Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с рефлектор

  1. #1
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default Проблем с рефлектор

    Здравейте колеги, преди месец си смених фаровете на колата ( alfa 156) с фарове втора употреба, но в абсолютно идеално състояние. Днес ми изгоря крушката на късата светлина на десния фар, при подмяната на крушката установих, че рефлектора се движи, имам някакъв луфт, какъвто няма на левят фар. Идеи от какво е и би ли могъл да се отстрани ?

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    много е възможно да е неправилно монтирана машинката за регулиране на фара

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    17

    Default

    Най-вероятно машинката за регулиране на фара е разкачена от рефлектора. Провери дали лостчето което избутва рефлектора не е счупено, то е от пластмаса и това е често срещано явление, или пък да не се е разкачило от страната на рефлектора. При мен въпросното лостче се беше счупило - пробвах да го ремонтирам но издържа точно няколко седмици, от вибрациите пак замина. Накрая и си взех машинка втора употреба и това реши проблема
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2002

  4. #4
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Благодарско колеги, проблема беше точно там кадето казахте, машинката за регулиране беше разкачена, след като я закачих мърдане вече няма само дето късата светлина свети кофти - доста високо. Пробвах да я регулирам, но без успех ще и трябва майстор
    Last edited by Stoyan Zhelyazkov; 09-05-2013 at 23:25.

  5. #5
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    така и така съм я подхванал - за какво служи шестограмовата врътка на машинката за регулиране

  6. #6
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Zhelyazkov View Post
    така и така съм я подхванал - за какво служи шестограмовата врътка на машинката за регулиране
    ми за...регулиране Ама ръчно.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #7
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    и аз така предположих ама като го врътнах леко изскърца като на пружина и ме хвана шубе да не го повредя .. а колко оборота му е хода ?

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    откачи го от рефлектора и го раздвижи завърти в едната и другата посока за да провериш дали не си в крайна позиция. 2-3 оборота

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •