Results 1 to 12 of 12

Thread: Alfa Romeo 156 - клати обороти (Нова Аномалия)

  1. #1
    започва да се пристрастява alcpt's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Spain, A Coruna
    Posts
    33

    Default Alfa Romeo 156 - клати обороти (Нова Аномалия)

    Уважаеми колеги,
    след като изчетох всички теми, относно клатенето и прекъсването на обороти на T.S. мотори и не срещнах проблем точно като моя, реших да пиша, ако можем с общи усилия да го решим и да предотвратим бъдещи сходни страдания на още "влюбени в марката - Алфисти"

    Модел: Алфа 156 - 1.8 ТС. 144 коня (само бензин)
    Проблемът:
    Колата работи перфектно, на празен ход, във всички диапазони на обороти си работи супер, на място, по инерция, НО когато решиш да превключиш и натиснеш съединителя оборотите за миг падат до 500 и след това се изфорсирва до 1500 и само това, след което успокоява и работи нормално - Ужас.
    Колата беше на диагностика - даваше грешка за температура на водата - след сменен термостат и датчик всичко е ОК. В момента не дава никакви грешки само една Р0655 , която не знам от къде идва, а и майсторите също. ( лампа ли е, какво е)
    По колата е сменено всичко - като датчици, кабели и т.н.
    Дросела не е като този > http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54679
    но и него почистваха и обучаваха нещо. Писна ми да ме лъжат и да ми взимат парите за нищо, Плюс това ми казаха че на моя модел двигател, датчика за темп. на въздуха е заедно с дебитомера - Вярно ли е! Че и за него ме набутаха преди месеци близо 250 кинта! 9 питам защото, от темата за почистване на дебитомер, ми се струва отделен но моята версия на мотор не е същата! ? Не разбирам много!

    Единственото което ми хрумва е следното - Предишния собственик е махнал катализатора и е сложил мека връзка! Та.... Да не би газовете да минават прекалено бързо покрай - ламбда сондата! Ние и нея сменихме, ама ЦЪК.... Струва ми се като се заслушам че самата оплетка като че ли изпуска, издиша! Иначе генерацията е ОК. от всякъде и колата работи много тихо...

    Някакви предложения!


    Поздрави!
    Alfa Romeo 156 - 1.8 T.S.
    Alfa Romeo 156 SW - 2.4 JTD 140 +

  2. #2
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    стъпковото моторче колега и донякъде дросела не затвара плътно щото се е затлачил има писано по твойта тема не си единствен
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Аз лично си махнах катализатора.Сложил съм резонансно гърне.Мека връзка си има по рождение.Със спортен филтър съм от година и половина.И спортно гърне от нова година насам.Няма такова нещо че газовете минавали по-бързо и заради това ламбдата се шашка.Преди време почиствах дросела.Забравил съм да стегна въздуховодода към него.Стегнах го и спря да клати.След това за малко да се охарча за дебитомер, макар че моя е на около две години.Разрових се и какво констатирах.Има две маркучета които излизат от капака на клапаните от един тройник над 4-и цилиндър.Едното преди, другото след дросела.Идвете сцепени зад скобите които ги стягат.Сменени с нови, маслоустойчиви.Кабелчетата към бобините на 2 и 4-и цилиндър/за 12v/ бяха някак си притиснати от декоративния капак до жилата. В следствие на мръсотията пластмасата на капака беше нагоряла в мястото на притискането.Изолирах ги и ги наместих така че да не се притискат.И това е.Един път в месеца,да кажем, приклаща за момент.Ито когато екстрено набия спирачки и натисна съединителя една идея преди да угасне.

    Виж тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54776
    Last edited by dimitar_vd62; 24-04-2013 at 23:52.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    започва да се пристрастява alcpt's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Spain, A Coruna
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    стъпковото моторче колега и донякъде дросела не затвара плътно щото се е затлачил има писано по твойта тема не си единствен
    Колега, дросела го почистиха и прегледаха най-обстойно още преди месеци! Всичко му работи както трябва - Майстора ми го показа, лъщящ и чист като стъкло. Каза че категорично не е за смяна! Колата е проверена и не гълта въздух от никъде, освен определените за това неща!

    Въпрос относно това стъпково моторче!
    Това ли е?
    Защото аз нямам такова МПХ, дросела е съвсем различен!

    Някакви Идеий?!

    Материалът за снимката която съм използвал е на колегата b_angelov от тази тема. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54679




    ---------- Post added at 09:42 ---------- Previous post was at 09:38 ----------

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Аз лично си махнах катализатора.Сложил съм резонансно гърне.Мека връзка си има по рождение.Със спортен филтър съм от година и половина.И спортно гърне от нова година насам.Няма такова нещо че газовете минавали по-бързо и заради това ламбдата се шашка.Преди време почиствах дросела.Забравил съм да стегна въздуховодода към него.Стегнах го и спря да клати.След това за малко да се охарча за дебитомер, макар че моя е на около две години.Разрових се и какво констатирах.Има две маркучета които излизат от капака на клапаните от един тройник над 4-и цилиндър.Едното преди, другото след дросела.Идвете сцепени зад скобите които ги стягат.Сменени с нови, маслоустойчиви.Кабелчетата към бобините на 2 и 4-и цилиндър/за 12v/ бяха някак си притиснати от декоративния капак до жилата. В следствие на мръсотията пластмасата на капака беше нагоряла в мястото на притискането.Изолирах ги и ги наместих така че да не се притискат.И това е.Един път в месеца,да кажем, приклаща за момент.Ито когато екстрено набия спирачки и натисна съединителя една идея преди да угасне.

    Виж тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54776
    Сърдечно благодаря, като се прибера от работа ще разгледам, оказаните от Вас колега, маркучета и ще направя снимки, ако нещата не се оправят и имате нещо да кажете друго.
    ДА обобщим! За въздух дали смуче от други места, както казах сме я проверили и няма признаци.
    -изключваме и варианта, да пропуска минимално газове, през меката връзка или да минават бързо през ламбда!

    Поздрави, очаквайте, развитие и снимки - какъв е проблема!
    Last edited by alcpt; 25-04-2013 at 10:45.
    Alfa Romeo 156 - 1.8 T.S.
    Alfa Romeo 156 SW - 2.4 JTD 140 +

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by alcpt View Post
    Колега, дросела го почистиха и прегледаха най-обстойно още преди месеци! Всичко му работи както трябва - Майстора ми го показа, лъщящ и чист като стъкло. Каза че категорично не е за смяна! Колата е проверена и не гълта въздух от никъде, освен определените за това неща!

    Въпрос относно това стъпково моторче!
    Това ли е?
    Защото аз нямам такова МПХ, дросела е съвсем различен!

    Някакви Идеий?!

    Материалът за снимката която съм използвал е на колегата b_angelov от тази тема. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=54679




    ---------- Post added at 09:42 ---------- Previous post was at 09:38 ----------



    Сърдечно благодаря, като се прибера от работа ще разгледам, оказаните от Вас колега, маркучета и ще направя снимки, ако нещата не се оправят и имате нещо да кажете друго.
    ДА обобщим! За въздух дали смуче от други места, както казах сме я проверили и няма признаци.
    -изключваме и варианта, да пропуска минимално газове, през меката връзка или да минават бързо през ламбда!

    Поздрави, очаквайте, развитие и снимки - какъв е проблема!
    Еми нямаш при 156 е по различно от GTV което е описано в темата. Имаш нужда да почетеш старите теми за клатенито на оборотите. Почистване на дросела (забърсване и адаптация) добре е да се огледа дали няма пропуск на въздух и ще се оправи.
    Дебитомера е комбиниран с датчик за температурата на въздуха. Имам чувстовто че четеш теми ,които не са за твоя модел мотор и се объркваш.
    GTV 146 и 145 с мотори 1,8 са със същият двигател и инжекцион ако са произведени след 1998г преди това са с друго управление е отделен датчик за температурата на въздуха моторчето за празния ход е като на снимката и са с метален капак на клапаните.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Газта ти електрическа ли е или с жило?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  7. #7
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Е щом го прави само при натиснат съединител, да няма проблем с някоя от помпите му?
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  8. #8
    започва да се пристрастява alcpt's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Spain, A Coruna
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Газта ти електрическа ли е или с жило?
    Не знам колега, мисля че е с жило до дросела, а там какво става вече не ми е ясно! Педала на газта също го усещам като с жило!
    Не съм обърнал внимание!

    На колегата 156 , да поясня че не го прави само при натиснат съединител- а винаги когато превключа предавка и/или освободя от предавка!

    Проверих всички видове маркучи и също за смучене на въздух! Всичко е здраво и изглежда нормално! Единственото което забелязах е - една джаджа която седи над 1-ви цилиндър и в нея влиза един вакум маркуч, който като извадя от (нещото което прилича на помпичка голяма колкото юмрук, от която излизат датчик с букса с жици) - колата не реагира по никакъв начин. Не променя нищо. Някой има ли на идея какво е това нещо! И какво прави! Предполагам вакума, дърпа някаква мембрана, която мени някакво съпротивление, което се подава към компа! или греша!


    Поздрави.


    П.С. Колата върви супер, харчи малко като за Софийско шофиране ( 8-10л), но не ми харесва като помириша ауспуха - нещо не е как трябва и мирише на неизгорял бензин мъничко! Иначе има кондез, добър!

    ( Колата е след ремонт на главата и зацепване с пети) - изключени са всякакви техн. грешки - защото преди /след ремонта/ си работеше добре, не заклащаше и в ауспуха миришеше като след чисто нов пистов мотор, на много хубаво изгоряло гориво)
    Alfa Romeo 156 - 1.8 T.S.
    Alfa Romeo 156 SW - 2.4 JTD 140 +

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Абе човек, ако си я докарал до 8-10 градско удри дупито в тавана.Аз толкоз не мога докарам извънградско.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10

    Default

    Когато не ми харесва как вони от ауспуха на ТС, обикновено сменям бензиностанцията и нещата си идват на мястото Още повече, че при теб колата върви добре... и гори добре...

  11. #11
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by alcpt View Post
    Не знам колега, мисля че е с жило до дросела, а там какво става вече не ми е ясно! Педала на газта също го усещам като с жило!
    Не съм обърнал внимание!

    На колегата 156 , да поясня че не го прави само при натиснат съединител- а винаги когато превключа предавка и/или освободя от предавка!

    Проверих всички видове маркучи и също за смучене на въздух! Всичко е здраво и изглежда нормално! Единственото което забелязах е - една джаджа която седи над 1-ви цилиндър и в нея влиза един вакум маркуч, който като извадя от (нещото което прилича на помпичка голяма колкото юмрук, от която излизат датчик с букса с жици) - колата не реагира по никакъв начин. Не променя нищо. Някой има ли на идея какво е това нещо! И какво прави! Предполагам вакума, дърпа някаква мембрана, която мени някакво съпротивление, което се подава към компа! или греша!


    Поздрави.


    П.С. Колата върви супер, харчи малко като за Софийско шофиране ( 8-10л), но не ми харесва като помириша ауспуха - нещо не е как трябва и мирише на неизгорял бензин мъничко! Иначе има кондез, добър!

    ( Колата е след ремонт на главата и зацепване с пети) - изключени са всякакви техн. грешки - защото преди /след ремонта/ си работеше добре, не заклащаше и в ауспуха миришеше като след чисто нов пистов мотор, на много хубаво изгоряло гориво)
    Колега без да се обиждаш ама много ви се чудя!Дори не знаеш,на какъв принцип ти се управлява дроселовата клапа а твърдиш че си проверил всичко-еми само ще ти кажа че дори леко да е пренатегното жилото и те ти проблем!А и за техническата грешка никога не е изключена ама никога!

  12. #12
    започва да се пристрастява alcpt's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Spain, A Coruna
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Колега без да се обиждаш ама много ви се чудя!Дори не знаеш,на какъв принцип ти се управлява дроселовата клапа а твърдиш че си проверил всичко-еми само ще ти кажа че дори леко да е пренатегното жилото и те ти проблем!А и за техническата грешка никога не е изключена ама никога!
    Благодаря за мнението Колега, Не се обиждам защото не съм техник, и не разбирам от тези неща. Това което знам, е че майстора - извади дросела ( едно като гърло такова, с клапичка на него) и го излъска, мери нещо и каза, че всичко е ток! , Прегледа ми всичко и каза че няма и на идея от какво го прави! И така със всеки при който ходих! Само пръскат с няк'ви спрейчета и казват че предишния майстор не го е изчистил добре. Казват че не е за смяна и затова карам така!

    Някой може ли да ми каже за какво служи това нещо над 1-ви цилиндър, с вакум маркучето и буксата.
    За да насоча внимание там! И каде седи това проклето стъпково моторче! ( Егати майсторите) - да не знаят кво ми е на колицата!


    Весели празници.
    Alfa Romeo 156 - 1.8 T.S.
    Alfa Romeo 156 SW - 2.4 JTD 140 +

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •