Page 90 of 116 FirstFirst ... 40808889909192100 ... LastLast
Results 1,336 to 1,350 of 1739

Thread: Какъв разход на гориво ви дават вашите 156-ци.

  1. #1336
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Нещо не ти върви гладко мисълта, колега
    Ако минеш със 70 вместо 120 по същия път няма да гори 6, а по-малко от 6....дали ще е 3-едва ли...дали ще е по-малко-със сигурност...
    Това ми се вижда малко невъзможно да си кажа чесно
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

  2. #1337
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by redemer View Post
    Това ми се вижда малко невъзможно да си кажа чесно
    Трябва да си много невеж, за да мислиш, че няма да има разлика в разхода, при положение, че за да поддържаш 120км/ч се изисква МНОГО по-голяма енергия, отколкото за да поддържаш 70км/ч..... нищо лично иначе
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #1338
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Трябва да си много невеж, за да мислиш, че няма да има разлика в разхода, при положение, че за да поддържаш 120км/ч се изисква МНОГО по-голяма енергия, отколкото за да поддържаш 70км/ч..... нищо лично иначе
    Не се засягам спокоино просто си обясняваме някои работи та принципно е така ама това е бензин не е като дизела ако го накараш да работи на бедна смес гори повече,а при въпросните 70 точно почва да влиза в обороти и е на кантар което значи че ако духне насрещен вятър по силен и си тръгна икономията.

    А да и забравих провери колко я дават да гори въпросната кола и познай дали е възможно да падне под 6
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

  4. #1339

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Пропускате че понякога пътя може да има леек наклон, незабележим.Не се бъзикам, в едно предаване раследваха една кола дето без да е на скорост тръгнала по нанагорнище по инерция/ставаше дума за паранормални явления, ама това е друга бира/.Всъщност се оказа че някаква илюзия че пътя има лек наклон на изкачване.Но го мериха с разни уреди и се оказа че всъщност е нанадолнище и духове няма.
    Точно такова място има около Спанчевци.Пътя така е разположен,че имаш чувството,че караш надолу,а то е обратното....просто местността лъже окото.Спомням си навремето като тръгнем към Спанчевци и винаги карахме баща ми да спира и ние,децата, се кефехме как колата тръгва сама назад по баира.....скоро не съм спирал там,но винаги се сещам........малко съм извън тема...да ме простите.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #1340
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by redemer View Post
    Не се засягам спокоино просто си обясняваме някои работи та принципно е така ама това е бензин не е като дизела ако го накараш да работи на бедна смес гори повече,а при въпросните 70 точно почва да влиза в обороти и е на кантар което значи че ако духне насрещен вятър по силен и си тръгна икономията.

    А да и забравих провери колко я дават да гори въпросната кола и познай дали е възможно да падне под 6
    Не е важно колко гори въпросната кола...всичко, което си говорим тук е принцип....точните цифри не са от никакво значение
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #1341
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Не е важно колко гори въпросната кола...всичко, което си говорим тук е принцип....точните цифри не са от никакво значение
    Ок тогава друг въпрос след като със 2000 об гори по малко от колкото с 3000 защо разхода в сервизната книшка е даден при движение с 90 км което са 2500 об?
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

  7. #1342
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by redemer View Post
    Ок тогава друг въпрос след като със 2000 об гори по малко от колкото с 3000 защо разхода в сервизната книшка е даден при движение с 90 км което са 2500 об?
    Първо каталожния разход не е при 90км само и единствено, а при смесица от различни скорости между 90 и 120км/ч и второ ако случайно са дали разход при 90км/ч изрично, защото масово ограничението извънградско по държавите е 90км/ч....

    Обаче ти сериозно продължаваш да си мислиш, че може да имаш по-нисък разход при по-висока скорост...което както и да го погледнеш е много абсурдно твърдение
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #1343
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Първо каталожния разход не е при 90км само и единствено, а при смесица от различни скорости между 90 и 120км/ч и второ ако случайно са дали разход при 90км/ч изрично, защото масово ограничението извънградско по държавите е 90км/ч....

    Обаче ти сериозно продължаваш да си мислиш, че може да имаш по-нисък разход при по-висока скорост...което както и да го погледнеш е много абсурдно твърдение
    Да и според мен не е нормално а абсолютно абсурдно ама си е така.Това с магистралата е частен случай.
    Ама като си хода на село се минава през населени места като карам 90 ми гори 8 като я понатисна да си карам 100-130 ми пада под 8 или ако мн си отпусна крака пак е 8 след 140 вече немога да споря че гори много повече но със 120 гори по малко от колкото със 90 няма логика и неби трябвало но е така
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

  9. #1344
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by redemer View Post
    Колега карам 1.8 само на бензин най малко гори между 3000 и 3500 това са между 100 и 120 по магистралата ми падаше на 6 в стоков вид със нов дебитомер и ламбда сонда от Пловдив съм засичах я при едно ходене до София
    Е мойта е пак 1,8 със разни малки жокери (които подобряват разхода на гориво) със скорост до 110 по магистрала ми гори 8,5 а със 130 ми гори 9,5. Със скорост до 100км като се стреме да поддържам 90 ми е падала на 8 това е разход на газ почти без климатик.
    На магистрала съм пробвал няколко пъти и разлика от около 20-30км/ч в скоростта в посока на горе ми качва разхода с 1-1,5л това до скорости 140 разбира се.
    Сега прочитам че имало 1,8 бензин дето харчи 6/100 със 120км/ч.
    Както е казал поета
    Всечки болни от проказа
    без съмнение със СПИН
    някой смело се изказа че не му е хуя син.
    Ако някой твърди че може 1,8 TS да даде такъв разход.6/100 при 120км/ч Слагам му вътре един GPS пъпня му резервоара до гърло и правим замер примерно по 50 км в двете посоки на сравнително прав път без много наклон, като преди това подпишем пред нотариус са съответна сума.
    Всеки ,ко0йто сметя че може да заповяда.
    А за тез дето им горят колите по малко със 110 от колкото със 70 да си извядят главате през прозореца при скорост 70 и при 110 да видят какво трябва да преодолее двигателя.
    Last edited by Novachev; 04-05-2013 at 20:36.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #1345
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    То Новачев си е така, прав си, ама пусто народа все залита по приказки, а по лошо е че им и вярва...моята си е около 9-11, на градско и повече може и това е.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #1346
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не мога да се сдържа.
    Искам да попитам колегите с максимално високо КПД при 3500 оборота и массимален въртящ момент .
    Имат ли представа колко им е въртящият момент при движение по път с 3500 оборота и поддържане на постоянна скорост.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #1347
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Quote Originally Posted by redemer View Post
    Да и според мен не е нормално а абсолютно абсурдно ама си е така.Това с магистралата е частен случай.
    Ама като си хода на село се минава през населени места като карам 90 ми гори 8 като я понатисна да си карам 100-130 ми пада под 8 или ако мн си отпусна крака пак е 8 след 140 вече немога да споря че гори много повече но със 120 гори по малко от колкото със 90 няма логика и неби трябвало но е така
    Колега, спри да гледаш моментният разход...той лъже.
    При скорост от 140 няма как да е по-икономична по вс физически закони!
    Пълно-пълно...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #1348
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Я да отворя един въпрос за каращите на въглища. Досега 90-100 км/ч винаги съм ги карал на 5-та скорост. Но един познат с "Гоуф" 6-ица спомена, че до към 110-120 кара на четвърта??? Някой с 1.9 с борд дали е гледал как варира разхода на различни предавки при една и съща скорост?
    Иначе по темата:
    1230 км, 66 л дизел от Ромпетрол, около 81 км/ч средна скорост и разход 5.4 л/100 км - 250 км магистрали /ако Хемус може да се нарече така/, 30 км градско, останалото извън + климатик. Този маршрут съм го минавал и без климатик и съм постигал подобен разход. Започвам да мисля, че климатика на дълго не товари почти нищо.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #1349

    Default

    Последно разбирам, че ако искаш да караш икономично, много зависи от пътната обстановка, което е ясно. Така, значи човек ако иска да кара икономично, на равен път, без големи завой, човек по-държа ли от 70-80км/ч без намаляване и ускоряване на скоростта, ще постигне възможно най-нисък разход, а ако идва баир се ускорява плавно, примерно до към 100/110км/ч за да може колата да има инерция и да не умалява в баира и после пак застъпваме на 80км/ч. И другото което е, при смяната на скорости, примерно от 1-ва на 2-ра се сменят на 2000 оборота, същото важи и за от 2-ра на 3-та и т.н. демек двигателя не се форсира и на тези обороти (2000) работи най-икономично! Утре релация В.Търново - С. Загора и може да пробвам всичко това и да видим дали ще даде промяна във разхода! Ценни работи се научават тук, само да са достоверни и си струва да се пробват, макар всичко да е относително!
    Last edited by grenlould; 05-05-2013 at 00:25.



  15. #1350
    полуидиот
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Е мойта е пак 1,8 със разни малки жокери (които подобряват разхода на гориво) със скорост до 110 по магистрала ми гори 8,5 а със 130 ми гори 9,5. Със скорост до 100км като се стреме да поддържам 90 ми е падала на 8 това е разход на газ почти без климатик.
    На магистрала съм пробвал няколко пъти и разлика от около 20-30км/ч в скоростта в посока на горе ми качва разхода с 1-1,5л това до скорости 140 разбира се.
    Сега прочитам че имало 1,8 бензин дето харчи 6/100 със 120км/ч.
    Както е казал поета
    Всечки болни от проказа
    без съмнение със СПИН
    някой смело се изказа че не му е хуя син.
    Ако някой твърди че може 1,8 TS да даде такъв разход.6/100 при 120км/ч Слагам му вътре един GPS пъпня му резервоара до гърло и правим замер примерно по 50 км в двете посоки на сравнително прав път без много наклон, като преди това подпишем пред нотариус са съответна сума.
    Всеки ,ко0йто сметя че може да заповяда.
    А за тез дето им горят колите по малко със 110 от колкото със 70 да си извядят главате през прозореца при скорост 70 и при 110 да видят какво трябва да преодолее двигателя.
    Добре де нали тука си казваме на кой колко му гори аз казвам колко ми е горила при което почват от 9 кладенеца вода да ми вадят че неможело така и така между другото след жокерите по моята под 8 навънка непада

    Quote Originally Posted by fred View Post
    То Новачев си е така, прав си, ама пусто народа все залита по приказки, а по лошо е че им и вярва...моята си е около 9-11, на градско и повече може и това е.
    Ми колега кажи ми на кое да вярвам на хората или на тва което ми са е отразило на джоба?
    Lancia Y-10-DEAD
    Fiat Tempra-EX
    alfa 156 1.8 TS

Page 90 of 116 FirstFirst ... 40808889909192100 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •