята ми е че колеги конкретизират по звука и кое е започнало първо тропането или скърцането дали е тампон или стаб.щанга , затова питам ако някой е имал същият проблем да сподели мнение , може ли ако е горен носач да не е разбит шарнира и да чука, при полужение че тампоните изглеждат здрави и т.н с такава цел ми е въпроса

  4. #4
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    За стаб щанга ще ти кажа че ако минеш през неравност с двете гуми не хлопа, примерно легнал полицай, обаче на неравности на едното колело имах чувството че колата е за скрап и скърца и трака.Имам един шарнир на долен носач лабаф ама не се чува и звук от него.Биалетки не съм сменял досега, казват че много гадно тракали.Виж също и тампона на долния носач дето държи вилицата на амортисьора.
    Last edited by dimitar_vd62; 23-04-2013 at 18:43.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #5
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Благодаря за наставленията колега , ще погледна и ще пиша в темата какво съм установил
    п.п ако това е колата ти от подписа , да знаеш с най-хубавия цвят сме

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ъхъ.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  7. #7
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    При мен е абсолютно същото-потропва отзад само на малки неравности.Най се усеща като карам бавно по лош път или павета.Смених задни биалети и тампони на щангата и си е същото.А в сервиза казаха, че носачите са чук...Даже правих експеримент да махна всичко от багажника да не е нещо от резервната гума и инструментите там, ама пак потропва...почвам да се чудя дали не е амортисьор?
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  8. #8
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Ако не се лъжа може да е и тампон на амортисьора ? ( Не ме убивайте с камъни,чувал съм го от някой)

  9. #9
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by shadows View Post
    колега , аз разбирам че е така , ходиме често при тях , просто ми писна на сяко скръц и хлоп да давам по 50-60 100 200 300 и т.н. лв , идеята ми е че колеги конкретизират по звука и кое е започнало първо тропането или скърцането дали е тампон или стаб.щанга , затова питам ако някой е имал същият проблем да сподели мнение , може ли ако е горен носач да не е разбит шарнира и да чука, при полужение че тампоните изглеждат здрави и т.н с такава цел ми е въпроса
    Не ходиш в подходящ сервиз.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  10. #10
    алфист
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    София , България
    Posts
    86

    Default

    Да ми кажеш добър варянт ? И на ЛС да не правим реклами ?

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    За стаб щанга ще ти кажа че ако минеш през неравност с двете гуми не хлопа, примерно легнал полицай, обаче на неравности на едното колело имах чувството че колата е за скрап и скърца и трака.Имам един шарнир на долен носач лабаф ама не се чува и звук от него.Биалетки не съм сменял досега, казват че много гадно тракали.Виж също и тампона на долния носач дето държи вилицата на амортисьора.
    Точно същото биене отпред вдясно имам и аз и то точно при неравност от едната страна... Може ли и на мен на ЛС да ми препоръчате добър сервиз в София, където евентуално ако се наложи да сменят тази щанга.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    36

    Default

    Някой ще ми препоръча ли сервиз, моля ви, че страшно скърца.

  13. #13
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ако питаш мен не мога щото съм от Варна, софиянци да ти кажат.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    sofia
    Posts
    6

    Default

    Lisan servize

  15. #15

    Default

    Моята скърцаше така гадно като отпусна газта на по малка скорост.Смених и четирите носача и накрайник на рейката и се оправи.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 1998 LPG -ex
    Fiat Tempra 1.6 i.e LPG - 227 000 km - scraped
    Lancia Lybra 2.4 JTD 03' 150 hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •