Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 130

Thread: таблица за смесимост на препарати за растителна защита

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Защо не храниш крава с тази тревичка и после не пиеш млекце.

    Няма безвредна отрова!
    Хората са го написали, аз потвърждавам практически, че е така, а ти си умувай колкото искаш.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #32
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Хората са го написали, аз потвърждавам практически, че е така, а ти си умувай колкото искаш.
    Написали са го хората, които ти го продават.

    Да бориш плевелни растения с пестицид, за да си озелениш двора с райграсче е меко казано простотия.

    Ако отглеждаш култури или почистваш железопътна линия, някак си е оправдано, но да си почистиш двора е тъпо.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  3. #33

    Default

    Тревата се пръска с тотални хербициди, след напръскването не трябва да вали поне 6 часа, иначе ефекта се губи. Тревата умира след 14 дни, това е всичко.Всички препарати за селското стопанство имат карантинен срок, който трябва да се спазва.
    И без аматьорски коментари на постовете ми.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #34
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Олди, я прочети тук какво става.

    http://anonybulgaria.wordpress.com/2...D%D1%82%D0%BE/

    ---------- Post added at 13:52 ---------- Previous post was at 13:51 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Тревата се пръска с тотални хербициди, след напръскването не трябва да вали поне 6 часа, иначе ефекта се губи. Тревата умира след 14 дни, това е всичко.Всички препарати за селското стопанство имат карантинен срок, който трябва да се спазва.
    И без аматьорски коментари на постовете ми.
    Ти професионалист ли си?
    Като ти чета постовете не оставам с това усещане.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Написали са го хората, които ти го продават.

    Да бориш плевелни растения с пестицид, за да си озелениш двора с райграсче е меко казано простотия.

    Ако отглеждаш култури или почистваш железопътна линия, някак си е оправдано, но да си почистиш двора е тъпо.
    Какво озеленяване, той целия двор е в трева и декоративни растения и нищо им няма - да не съм текезесар, да гледам домати.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Олди, я прочети тук какво става.

    http://anonybulgaria.wordpress.com/2...D%D1%82%D0%BE/

    ---------- Post added at 13:52 ---------- Previous post was at 13:51 ----------



    Ти професионалист ли си?
    Като ти чета постовете не оставам с това усещане.
    Пиша ги специално за теб на достъпен(аматьорски език) език за да разбереш написаното. Това в интернет не е меродавно, иначе хората нямаше да учат по 5 години за това. Никъде не твърдя че е безопастно да се използват химикали, по нагоре пиша , че го правя само в крайно наложителни случаи, защото знам рисковете.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #37
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Какво озеленяване, той целия двор е в трева и декоративни растения и нищо им няма - да не съм текезесар, да гледам домати.
    Исках да ти кажа, че ако всеки реши да си чисти дворчето от бурени с хербицид, ни очаква описаното в статията, която ти постнах.

    ---------- Post added at 14:03 ---------- Previous post was at 13:59 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Пиша ги специално за теб на достъпен(аматьорски език) език за да разбереш написаното. Това в интернет не е меродавно, иначе хората нямаше да учат по 5 години за това. Никъде не твърдя че е безопастно да се използват химикали, по нагоре пиша , че го правя само в крайно наложителни случаи, защото знам рисковете.
    Учил съм два семестъра растителна защита.
    Поназнайвам доста неща.
    Никъде не се учи 5 години растителна защита.
    Освен, ако не си защитил докторат по тази дисциплина.
    НЯМА БЕЗВРЕДЕН ХЕРБИЦИД!
    Тъпо е да се ползва хербицид, за да си почистиш дворчето.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  8. #38

    Default

    Ей, голям професор си, Сусе- да не би да си мислиш, че това което купуваш от магазина не е обработвано с химия.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Исках да ти кажа, че ако всеки реши да си чисти дворчето от бурени с хербицид, ни очаква описаното в статията, която ти постнах.

    ---------- Post added at 14:03 ---------- Previous post was at 13:59 ----------



    Учил съм два семестъра растителна защита.
    Поназнайвам доста неща.
    Никъде не се учи 5 години растителна защита.
    Освен, ако не си защитил докторат по тази дисциплина.
    НЯМА БЕЗВРЕДЕН ХЕРБИЦИД!
    Тъпо е да се ползва хербицид, за да си почистиш дворчето.
    Учи се 4,5 години и 6 месеца стаж и после държавни изпити или дипломна работа

    9 семестъра
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Учи се 4,5 години и 6 месеца стаж и после държавни изпити или дипломна работа

    9 семестъра
    Интересно.
    Искаш да кажеш, че има отделна специалност растителна защита, а не че е дисциплина изучавана разширено от бъдещи агрономи?

    Сподели
    Ако го има в такъв вариант, то това може да се случва само в стопанската в Пловдив.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Интересно.
    Искаш да кажеш, че има отделна специалност растителна защита, а не че е дисциплина изучавана разширено от бъдещи агрономи?

    Сподели
    Ако го има в такъв вариант, то това може да се случва само в стопанската в Пловдив.
    разбира се че има, ''стопанската'' се нарича аграрен университет, ти от къде се снабдяваш със зеленчуци, виждал ли си как се пръска и на другия ден се бере и се изкарва на пазара, или как се берат зелени домати, пръскат се с нещо, което е супер вредно, завиват се и на другия ден са червени и готови за пазара. Част, голяма част от производителите са престъпници в името на парите, пробите и сертификатите са фиктивни до голяма степен. Никой не спазва карантинните срокове.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #42
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    разбира се че има, ''стопанската'' се нарича аграрен университет, ти от къде се снабдяваш със зеленчуци, виждал ли си как се пръска и на другия ден се бере и се изкарва на пазара, или как се берат зелени домати, пръскат се с нещо, което е супер вредно, завиват се и на другия ден са червени и готови за пазара. Част, голяма част от производителите са престъпници в името на парите, пробите и сертификатите са фиктивни до голяма степен. Никой не спазва карантинните срокове.
    Специалността би трябвало да е агрономство и една от задължителните дисциплини е растителна защита.
    Така мисля аз.
    Имам тук коментар, в който изрично заявявам, че ако не са пестицидите сега щяхме да сме 1 милиард, а не 6.
    Реагирах, когато един съфорумник реши, че вместо да си прекОпа дворчето и да се освободи от бурените е решил да пръска с "безвредния" раундъп.
    Просто целта не го изисква, за разлика от отглеждането на овошки и други растителни култури.

    ---------- Post added at 18:06 ---------- Previous post was at 18:04 ----------

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Ей, голям професор си, Сусе- да не би да си мислиш, че това което купуваш от магазина не е обработвано с химия.
    Не, не мисля.
    Просто не разбивам тиквата на всеки тъпак, а само на този, който застрашава физическото ми съществуване, моето или на моите близки.
    Целта при теб не оправдава тровенето на земята.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Целта при теб не оправдава тровенето на земята.
    Земята си е много добре, торя си е и с изкуствени торове.
    Проблемите са единствено в твоята глава.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Специалността би трябвало да е агрономство и една от задължителните дисциплини е растителна защита.
    Така мисля аз.
    в случая не е необходимо да мислиш, други по- умни вече са го измислили, основните дисциплини са лозаро- градинарство, полевъдство и растителна защита, без изкуствени торове растенията гладуват
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #45
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    в случая не е необходимо да мислиш, други по- умни вече са го измислили, основните дисциплини са лозаро- градинарство, полевъдство и растителна защита, без изкуствени торове растенията гладуват
    Ето, значи съм прав. Няма как да си учил 5 години растителна защита.

    Не съм писал още нищо за изкуствените торове
    Започна да ми отговаряш без да съм написал нищо.

    ---------- Post added at 20:14 ---------- Previous post was at 20:10 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    в случая не е необходимо да мислиш, други по- умни вече са го измислили, основните дисциплини са лозаро- градинарство, полевъдство и растителна защита, без изкуствени торове растенията гладуват
    Кои растения гладуват? Всички ли?
    За теб всички растения домати с колци и корени компири ли са?

    Хайде малко по-сериозно.
    Защо не ториш полянките с диви ягодки на Витоша?
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •