Results 1 to 15 of 15

Thread: Помогнете ! Проблем с ЕКУ

  1. #1
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default Помогнете ! Проблем с ЕКУ

    Имам 33 втора серия 1.7 8 клапана с карбуратори. Махнах карбураторите и сложих инжекция от същата модификация двигател, не мога да разбера къде е проблема.. има искра .. име бензин ... трябва ли да се прави настройка на компа или дебитомера ... дайте някакви схеми на положения на кабелите за свещите защото си мисля, че може би има някаква разлика между двата двигатела по начина на палене .. приемам всякакви предложения и най вече снимков материал.
    Last edited by MAD; 11-05-2013 at 22:31.

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ухаааа, ти си се вкарал във филм. Значи първо ще те изкритикувам. Та на 33 слагат само 2 читави инжекциона. Единият е на 1.3 МАРЕЛИ ИНжекциона, а другият ставащ е Бош мотроник след 92-ра. И двата са с МАП сензор.
    А старият Джетроник на Бош е едно от най-големите технически недоразумения. Аз ако имах 33-ка с джетроник, щях да я направя с карбуратори, а ти искаш да си сложиш нещо скапано в колата. Между другото едната ми 33 е 16V но с карбуратори, именно за да избегна Бош.

    Та от информацията, която си дал, а тя е оскъдна, не става ясно нищо, към което човек да те насочи за проблем. Обясни по-подробно за трансформацията, инжекциона който си сложил, от работеща до последно кола ли е, или са събирани компонентите от различни коли.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    сложих инжекциона уж от работеща кола.. взех всички компоненти от нея .. дори и инсталацията... монтирах всичко .. но не иска да запали .. днеска погледнах мултицета ми дисплея се пукнал нещо ... не мога да замеря дали към дузите отива ток .. защото ме съмнява че може от там да е проблема.. утре ще взема от приятел да ги замеря .. но ми се струва че реда на палене на цилиндрите е друг, но не съм сигурен . оставил съм стария ред, но не знам дали отговаря

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Реда на палене няма как да се промени, защото механично моторът е същият. Въобще боксерът може да пали само в един възможен ред на палене. Започни първо с елементарните неща, провери си релетата за захранване на помпата и на инжекциона. С какво делко си в момента?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    сложих другото делко .. защото са с различни букси и самите делка са различни едно от друго .. помпата ми беше спекла отначало ... но я оправих .. релетата също работят .. след малко ще слизам към колата.. ще видя дали не е това което ме съмнява ... липсата на ток към дюзите .. а все пак ще кажеш ли реда на палене на цилиндрите .. може и някоя схемичка да прикачиш

  6. #6
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    1-3-2-4

    Тука има за ровене http://alfaromeo33.extra.hu/
    Last edited by mitaka_cs; 12-05-2013 at 11:06.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  7. #7
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    сега ще го разгледам тоя сайт

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    1-3-2-4

    Тука има за ровене http://alfaromeo33.extra.hu/
    Много го упъти!
    1 и 3 са дясната глава.
    2и4 са лявата глава.
    Слагаш мотора на белези и където ти показва палеца, там слагаш предния цилиндър на дясната глава. После следва задният цилиндър на дясната глава. После е предният цилиндър на лявата глава и остава задният цилиндър налявата глава
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    надявам се това да помогне.. в петък почивам .. ще видим какво ще успея да скалъпя ... а как мога да разбера дали има налягане в магистралата на горивото което е между дюзите .. за да знам че не е от помпата .. т.е. да знам че помпата прави налягане и регулаторите дали работят както трябва

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Tова става с манометър, но може и да откачиш маркуча и да го стиснеш с палец. Дай на контакт. Трябва да го усетиш
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Да не повярваш но колата запали. Има малък проблем с празния ход, не държи обороти и като пуснеш газта гасне.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  12. #12
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    запалих я ... много се радвам .. проблема се оказа в бензиновата помпа .. уж работи .. а всъщност няма налягане.. оказа се преходника в нея който е между моторчето и перката беше счупено .. и така много съм доволен от себе си за постигнатите резултати

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    Да не повярваш но колата запали. Има малък проблем с празния ход, не държи обороти и като пуснеш газта гасне.
    А оная простотия, байпаса за празния ход , сложихте ли я? Може да е от нея.

    Quote Originally Posted by MAD View Post
    запалих я ... много се радвам .. проблема се оказа в бензиновата помпа .. уж работи .. а всъщност няма налягане.. оказа се преходника в нея който е между моторчето и перката беше счупено .. и така много съм доволен от себе си за постигнатите резултати
    Браво!
    Успех!
    Имам два компа и поне три дебиломера за тоя инжекцион, ама както казва Боби, ще сложа по-скоро карбове, но не и него.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    сега вече си работи добре на обороти .. като смачкам газта се форсира добре.. но в едно средно положение има някакво колебаене ... ако чукна леко газта може и да угасне ... реших да проверя свещите .. на предния цилиндър на дясната и задния на лявата глава бяха мокри свещите а другите бяха работи ли добре .. като застанах отзад миришеше от ауспуха на бензин .. не мога да разбера къде е проблема... казаха ми че няма проблем да работи двигатела в авариен режим без ламбда сонда .. но си мисля че проблема може да е от това .. някакви съвети да дадете .. ще съм благодарен

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Пикаят ти дюзите!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •