Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 107

Thread: 16 Въпроса

  1. #16
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Радвам се, че това с бубините е сработило...
    За вариатора обаче незнам дали ще е удачно да се "зацепи" в краино положение. Предполагам ,че ще има ядове с оборотите на празен ход.Аз ако трябва да го блокирам, бих го заварил в средно положение...
    Все пак пробваи да му подадеш напрежение докато е на празен ход двигателя и ще се види как е...
    Точно това ми е идеята колега много си прав понеже може да развали работата на празан ход.Затова искам да му подам постоянен ток за да видя поведението на мотора на ниски и на високи обороти,ма незнам дали няма да срешне клапаните на високи,понеже незнам диапазона на активност на това нещо.Ето защо питам за инфо как,и кога работи.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  2. #17
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    От 800 до 1800 оборота вариатора е в неактивно състояние... От 1800 до 4250 оборота е активиран. От 4250 до 7400, или там където е прекъсвача - вариатора стои в неактивно състояние. Интересното е, че ако карам на 3-та до по-високи обороти ( да речем до 6500) и пусна педала на газта и съм на скорост (моторна спирачка), вариатора се включва и седи включен, докато оборотите не паднат под 1800
    Last edited by digitalundgrd; 16-05-2013 at 21:27.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #18
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    От 800 до 1800 оборота вариатора е в неактивно състояние... От 1800 до 4250 оборота е активиран. От 4250 до 7400, или там където е прекъсвача - вариатора стои в неактивно състояние. Интересното е, че ако карам на 3-та до по-високи обороти ( да речем до 6500) и пусна педала на газта и съм на скорост (моторна спирачка), вариатора се включва и седи включен, докато оборотите не паднат под 1800
    Мерси за инфото колега ,ма ако не те затруднявам много обясни ми как разбираш на твоята кола че е активен вариатора докато караш на трета с около 6500
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Мерси за инфото колега ,ма ако не те затруднявам много обясни ми как разбираш на твоята кола че е активен вариатора докато караш на трета с около 6500
    Ами свързваш едно светодиодче към бобинката на електромагнитния клапан на вариатора и си наблюдаваш

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Колеги интервенцията беше успешно завършена и то с доста голям успех.Или колата е имала преди някоя бобина която е била кофти ,ма след като ги смених,бобините и кабелите тези от евро 3 сега колата върви много по добре.Значително е по пъргава.Аз съм сложил и дюзи от рено меган.Мотора на моята алфа е с алуминиевия капак орегинално,а този на снимките съм го слагал аз,пояснявам за да не се заблуди някой колега относно типа на мотора.


    Въпрос номер две.На тази кола вариатора на колко оборота мести вала ,и как точно работи,защото искам да го изхвърля,а именно да си направя на струг едно желязо което да изглежда като него ,и да го поставя на вала под шаибата без да мести повече нищо.Вала да се зацепи за шайбата на максималния аванс които дава вариатора .За целта първо ще пробвам да подам постоянен ток на соленоида за да видя как върви колата с постоянен аванс.Тука обаче пак имам слабо място а именно,че едно приятелче ми каза че вариатора работи само в средните обороти и във високите може да засрещне клапаните,ма и това пиятелче не беше сигурен точно кога действа.Затова малко информация и мнения ще са от голяма полза.Също така и евентуално вече някой колега го е правил това нещо.
    Предполагам,че след време може да имаш проблеми с компа,както казах вече управлението на бобините е съвсем различно.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Предполагам,че след време може да имаш проблеми с компа,както казах вече управлението на бобините е съвсем различно.
    Е нали в момента работи... А и след време не се знае както казваха я камилата я...
    По въпроса с вариатора излиза, че за 8 и 16-вто работата му е доста различна по обороти и тн...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #22
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Мерси за инфото колега ,ма ако не те затруднявам много обясни ми как разбираш на твоята кола че е активен вариатора докато караш на трета с около 6500
    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Ами свързваш едно светодиодче към бобинката на електромагнитния клапан на вариатора и си наблюдаваш
    Last edited by digitalundgrd; 17-05-2013 at 12:41.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #23
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Някой беше писал във форума точно как работи и най-вече, че май за разлика от 8-клапановия, този има междинни положения-т.е. поетапно променя положението на вала на смукателните клапани. А за това, че ще срещне клапаните на високи обороти-не мисля, че е възможно, май вариаторът мърда вала само в една посока. Тъй че, щом не ги среща в средните обороти, то няма да го направи нито в ниските, нито във високите

  9. #24
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Някой беше писал във форума точно как работи и най-вече, че май за разлика от 8-клапановия, този има междинни положения-т.е. поетапно променя положението на вала на смукателните клапани. А за това, че ще срещне клапаните на високи обороти-не мисля, че е възможно, май вариаторът мърда вала само в една посока. Тъй че, щом не ги среща в средните обороти, то няма да го направи нито в ниските, нито във високите
    Това с тия междинни положения на мен някак не ми се връзва... Това не е стъпков мотор все пак! (може и да бъркам ама нека някои пише как е)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #25
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Те за това хората, които вие очаквате да пишат, НЕ пишат... На никой не му е приятно да повтаря като развален грамофон или пък като ви каже инфо на готово почват едни съмнения и вадене на вода от 100 кладенеца, аджеба така ли е или не е.

    Нали ви написах как работи вариатора при 16в (при 8в не знам как е, просто защото не съм се интересувал и не ми е трябвало да го знам). Ако не вярвате на мен, разгледайте и чужди форуми какво пишат хората - английски, немски, италиански! Аз съм го прочел и там, преди да напиша тук!

    Втори вариант - връзвате си светодиода и гледате сами кога и при какви условия свети!

    Вариатора няма никакви междинни положения. Или е активен или неактивен. Просто в различните диапазони от обороти това се променя!!!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #26
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Това с тия междинни положения на мен някак не ми се връзва... Това не е стъпков мотор все пак! (може и да бъркам ама нека някои пише как е)
    Не е стъпков мотор, а е електромагнитен клапан-външна намотка от електромагнит и сърцевина (игла) от постояниен-като се подаде ток на намотката тя придобива магнитно поле, противоположно по заряд с това на иглата, в резултат на което я изхвъля навън и тя вече натиска нещо друго-в случая отваря проход на маслото да завърти вала спрямо раздвижното колело

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Те за това хората, които вие очаквате да пишат, НЕ пишат... На никой не му е приятно да повтаря като развален грамофон или пък като ви каже инфо на готово почват едни съмнения и вадене на вода от 100 кладенеца, аджеба така ли е или не е.

    Нали ви написах как работи вариатора при 16в (при 8в не знам как е, просто защото не съм се интересувал и не ми е трябвало да го знам). Ако не вярвате на мен, разгледайте и чужди форуми какво пишат хората - английски, немски, италиански! Аз съм го прочел и там, преди да напиша тук!

    Втори вариант - връзвате си светодиода и гледате сами кога и при какви условия свети!

    Вариатора няма никакви междинни положения. Или е активен или неактивен. Просто в различните диапазони от обороти това се променя!!!
    Аз не съм казал нещо по-различно от теб, казах просто че при 8-клапановия мотор, вариаторът (който също има само две положения) като се задейства измества директно вала с 30% към по-ранно отваряне на смукателните клапани. За 16v двигателя някъде бях чел, че това преместване не ставало от веднъж с 30%, а "gradually" За последното не претендирам да е вярно

  12. #27
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Предполагам,че след време може да имаш проблеми с компа,както казах вече управлението на бобините е съвсем различно.
    Колега ако не ти искам прекалено много кажи ми каде е точно разликата в управлението на моите бобини и тези на евро тройката и какви проблеми мога да очаквам от компа.

    Ще ползвам момента и да благодаря на колегата за свето диодчето понеже изопщо не ми беше хрумвало подобно упражнение.Благодаря и на Колегата с дигиталния ник понеже никога не успях да го запомня как точно се пише ,но това не е важно ,важното е че инфото беше много важно за мене.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Не е стъпков мотор, а е електромагнитен клапан-външна намотка от електромагнит и сърцевина (игла) от постояниен-като се подаде ток на намотката тя придобива магнитно поле, противоположно по заряд с това на иглата, в резултат на което я изхвъля навън и тя вече натиска нещо друго-в случая отваря проход на маслото да завърти вала спрямо раздвижното колело
    Това мислиш ли, че него знам (все пак преди повече от 6 години си правих експерименти с тоя клапан и управлението му) !? Аз по-скоро теб попитах какво имаш в предвит с това "поетапно" сработване на вариатора при 16 клапановата!? И за това ,че ако някои не е сигурен в нещо по-добре да не го пише!!!

    ---------- Post added at 11:27 ---------- Previous post was at 11:25 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Те за това хората, които вие очаквате да пишат, НЕ пишат... На никой не му е приятно да повтаря като развален грамофон или пък като ви каже инфо на готово почват едни съмнения и вадене на вода от 100 кладенеца, аджеба така ли е или не е.

    Нали ви написах как работи вариатора при 16в (при 8в не знам как е, просто защото не съм се интересувал и не ми е трябвало да го знам). Ако не вярвате на мен, разгледайте и чужди форуми какво пишат хората - английски, немски, италиански! Аз съм го прочел и там, преди да напиша тук!

    Втори вариант - връзвате си светодиода и гледате сами кога и при какви условия свети!

    Вариатора няма никакви междинни положения. Или е активен или неактивен. Просто в различните диапазони от обороти това се променя!!!
    Това исках и аз да кажа.. Двата вариатора правят едно и също! Малко се различава само кога сработват...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #30
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Това мислиш ли, че него знам (все пак преди повече от 6 години си правих експерименти с тоя клапан и управлението му) !? Аз по-скоро теб попитах какво имаш в предвит с това "поетапно" сработване на вариатора при 16 клапановата!? И за това ,че ако някои не е сигурен в нещо по-добре да не го пише!!!
    Да, извинявай, стори ми се, че си написал Е стъпков мотор, а после видях, че си написал НЕ Е Нямаше нужда да ме храниш толкова. Още повече, че и двамата сме писали за соленоида на вариатора, а не за самия вариатор, който е монтиран на вала и е различен при двата мотора, но вече каква е разликата, не знам, затова ще си замълча. В крайна сметка важното беше, че вариаторът не може да накара клапаните и буталата да се срещнат на високи обороти, щом не се удрят на средните. Е, ако го презацепи неправилно, това е гарантирано, предполагам. Млъквам, щото да не ме храните повече

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •