Results 1 to 7 of 7

Thread: Тъп проблем с централното

  1. #1

    Default Тъп проблем с централното

    Здравейте колеги, предполагам, че е писано по темата, но имам конкретен въпрос. Вчера централното от копчето на ключа ми отказа, тоест работи, но не заключва и отключва шофьорската врата. Отваря всички други, но те естествено се връщат, защото улавят, че шофьорската не е отворена. Ако заключа или отключа шофьорската от ключалката няма никакви проблеми. Подозирам машинката, но ако имате друго предположение ще се радвам да го чуя.

    Благодаря предварително !
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може да е заради лош контакт в буксата между вратата и купето. Отвори я и я почисти. Ако това не оправи нещата, се ориентирай към мотора на бравата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Това с буксите е златно правило, не само за тези коли, а за всички, първо се почва от там .
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    Идея е, но нямаше ли тогава да не подава сигнал и към другите врати, защото май шофьорската е управляваща ? Ще пробвам естествено и ще пиша какво е станало. Благодаря !
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Идея е, но нямаше ли тогава да не подава сигнал и към другите врати, защото май шофьорската е управляваща ? Ще пробвам естествено и ще пиша какво е станало. Благодаря !
    Пробвай с почистване на буксата, ако не става - една универсална китайска машинка и си готов, аз така направих и нямам проблеми вече доста време. Само гледай да е все пак по-читава, на моята пишеше, че вдига до 7.5кг, предполагам, че това е все пак някакъв показател
    166, 2.4 JTD'00

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by duronman View Post
    Идея е, но нямаше ли тогава да не подава сигнал и към другите врати, защото май шофьорската е управляваща ? Ще пробвам естествено и ще пиша какво е станало. Благодаря !
    Централното ти работи като заключваш механично, защото команда на другите врати се генерира, когато датчиците на положение в бравата отключено/заключено сработят. Те очевидно работят.
    Но когато моторът не работи, електрическо заключване/ отключване не може да се осъществи на тази брава.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Аз залагам на замазан колектор както беше при мен. Отваряш почистваш смазваш и готово.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •