Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Смяна на задни механични с ел.стъкла Алфа 156

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by роската View Post
    Привет колеги! Към момента вече има ел.огледала колата, но не ми остана време да ги активирам и отпред през шофьорската врата. За момента ще ги оставя така, че заминавам след няколко дни да си работя барчето на морето. Септември като се прибера продължавам по задачките.
    Абе Роска,и огледала ли нямаше бе брат....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #17
    Запален алфист savo86's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Варна
    Age
    37
    Posts
    29

    Default

    Здравейте колеги,

    Аз сега се включвам, понеже и на мен ми опря до конверсия на задните стъкла и открих темата. При мен се оказа, че окабеляване до букасата, която влиза във вратата, няма. Бях намерил ето тази тема в английския форум: http://forum.alfa156.net/forum/forum....asp?TID=52991, в която описват как само със смяната на окабеляването вътре във вратата ставало... Да ама не. Може и да има разлики в годините, но като цяло е нелогично да се прекарва окабеляване и производителя да влага средства в това, при положение, че няма да се ползва (когато автомобила е с ръчни стъкла).
    Сега започва големия филм, да се опитам да прокарам необходимите кабели, че да се захранят тези моторчета отзад. Дотогава съм без отваряне на задните стъкла.
    Беше ми любопитно дали някой го е правил и дали е успял в това начинание. Ще се радвам някой да сподели опит. Ако не, аз като завърша моята ще ви кажа как е минало
    Алфа Ромео 156 1.6 TS 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.6 TS Distinctive 2002 г. - бивша
    Алфа Ромео 156 1.9 JTD 16V 2003 г.
    http://www.parts.bg/ - Сайт за авточасти втора употреба

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ами то убаво, ама ме съмнява са отървеш само с кабели до задната врата.Щото на пълния ел пакет на шофьорската врата има пет бутона - 4 за всичките четири стъкла и един който заключва задните в ако искаш по някаква причина да не ги отваря пасажера отзад/най-вече малки деца/.Та ако инсталацията наистина не е универсална до буксата на вратите, те чака схема поялник кабели и мамата с останалата женска рода и няколко бири.Може да погледнеш тука -http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=87743 - да не се чудиш що не ти минават кабелите през колонката.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    на кого му трябват пък задни ел стъкла , аз съм ги забранил за всеки случай, за кефа си има климатик , няма отваряне на стъкла.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •