Results 1 to 7 of 7

Thread: проблем с 145 1.4тс

  1. #1
    започва да се пристрастява nikolaiooo's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Posts
    69

    Default проблем с 145 1.4тс

    здравейте, наскоро се сдобих с алфа 145 98' 1.4тс.има нещо което ми прави впечатление.между 2000 и 3000 оборота колата глъхне и сякаш се чуди да тръгне ли или не.когато оборотите надхвърлят 3000 всичко се оправя.можете ли да ми кажете от къде би могло да идва проблема.благодаря ви предварително
    gtv 2.0t.s.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    280

    Default Re: проблем с 145 1.4тс

    Quote Originally Posted by nikolaiooo
    здравейте, наскоро се сдобих с алфа 145 98' 1.4тс.има нещо което ми прави впечатление.между 2000 и 3000 оборота колата глъхне и сякаш се чуди да тръгне ли или не.когато оборотите надхвърлят 3000 всичко се оправя.можете ли да ми кажете от къде би могло да идва проблема.благодаря ви предварително
    Аз имам същия проблем и несъм го разрешил все още. Сменил съм масла, филтри, свещи, температурен датчик на инжекциона и проблема си го имам все още.
    Alfa Romeo 146 1400 L MEDIO 16V TS '00 - Бивша

    Чат за съфорумци: http://clubalfaromeo.walker-bg.info/

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    а датчика на температурата на входящия въздух в час ли ви е?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    280

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    а датчика на температурата на входящия въздух в час ли ви е?
    Моя да - мерил съм го и показва стойности каквито трябва. Моя се намира в дебитомера не е отделен.
    Alfa Romeo 146 1400 L MEDIO 16V TS '00 - Бивша

    Чат за съфорумци: http://clubalfaromeo.walker-bg.info/

  5. #5
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default По проблема

    Същия проблем при мен се оправи с едно презацепване на разпределителните валове и смяна на свещите с Денсо!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  6. #6
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    За жалост и аз имам подобен проблем. До вчера мотора на обороти си работеше много равномерно. Когато тръгна обаче се започваше едно чудене, един такъв спънат старт. Много не приятно. Това беше така в ниските обороти. Даже ми се струваше, че на по-студен двигател по-добре вървеше, но като загрее и идваше "пръта" в колелата. И което е много странно за мен.... на моменти се развинтваше и вървеше като бясна. Чак да не повярваш, че 1.4 моторче вади такава динамика. Едва днес я регистрирах и вече със спокойствие имах възможност да я пробвам по-обстойно как върви по булевардите. И радоста ми беше попарена. Луда работа, ту се развинтваше и вървеше много, ту се спъваше и на 1-ва и 2-ра предавка никаква я нямаше и беше много зле и на следващия светофар пак много пъргава и излиташе с лекота още на ниските обороти. И през цялото време така. Проблема се влоши доста след малко разходки из града. От тази вечер мотора започна да работи лошо и на празен ход. Вади лош звук. Все едно е на три цилиндъра. Потриса и се дави нещо. Като натисна малко газта и я отпусна рязко, докато падат оборотите до нормалния режим..... ми се чува, че пърпори и нещо в гърнето под мен. А работеше като часовник мотора преди. И не си мислете, че съм я ръчкал зверски. Стрелката изобщо не е влизала в червеното. Ще ви кажа и това, че преди 5-6 дни смених консумативите. Та възможно ли е това да е от неправилно зацепен ремък? Или иде реч за цапане на свещи което, много-много ме притеснява. Моля ви дайте мнения, че ще откача. Предната ми кола ги имаше същите симтоми и причината беше, че оливаше буквално едната свещ с масло и един от цилиндрите гаснеше понякога. За основен ремонт се оказа. Но тя беше Фиеста 90-та год. и много по-различна и проста. Дори нямаше ангренажен ремък например. с
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  7. #7
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Ок, ще го пусна като нова тема това.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •