Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Смяна на задни механични с ел.стъкла Алфа 156

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default Смяна на задни механични с ел.стъкла Алфа 156

    Здравейте, колеги. Предварително се извинявам , ако нарушавам правилата на форума, но от 5 минути съм вътре. С този риск искам да попитам как мога да си направя задните стъкла с ел. механизъм. Мога да си взема от една катастрофирала всичко, което ми трябва, но не знам какви от частите ми трябват. Благодаря преварително!

  2. #2
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    След като можеш да си вземеш всичко - вземи си две врати и си готов.

    п.с А това, че си от 5 мин. вътре, не ти пречеше да прочетеш правилата за 1 мин
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Благодаря колега! По-скоро май ще ми трябва ел.схема на управлението, за да разбера дали ми трябва друг модул или задните стъкла се управляват отделно. Вече имам машинките и бутоните за задните врати, както и конзолата, която управлява всички врати от шофьорската. Под жабката е модула, но не съм наясно още дали трябва да се сменя. Ще търся ел.схема някъде из форума, за да не правя глупости сам. Ако някой знае как стават нещата нека ми пише.

    п.с. В кой раздел трябва да пиша по въпроса, за да не спамя на колегите темите?

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by роската View Post
    В кой раздел трябва да пиша по въпроса, за да не спамя на колегите темите?
    Добре дошъл, колега! Уцелил си раздела, със сигурност има хора, които ще ти помогнат, въпрос на време е да ти видят темата. По лесно занапред ще ти е ако в подписа си напишеш малко инфо за колата. Поздрави и успех!
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by роската View Post
    Благодаря колега! По-скоро май ще ми трябва ел.схема на управлението, за да разбера дали ми трябва друг модул или задните стъкла се управляват отделно. Вече имам машинките и бутоните за задните врати, както и конзолата, която управлява всички врати от шофьорската. Под жабката е модула, но не съм наясно още дали трябва да се сменя. Ще търся ел.схема някъде из форума, за да не правя глупости сам. Ако някой знае как стават нещата нека ми пише.
    Ето я схемата:




    Горната схема е за предните стъкла. Долната е за задните.
    Както виждаш за разлика от предните стъкла при които има управляващ модул M40, за задните такъв няма.
    Просто трябва да реализираш окабеляването.

    Успех!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Благодаря Ecotronic!!! Тия дни като свърша работа ще пиша подробности. Хубав ден на всички!!!

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Както сам си се досетил, трябва да смениш конзолата за управление на стъклата от шофьорската врата. НО трябва да смениш и кората, новата конзола е по-дълга и не влиза. Или пък по-варварския начин е да я издялкаш Също, просто козметично, измисли с какво ще затапиш дупките от манивелите отзад. Или пък, щом имаш възможност, направо смени корите.

    Провери и дали имаш прекарано окабеляване (има такава възможност) иначе филмът е голям.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Окабеляване във вратата нямам, но ще взема инсталации от вратите на Алфата с 4 ел стъкла. По-интересно ще е ако в куплонзите, които са между купето и вратите няма предвидено захранване. Някой знае ли?
    Алфа Ромео 156 TS, 1999г., София
    Алфа Ромео 159 1.9 JTS, 2006г.

  9. #9
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Взимай цялата инсталация с куплунзите.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by роската View Post
    Окабеляване във вратата нямам, но ще взема инсталации от вратите на Алфата с 4 ел стъкла. По-интересно ще е ако в куплонзите, които са между купето и вратите няма предвидено захранване. Някой знае ли?
    Захранване (+12V) вероятно няма да има както е нормално на 7 - ми пин на буксата между вратата и купето:



    понеже то идва от превключвателя H55 от конзолата на шофьорската врата, блокиращ действието на задните стъкла. А ти вероятно го нямаш още.
    По скоро да провериш дали съществува окабеляването между съответните букси, като гледаш схемата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    И така... След като поразглобих половината кола се оказа, че окабеляване до задните врати за ел стъкла естествено НЯМА Ще трябва по трудния начин да станат нещата. Също така, както вече предполагате сами в инсталацията до шофьорската врата положението също е само за предните прозорци. Модула за управлението обаче е еднакъв и за двете инсталации. Понеже утре ще се напивам по случая ще пиша пак в понеделник Весели празници!
    Алфа Ромео 156 TS, 1999г., София
    Алфа Ромео 159 1.9 JTS, 2006г.

  12. #12
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    А бе той понеделник не мина ли вчера
    Само напомням, щот ми е интересно какво се случва
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  13. #13

    Default

    Сигурно е набучил дръжките на предните ....покрай толкова празници..........и днеска е още по-тежко ................шегувам се
    Успех на колегата,разбира се.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14

    Default

    Сега почвам да осъзнавам защо тия нагледно простички опции струват камара пари при поръчка на нов автомобил
    Следим развитието и успех !
    '99 156 1.9 JTD SP3

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Привет колеги! Към момента вече има ел.огледала колата, но не ми остана време да ги активирам и отпред през шофьорската врата. За момента ще ги оставя така, че заминавам след няколко дни да си работя барчето на морето. Септември като се прибера продължавам по задачките.
    Алфа Ромео 156 TS, 1999г., София
    Алфа Ромео 159 1.9 JTS, 2006г.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •