Results 1 to 3 of 3

Thread: Невъзможен реглаж на преден мост на 147-ца

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    9

    Default Невъзможен реглаж на преден мост на 147-ца

    Здравейте,

    пробвах да намеря подобна тема, за да видя дали някой се е сблъсквал с подобен проблем до сега, но не успях.
    Забелязах, че старите ми гуми са износени леко под ъгъл, и така като сложих чисто нови, реших да отида на реглаж на преден и заден мост, за да оправят проблема и да не си изхабя новите гуми.
    След час-два пипане тук-пипане там оправиха задния мост, но се оказа, че предния не можел да бъде оправен на цяло и гумите винаги ще бъдат отворени в долната си част. Момчето в сервиза се отказа след като каза, че е затегнал всичко до край и повече гумите не може да се приберат.
    Искам да знам дали има начин това да се оправи, защото ще ме заболи сърцето ако изхабя и тези си гуми ...

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Те гумите при всички са отворени в долната си част. Зависи обаче с колко градуса. Ако и двете са долу горе еднакви значи нямаш проблем. Този наклон не може да се регулира. Той е фиксиран фабрично. Може да се регулира сходимост и най-вероятно от нея ти е изяло гумите.

    Сходимоста е разстоянието межу предната част на гумите и задната. Когато е прекалено отворена предницата или прекалено затворена гумите се ядят или от вън или от вътре според зависи.

    Страничния наклон който ти е проблем според теб може да бъде по-голям от фабричния ако си с по-ниски (спортни) пружини. Но пак не би трябвало да ти яде гумите.

    Та моя съвет е да си смениш стенда или поне оператора
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    И аз имах подобен проблем миналата година. Купух си 4 нови гуми и след няма и месец предните бяха страшно износени от вътрешната страна. Размера беше 185/65/15. После минах на 215/45/17 и вече го няма това износване. Зимата карам пак със 15-те и не ми ги износва и не мога да си обясня и аз защо се получи тогава така...Сега колата е и със спортни пружини и пак не ми износва гумите.
    П.С. След смяната на пружините не съм минавал колата на стенд нито на предница нито на задница и няма никви ядове.
    П.С.2 Колата е АР 156 ако има някакво значение,то окачването с това на 147 е еднакво.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •