Results 1 to 9 of 9

Thread: ABS на Alfa 156 2.4jtd

  1. #1
    ценител на Alfa Romeo SSG's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    57
    Posts
    50

    Default ABS на Alfa 156 2.4jtd

    Не намерих подходящо място за темата затова я пиша тук.
    Имах екстремно изпълнение с РЕНО МЕГАН 10г. при скорост по висока от споменатата в песента на Васил Найденов и рязко натискане на спирачката и прибиране вдясно заради връхлитащ отзад автомобил с около 150км/ч блокира дясното колело при което колата страшно дръпна надясно. Последва очевидно прекомерно изправяне и неща които е трудно да бъдат описани ,но завършили с размазване на мегана и преустановяване на движението по таван на средата на платното.Жертви ,сакати и засегнати други коли за щастие няма ! Дръпването надясно се е случило и на друг колега и това потвърждава хипотезата.Освен това имаше черна единична линия на асфалта където е минала колата.Явлението се наблюдава само при висока скорост и рязко натисната спирачка!
    Не искам да коментирам тази марка за да не се обидят феновете и които често хулят нашите коли!
    Големият въпрос е някой с 156 2.4jtd каквато е личната ми наблюдавал ли е подобни рецидиви .Аз при моята не съм, но да не се окаже ,че и при тях се срещат подобни проблеми?
    Last edited by SSG; 20-05-2013 at 07:14.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    67

    Default

    Колега, не че искам да те убидя, но сигурен ли си че при ряското натискане на спирачки не са ти трепнали ръцете. При висока скорост много малко му трябва на волана за да се завърти и спъне колата. Аз съм с 156 1.9 JTD и при набиване на спирачки с нормална градска скорост ми се е случвало да се исправи колата ако е тръгнала да се завърта леко. При висока скорост много рядко ми се е случвало да дръпне в някоя посока и обикновенно неравномерните пътища са проблема, а разликата между 2.4 и 1.9 са около 70 кг на мотора ако не греша. Имал ли си проблем със спирачките до сега и да не си му обърнал внимание, диска да не е бил крив, дърпала ли е в някоя посока до сега ако пуснеш волата и леко натиснеш спирачката, варянтите са много.

  3. #3
    ценител на Alfa Romeo SSG's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    57
    Posts
    50

    Default

    РЕНО МЕГАН е стряшно игрива в сравнение с Alfata ми и въпреки всичко смятам ,че не е от завиване с
    волана.Ситуацията е преживяна и от колега ,но по успешен начин защото е пуснал спирачката,
    На мен не ми дойде на ума да направя това защото на 4-5м пред мен имаше кола и встрани прелетя друга. Като казвам дръпна ,не става въпрос за леко отклонение ,а за такова което
    човек от 100 опита сигурно веднъж ще успее да неутрализира! Преди да се случи това не е имало проблем при нормална употреба на спирачките ,затова се изключва крив диск.Нищо повече не може да се каже защото колата е за морга!
    Last edited by SSG; 20-05-2013 at 17:32.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    По-скоро ти е дефектирал АБС на реното, няма логика да направи така. Принципа му на действие е при блокирало колело да отпуска налягането, което явно при теб не се е получило и оттам....
    Не съм чувал за подобни оплаквания от 156, за щастие не ми се е налагало да спирам от 200 до 0 км/ч (дано и да не се налага).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Колега,с Алфата съм намалял много рязко от 220км/ч.Омах чувството че колата направо залепна за асфалта но немръдна на настрани даже и на сантиметър.Личното ми мнение че тези коли са много стабилни при спиране.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Габрово
    Posts
    10

    Default

    Най-вероятно някой е разменил спирачните тръби на хидроагрегата!Тогава точно така се получава,при висока скорост някое от колелата при рязко натискане блокира докато не спре колата на място!

  7. #7
    ценител на Alfa Romeo SSG's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    57
    Posts
    50

    Default

    Това е много интересно мнение! Ако има такава размяна дали ще паснат по дължина ? При такава възможност може да се търси и зла умисъл!
    Alfa Romeo 156 2.4JTD

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    възможно е цилиндърчето да е било блокирало, и след натискане на спирачка да не може да освободи.

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Габрово
    Posts
    10

    Default

    Възможно е аз лично съм се сблъсквал 2 пъти с този проблем на различни коли!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •