Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Задно окачване за 164

  1. #16
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Default

    Окачването не е толкова зле, двама майстори я гледаха (в различни сервизи), а диагнозата е една - скъсан тампон на тези щанги, 44 милиметровия. А малките си ги набавих веднага, тях ги има, големите са проблем, че не им излизат като резервна част по каталозите, но с точния размер би трябвало вече да ги намеря. Не ми е ясно следното, как за предницата всичко се намира без проблем, а тези щанги с тампона ги няма?!?
    Иначе благодарности на вас колеги, всичко споделено от опита ми е от полза!
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S. 16v 99'
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S. Super 97'

  2. #17

    Default

    виж не се сещам дали бяха 44 милиметра,клекни с шублера и захапи тампона и виж,нямам под ръка да го мерна имам 1-2 малки за заден шенкел,в Александър Ауто има аз ги пообрах преди месец де,ето един телефон звънни и го питай 0888918412 Иван,кажи Румен ми даде тела ти да ти се обадя и му обясни кво ти требе за алфата,по 10 лева са големите,иначе те ти окачване моето е спешъл фишинг окачване

    http://www.youtube.com/watch?v=qblFx...ature=youtu.be

  3. #18
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by petar4o_ns View Post
    Окачването не е толкова зле, двама майстори я гледаха (в различни сервизи), а диагнозата е една - скъсан тампон на тези щанги, 44 милиметровия. А малките си ги набавих веднага, тях ги има, големите са проблем, че не им излизат като резервна част по каталозите, но с точния размер би трябвало вече да ги намеря. Не ми е ясно следното, как за предницата всичко се намира без проблем, а тези щанги с тампона ги няма?!?
    Иначе благодарности на вас колеги, всичко споделено от опита ми е от полза!
    Смени си големите тампони и си карай колата. Ако малките тампони на шенкела и тампоните на напречните щанги не са скъсани или отлепени НЕ ГИ СМЕНЯЙ!!!!!!!! Смениш ли веднъж оригиналното окачване ставаш абонат на някой магазин за части!
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #19
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Смени си големите тампони и си карай колата. Ако малките тампони на шенкела и тампоните на напречните щанги не са скъсани или отлепени НЕ ГИ СМЕНЯЙ!!!!!!!! Смениш ли веднъж оригиналното окачване ставаш абонат на някой магазин за части!
    Така мисля да направя, сигурно щях и малките да слагам (макар, че има яко за разглобяване при тях) но засега ще сменям само големия, стига да го изнамеря. Колегите ми дадоха две надежди (два магазина) само да дойде първи работен ден и ги преслушвам веднага. Не че не звъннах вече, но няма кой да вдига по празниците
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S. 16v 99'
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S. Super 97'

  5. #20
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Само да вметна - търсете ги по каталозите за Ланча Тема тия тампони иначе не излизат за 164 . 3 бели косъма имам на главата си от тях докато ги намеря преди години
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #21
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Default

    То и при мен това с побеляването на косите се случва .
    Иначе ще ги търся и за Ланчия Тема, благодарности, че ме "светна"!
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S. 16v 99'
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S. Super 97'

  7. #22
    Младши алфист petar4o_ns's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Бургас, чат-пат Несебър
    Posts
    11

    Default

    Благодаря на всички колеги който се отзоваха! Бяхте ми много полезни, ремонта беше успешен, смених ги тези тампони, колата нито тропа, нито хлопа.
    Много съм хепи!
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S. 16v 99'
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S. Super 97'

  8. #23
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Малко късно, но да вметна - ако ще се сменят тампоните на шенкела съветвам да е с полиуретан Сложиш ли го него... забраваш че имаш проблеми с тях
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  9. #24
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Grigor View Post
    Малко късно, но да вметна - ако ще се сменят тампоните на шенкела съветвам да е с полиуретан Сложиш ли го него... забраваш че имаш проблеми с тях
    Потвърждавам! Така направих по съвет на Григор, и откакто я имам не съм пипал отзад.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •