Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Задно окачване за 164

  1. #1
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Cool Задно окачване за 164

    Здравейте на всички, имам проблем със задното окачване, една от щангите трябва да се смени. До тук добре, но никъде (поне в Бургас) не мога да намеря това което ми трябва. За да не изпадам в обяснения - направо качвам схема на окачването и на това което ми трябва, обозначено е с номер 13 на схемата. Представлява голяма щанга с тампон. Колата е 164 Т.С. супер, 2,0 1997г.

    Моля колеги някой, който се е сблъсквал с този проблем да ме ориентира към доставчик. Предварително благодаря

    П.С. Ако темата не е за тук моля админите да я преместят където трябва.

  2. #2

    Default

    тцтцтц, ако беше писал преди 2 дни, щях да ти я дам обаче си чистих мазата и я хвърлих,греда. Иначе и аз сменях тая щангичка лява като ме удариха щото са изкриви.
    Лява или дясна ти трябва
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  3. #3
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Default

    Жалко, че съм те изтървал колега
    Иначе ми трябват и за двете страни, като при мен обаче проблема е по-скоро със тампоните, които са към тази щанга, а колата ми трябва в момента и нямаше как да ги сваля и да хукна да търся само тампона по размер (а и не съм сигурен дали е на втукли тампона). Като резервна част (само тампон) не се предлага, а гредата не я внасят (поне там, където съм проверявал). И все пак ако отида да търся тампон по размер, би могло и да се открие, ама на - и за това не съм сигурен. Затова разчитам на колеги, които са си патили ))

  4. #4
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Тампони за тази щанга има колкото искаш в почти всеки магазин в СФ. Отиди в магазин в който разбират поне малко от окачване и ще ти намерят.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #5
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Default

    Мерси Боби, предимството да си в Сф, тук в Бургас си имаме два-три "специализирани" магазина за Алфа и каквото ми трябва го няма (още не мога да намеря дясно капаче за халогена на Алфа 145 (фейслифт) на жената.
    Та за щангата и тампона на 164 в краен случай ще сваля щангите и ще търся тампона направо - вече като знам, че става е лесно
    Мерси много!

  6. #6
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    на теб тампона ли ти трябва или щангата с тампона,аз имам един тампон,бях го взимал за мойта но смених само единия и другия ми остана
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  7. #7
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Default

    Тампоните ми трябват...двата големи (ляв и десен) от въпросната щанга. Но понеже само тампон не излизат като резервна част, излиза цялата щанга, та затова търся нея. Но ,ако ми пратиш единия тампон, логично по него да намеря и втори. Важно е да се знае, че ми трябва големия тампон от тази щанга, малките към хебела ги имам.
    Можеш ли само да го щракнеш с телефона да видя дали е това, което търся?
    Благодаря ти предварително!
    Last edited by petar4o_ns; 02-05-2013 at 22:47.
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S. 16v 99'
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S. Super 97'

  8. #8
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    външния диаметър е 32мм,непомня дали е малкия или големия тампон обаче,снимах го да го видиш но сега като се замисля май е малкия
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 020520131014.jpg   020520131015.jpg   020520131016.jpg  
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  9. #9
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Default

    За мое съжаление си напълно прав, това е малкия тампон, от който имам 2 бр.
    Сърдечно ти благодаря за усилията колега, надявам се да върна жеста някой път.
    А аз все от някъде се надявам да изнамеря каквото ми трябва, води ме максимата "Които търси намира"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S. 16v 99'
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S. Super 97'

  10. #10
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    http://www.goldenpages.bg/bg/b/96852...5-00145E9525E4
    звънни и ги питай дали го имат,ако го имат и не им се занимава да ти го пратят аз ще мина да ти го взема
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  11. #11
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Default

    Златен!!! Още утре ще им звънна, ще ти драсна едно лично после.
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S. 16v 99'
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S. Super 97'

  12. #12

    Default

    около 10 лв са тампоните избиват се на преса като свалиш носача,малкият е 32 мм а големият е 44 милиметра,лошото е че издържат по 1-2 години макс щото гумата от вътре не е залепена и се изпружва и се приплесква бързо.

  13. #13
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Default

    Много полезна информация колега, със сигурност ще ми послужи. А ако изкара 2 години - идеално. Притеснява ме факта, че изяжда гумите отвътре (преди 2 дни сложих чисто нови), а с разбити тампони стенда нямало да ми помогне. Пък и бива ли да ми хлопа задницата за 20 кинта ?
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S. 16v 99'
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S. Super 97'

  14. #14
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Да не стане само с новите тампони пак да изяжда гумите...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #15

    Default

    това с изяждането на гумите е от тампоните ама и малките смени,също и амортисьорите и носещите тампони,като застанеш от зад гумите седят като конус а при тотално разбити вече опират в стъблото на амортисьора от вътре и почват да стържат гумата се пили в амортисьора,казвам ти го от опит,моята алфа е преживяла всичко,дори като вали ми капе през стъклото на волана точно и на седалката попива,ама аз си я правя и си я карам и съм щастлив,за последният месец съм 1300 лв инвестирал в нея.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •