Results 1 to 4 of 4

Thread: Покупка на 146 1.6 - 1.8

  1. #1
    Guest

    Default Покупка на 146 1.6 - 1.8

    Здравейте, каня се да си копувам алфа 146 (влюбих се в тази кола от пръв поглед) и имам няколко въпроса към разбирачите Та значи харесал съм си 1.6 или 1.8 двигател (каквото намеря) понеже искам да е 97 - 98 година, по-нова. Интересува ме първо сервиз в който могат да и направят пълна и качествена диагностика. Второ при самата покупка има ли нещо специфично за този модел, за което да се внимава. Трето въпроса с газовата уредба. Знам, ще кажете не разваляй колата, но ако след време разхода на бензин ми дойде в повечко, трябва ли да се слага газов инжекцйон или може да се мине и с обикновенна газова. Чувал съм че ако колата е с метални колектори може и по-евтиния вариант. И по повод разхода - има ли шанс с нормално каране да стане 10/100 или да се приготвя за 12 ... Приемам всякакви идеи и предложения

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    43

    Default

    по въпросите според мен:

    1.- Вантотрейд диагностика и геометрия.
    2.-гледай, гледай и пак Вантотрейд.
    3.- ти сам каза, ако не дай си боже ти се наложи да я окепазиш, не знам дали става и обикновен.

    За разхода: ако щеш и като монахиня да караш зима е все пак-приготви се, 10/100 си е направо оптимизъм, извънградско става.

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by нидобърски
    по въпросите според мен:

    1.- Вантотрейд диагностика и геометрия.
    2.-гледай, гледай и пак Вантотрейд.
    3.- ти сам каза, ако не дай си боже ти се наложи да я окепазиш, не знам дали става и обикновен.

    За разхода: ако щеш и като монахиня да караш зима е все пак-приготви се, 10/100 си е направо оптимизъм, извънградско става.
    моята е 1.6 ТС 16В - зимата градско на къси разстояния без ръчкане 15 (са тука много хора ще кажат че я ръчкам ама не ги слушай )
    на извънградско зиме лете 10
    относно газ - там Уайт пауър е единствения с 16в ТС и газ и май сложи инжекционна за 2бона и бра (бере) ядове

    относно разликата м/у 1.8 и 1.6 ТСа , каквото съм чувал е по малка отколкото м/у 1.8 и 2.0 , което се дължи на скоростната кутия (1.6 и 1.8 са с една, а 2.0 с друга)

    гледай да е с АБС и 4 дискови спирачки, те са по-добро ниво на изпълнение (т.нар V3 RICCO) щотот има и с по слабо ниво на оборудване

    ако се сетя друго ще пиша , ако ти се сещаш за въпроси, питай
    кефа си струва де
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4
    Guest

    Default

    Мерси за отговорите Тъй като никаде не намирам 1.8 май ше трябва да се задоволя с 1.6 ... Ако сичко мине успешно тази седмица, може да се видим на следващата среща на клуба да почерпя

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •