Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Проблем с паленето - боксер

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default Проблем с паленето - боксер

    Zdraveite. Purvo izvinqvam se 4e pi6a na latineca no sum na pc zala na 1 ostrov v gurciq i ne moga da namerq free wifi. Ta kolata q izmu4ih 1000 kilometra da doida do tuk i po4na da mi pravi problemi. Zna4i rano sutrin kato zavurtq kliu4a si pali bez problem. Otivam da si svur6a rabotata i me ostavq tam. Vurvi vurti no ne pali. Ne znam kakvo i stava. Davi se za6toto q mu4a da q zapalq a tq ne6te a trqbva i da se pribera vse pak. Mislih si 4e e deto e zagrqla no ne e. Na drugata sutrin karam 2 min do benzinostanciqta i me ostavi tam 4e idvaha hora da me durpat. Kazaha mi ili ot debitomer ili stupkovo motor4e bilo. Ne znam naistina kakvo e ako nqkoi ima idei da kazva 4e ne moga da se pribera ^^
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

  2. #2
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by SilentlyLoud View Post
    Zdraveite. Purvo izvinqvam se 4e pi6a na latineca no sum na pc zala na 1 ostrov v gurciq i ne moga da namerq free wifi. Ta kolata q izmu4ih 1000 kilometra da doida do tuk i po4na da mi pravi problemi. Zna4i rano sutrin kato zavurtq kliu4a si pali bez problem. Otivam da si svur6a rabotata i me ostavq tam. Vurvi vurti no ne pali. Ne znam kakvo i stava. Davi se za6toto q mu4a da q zapalq a tq ne6te a trqbva i da se pribera vse pak. Mislih si 4e e deto e zagrqla no ne e. Na drugata sutrin karam 2 min do benzinostanciqta i me ostavi tam 4e idvaha hora da me durpat. Kazaha mi ili ot debitomer ili stupkovo motor4e bilo. Ne znam naistina kakvo e ako nqkoi ima idei da kazva 4e ne moga da se pribera ^^
    Аз ти препоръчвам да свалиш моторчето за празен ход, да вземеш от бензиностанцията WD 40 и с него да прочистиш гняста дето се е наслоила. Това би трябвало да ти реши проблема. някъде тук из темите имаше подробно описание как се прави, даже и снимков материал. Някакви други симптоми да си усетил - придърпвания, прекъсване, и т.н.?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  3. #3

    Default

    Датчика на хол (тоя на коляновия вал) провери ли го ако не виж буксите как са ,ако са добре го свали и почисти с ВД-40 (мен 4 дена ме измъчи същия проблем но най-накрая е отстранен) Дано съм бил полезен!
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  4. #4
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Аз ти препоръчвам да свалиш моторчето за празен ход, да вземеш от бензиностанцията WD 40 и с него да прочистиш гняста дето се е наслоила. Това би трябвало да ти реши проблема. някъде тук из темите имаше подробно описание как се прави, даже и снимков материал. Някакви други симптоми да си усетил - придърпвания, прекъсване, и т.н.?
    Колата от подписа на колегата!
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #5
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Колата от подписа на колегата!
    Не съм обърнал внимание, че е боксер. Няма тогава МПХ. извинявам се за подвеждащия пост
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    как бе, моторче за празен ход си има, но няма дебитомер.
    трябва да се знае колата дави ли се. тоест бензин има ли или само върти.
    точка

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Мотора няма дебитомер , а МАП-сензор. При тебе е една плочка с едно маркуче до дросела. Провери маркучето, но не е от него.
    Така да не пали е или от датчика на маховика, или от бобините.
    Тоест първо извади им щепселите , огледай ги, напръскай ги с нещо и няколко пъти го вкарай и изкарай.
    Остава бензина!
    Провери масата за бензиновата помпа. Имат свойството да клеясват.
    Тоест, като не пали провери дали тя работи. Имай в предвид, че като я дадеш на контакт, ако не върти мотора, след 3-4 секунди спира
    Изобщо давай каквато информация имаш и каквото си забелязал. Дори и да мислиш, че е глупост!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 24-02-2019 at 19:49.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Zna4i kolata kato q zapalq sutrinta primerno kato ne sum q palil minimum 12 4asa pali ot 1viq put. Spra li i ne iska da zapali pak. Jultoto kliu4e izgasva 4ervenata diuzi4ka na tabloto sveti postoqnno s nqkoi izkliu4eniq koito sa kato karam sus 100 km/h . Oborotite se digat sami. Drugo drugoooo.... Miri6e na benzin kato se opitam da zapalq 3-4 puti da.
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

  10. #10
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 24-02-2019 at 19:50.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    pravilno si razbral kolata q palq karam 2-3 minuti do benzinostanciqta i ostavam tam.
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Подобен проблем съм имал от датчика за температура на въздуха. Намира се на тръбата, между филтъра и дросела.
    Изключи го и виж дали ще се оправи.
    Не е зле да провериш, дали има ток на бобините.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    48

    Default

    Zna4i v4era izkarah sve6tite neznam s kakvi sve6ti izliza zavodski no kato gi vidqh i mi izglejdat na po 6-7 godini . Vse edno durva izkarah dali moje i te da mi go pravqt toq problem ? Ina4e sum po4istil drosela po4istih dat4ika sega 6te si vzema zvezdi da izkaram o6te 2 dat4ika da gi iz4istq i da q vidq dali 6te e nared.
    Алфа Ромео 145 1.4 90кс

  14. #14
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 24-02-2019 at 19:53.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а свещи защо не си сменял досега при положение че са по 4-5лв бройката. за запалителните кабели да те питам ли.
    щом мирише на бензин и ти свети лампата постоянно, може да е температурен сензор,тпс,мап,проблем по ел. инсталацията, но само с парцал няма да се оправи.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •