Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 130

Thread: таблица за смесимост на препарати за растителна защита

  1. #1
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default таблица за смесимост на препарати за растителна защита

    хич не мие за тук темата ама сигурно някой от вас може да има такова чудо или да даде съвет от къде да си намеря таблица за смесимост на препарати за растителна защита.мерси предварително
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  2. #2

    Default

    имах някъде, но е за препарати от преди 20 години, но може да се ориентираш по активното вещество, на хартиен носител за съжаление и няма къде да я сканирам, но ако те интересува нещо конкретно може да проверя, ако я намеря.
    Може да отидеш в библиотека и да потърсиш специализирана литература по агрохимия или някакви ръководства, също и в специализирани книжарници или сайтове за книги.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Колега, ако купуваш от магазин при всички случаи има дозировките за декар - какво количество от препарата и с колко вода се разрежда, като са дадени минималните и максимално допустими граници.

    Наример, че ми е пресно за аминната сол за райграса - 150-200гр. с 20-40л. вода за декар.

    Ако е по-малко от декар смяташ за 1м2 и го умножаваш по твоите квадратни метра земя.

    Ако не си го купувал от магазин, щракай из Нета и може да намериш нещо, но трябва да знаеш наименованието на препарата.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Колега, ако купуваш от магазин при всички случаи има дозировките за декар - какво количество от препарата и с колко вода се разрежда, като са дадени минималните и максимално допустими граници.

    Наример, че ми е пресно за аминната сол за райграса - 150-200гр. с 20-40л. вода за декар.

    Ако е по-малко от декар смяташ за 1м2 и го умножаваш по твоите квадратни метра земя.

    Ако не си го купувал от магазин, щракай из Нета и може да намериш нещо, но трябва да знаеш наименованието на препарата.
    В случая колегата се интересува кои препартати могат да се смесват безопасно за да пръска няколко препарата заедно( в една пръскачка)!
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    В случая колегата се интересува кои препартати могат да се смесват безопасно за да пръска няколко препарата заедно( в една пръскачка)!
    По добре да каже за какво иде реч - може да се окаже, че няма нужда от два препарата или не им е времето сега и на двата.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    В случая колегата се интересува кои препартати могат да се смесват безопасно за да пръска няколко препарата заедно( в една пръскачка)!
    точно за това ми трябва,иначе и аз трябва да имам някъде от старите но и аз не я намирам,затова търся нова таблица.а из нета не намирам никъде
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by starata alfa View Post
    точно за това ми трябва,иначе и аз трябва да имам някъде от старите но и аз не я намирам,затова търся нова таблица.а из нета не намирам никъде
    Много трудно ще намериш такава таблица, защото наименованието на препаратите носят някаква търговска марка, която се променя взависимост от производителя.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    По добре да каже за какво иде реч - може да се окаже, че няма нужда от два препарата или не им е времето сега и на двата.
    Виждам, че като гледаш райграс разбираш много. Може да се комбинират няколко пестицида плюс инсектициди, той има нужда от тази информация.

    ---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

    Quote Originally Posted by starata alfa View Post
    точно за това ми трябва,иначе и аз трябва да имам някъде от старите но и аз не я намирам,затова търся нова таблица.а из нета не намирам никъде
    Другия начин е да търсиш по активно вещество, а не по търговски марки, трябва да има инфо кое с кое може.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    Най-добре да се знае какъв точно е случая, защото аз мога да се произнеса само за райграса, а може да има агрономи тук и да дадат по-компетентно мнение.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #10
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Най-полезно би било да знаем срещу какво се борим, за да видим наистина по активни вещества на различните производители какво би помогнало.
    На прима виста мога само да дам една леймърска таблица дано поне тя е от полза: http://www.agropal-bg.com/polezno.html.
    Иначе се знае, че се смесват до три препарата, не повече, а най-простият метод да разберем, че сме прецакали разтвора е като се образува неразтворима утайка след смесване на препарати или сместа се пресече и стане на парцали. Това се установява опитно с дози в по-малки количества
    Мога да пожелая само успех!
    alfa romeo sprint 1984

  11. #11

    Default

    За мен автора на темата се държи загадъчно, но това му поведение може да му нанесе щети.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #12
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    търся съвместими препарати за пръскане на лозя и овошки,в конкретен случай шавит и нурале,както и нещо срещу гроздов молец.идеята е дали мога с един разтвор да пръскам лозята и овошките/предимно са ябълки/но в двора имам още смокини,хинап,вишна,круша,нар,кестени и лешници,каисия и праскови.оказва се че има доста забранени препарати и ми трябва актуална таблица за смесимост
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by starata alfa View Post
    търся съвместими препарати за пръскане на лозя и овошки,в конкретен случай шавит и нурале,както и нещо срещу гроздов молец.идеята е дали мога с един разтвор да пръскам лозята и овошките/предимно са ябълки/но в двора имам още смокини,хинап,вишна,круша,нар,кестени и лешници,каисия и праскови.оказва се че има доста забранени препарати и ми трябва актуална таблица за смесимост
    В агроаптеките трябва да знаят и да имат таблици, там работят специалисти по растителна защита, или поне би трябвало да са такива.Забранени препарати- в какъв смисъл? В моя двор пръскам само при крайна необходимост.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    http://recepty.bg/index_view.php?id=1207
    забранени са за продажба в ЕС
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  15. #15
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Quote Originally Posted by starata alfa View Post
    търся съвместими препарати за пръскане на лозя и овошки,в конкретен случай шавит и нурале,както и нещо срещу гроздов молец.идеята е дали мога с един разтвор да пръскам лозята и овошките/предимно са ябълки/но в двора имам още смокини,хинап,вишна,круша,нар,кестени и лешници,каисия и праскови.оказва се че има доста забранени препарати и ми трябва актуална таблица за смесимост
    А това вече е нещо друго, сега вече хващам идеята. От сега да кажа, това което мислиш почти няма как да стане. Няма как да смесиш няколко препарата и да пръскаш всичко наред. Просто защото гадините, които налитат на лозя, не налитат на кестени и круша примерно. А и отделно лозята страдат от едни болести, овошките от други.
    Моят съвет е следният- следи състоянието на всяко растение по отделно и при първите нередности по листата пръскай индивидуално, така ще си спестиш и хамалогия и пестициди. Универсален лек не знам
    alfa romeo sprint 1984

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •