Results 1 to 7 of 7

Thread: Alfa romeo 156 1.6 TS 1998 - смяна на ДВГ

  1. #1
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default Alfa romeo 156 1.6 TS 1998 - смяна на ДВГ

    Колеги има въпрос към вас.. но най вече към хората ,който са си сменяли двигателя на автомобила.. Бих искал да попитам за разликата м/у двигателите с железните капаци и пластмасовите кака е разликата освен ,че едните са по нови от другите.. Решил съм да сменям двигателя ,но гледам ,че се намират 1.8 или 2.0 за около 500 лв.. а моята е 1.6 .. Освен Електроника нещо по спецялно да обърна вниемание да ми дадете съвет ,че съм решил да сменям а ако някой има 1.6 със железния капак би било най-добре Но се надявам да е читав двигателя направо слагаш и караш както се казва. Поздрави колеги. И също така колко би ми излезнало цялостен основен ремонт на двигателя примерно ?
    Last edited by deznam; 19-05-2013 at 13:58.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by deznam View Post
    Колеги има въпрос към вас.. но най вече към хората ,който са си сменяли двигателя на автомобила.. Бих искал да попитам за разликата м/у двигателите с железните капаци и пластмасовите кака е разликата освен ,че едните са по нови от другите.. Решил съм да сменям двигателя ,но гледам ,че се намират 1.8 или 2.0 за около 500 лв.. а моята е 1.6 .. Освен Електроника нещо по спецялно да обърна вниемание да ми дадете съвет ,че съм решил да сменям а ако някой има 1.6 със железния капак би било най-добре Но се надявам да е читав двигателя направо слагаш и караш както се казва. Поздрави колеги. И също така колко би ми излезнало цялостен основен ремонт на двигателя примерно ?
    Разликите между двигатедлите е периферията Съвсем отгоре отгоре всмукателния колектор на CF-1 е метален а на ЦФ-2 е пластмасов с променлива дължина.Дроселите са различни дебитомерите ламбдасондите и комповете съответно е и разбира се кабеляка до тях.
    Иначе като желязо нямат разлики освен вероятно дебилина на сегменти евентуално.
    Такава трансформация е доста сложна и неоправдане от финансова гледна точка. Ако си намериш двигател от 155 или 145/146 ЦФ-1 там нещата ще станат само със смяна на комп дебитомера май е един и същ. Но трябва да се огледа самото окачване на двигателя дали ще стане.
    Въпроса ти за основен ремонт не е правилно зададен понеже не си казал какво му е на двоя двигател. Дали е пречукал или гори масло. Ако са едни сегменти с биелни лагери ревизия глава и гарнитури частите са с маслото и антифриз са някъде 600лв труда предполагам под 300 едва ли.
    Ако се окаже че има и друго като вал за шлайф или износени цилиндри по добре е направо друг двигател.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колегата Новачев.. Автомобила не гори масло.. що годе мотора е добре макар ,че към 2000 оборота се чува едно леко виене от него но си го карам и така.. Има за смяна вариатор като повечето мотори от този тип.. А проблема на мотора е ,че яко си тече масло.. не съм намерил проблема но кадето са бензиновите инжектори около тях отвън си прави малки локви с масло и също капи и от двигателя.. за това съм решил да стигам до такова действие.. Иначе мотора не гори масло просто го изхвърля това е проблема..
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  4. #4
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    UP !
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ако за едно капане на масло се прави основен ремонт незма за по сериозни рпоблеми в двиагтеля как се нарича интервенцията.
    Подмяната на всички уплътнители по двигателя да речем гарнитура капак клапани разните семеринги по разпределителните валове двете семеринги на коляновия вал вероятно гарнитура картер ще струва около 300лв. Макар че както го описваш най вероятно ще се окажат далеч по прости работи.
    Какво означава не съм намерил от къде тече какво си сменил и как си го търсил теча на масло.

    Извинявам се обаче темата е доста несериозна в повечето сервизи могат да напрявят "основен ремонт" на тази кола за 100лв.
    А виенето ще се оправи със обслужване смяна на ремъци и ролки или подмяна компресор климатик или хидравлична помпа.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Novachev... За виенето.. автомобила е обслужен виенето се чува от двигателя не от ремъчния отсек.. за другото може да си прав.. аз просто я погледнах на канал..... а за двигателя нямам си на идея.. А темата е по скоро въпрос към колегите ,който са сменяли двигател за обмяна на опит и прочие.
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  7. #7
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Като я обслужва смени ли всички ролки с водна помпа?
    Хидравликата в какво състояние е?
    Нещо оттам ти вие!
    Пък за теча, помня че караше със заварян капак на клапаните, смени ли го? Може пък и от някъде другаде да тече де! Иначе щом за такива работи сменяш мотор има един за продан който не тече масло от него, 1.6 е стария мотор вариатора му не тропа и цената му е 800лв!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •