Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Въпрос за тампони на стабилизираща щанга

  1. #16
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by UNBREAKABLE View Post
    Съвет не ми трябва с какви части да си обслужвам колата, нито на някой друг колега. Въпроса ми беше точно и ясно зададен. Друг е въпроса някой хора как го приемат. И дай кажи къде се правят колите за 2 лева и ние белким да почнем да ги носим там, щото видиш ли аз за труда само оставих 40 на майстора И да, колегата по-нагоре беше прав с изказването си "Ако тампоните са 1 към 1, има ли значение дали са от Москвич, Алфа или Деу Тико". Друг е въпроса вече кой какво ще избере и кой каква финансова възможност има. Много зор си давате за нищо момци, дишайте и се наслаждавайте на живота, щото в главите на някой от вас май е само колата
    Ми при тези коли нестава с 2лв ремонта бе човек! Не разбра ли вече! Ако искаш да си трошиш колата с експерименти поне не задавай глупави въпроси на които не искаш глупави отговори!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Силистра
    Posts
    41

    Default

    Незнам кое не разбра от това, което написах и какви тампони си сложих в крайна сметка. Както и да е, наистина много зор си давате за нищото. Лека вечер.

  3. #18
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Колеги, наистина се приемате много на сериозно.. Стават ладови тампони и много колеги са ги пробвали, по-важно е да са монтирани правилно. А относно 2-та лева, аз си сложих такива тампони при положение, че за ремонта на окачването + още няколко неща дадох над 1000лв, та не е въпроса в двата лева.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  4. #19
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Колеги, наистина се приемате много на сериозно.. Стават ладови тампони и много колеги са ги пробвали, по-важно е да са монтирани правилно. А относно 2-та лева, аз си сложих такива тампони при положение, че за ремонта на окачването + още няколко неща дадох над 1000лв, та не е въпроса в двата лева.
    Абсолютно си прав!
    Само че за да се монтират правилно, се изисква майстора да положи повечко труд и си е занимавка, а парите са си същите, а да не говорим, че както е в случая на колегата 40лв. за труд даже му се струват много!

    Пък майстора ся що да си усложнява толкоз живота, кат мой да сложи "оригинални" (такива няма) и след 6м.-1г. кат се разтропа отново и клиента се върне, да му каже ми те тия са такива.........!!!

    За тези които нямат проблем с експериментите, в момента се предлагат силиконови тампони за лада и са с доста добро качество! Оранжеви са на цвят.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  5. #20
    Младши алфист rackitt's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Sofiq
    Posts
    7

    Default

    и аз ще си взема ладови според мен руските авто части са най читави сравнете танпони от 20 лв с тези от 0,70лв и сами вижте кои са по добри според вас
    Алфа Ромео 155 1.6 16V TS
    Алфа Ромео 156 sportwagon 1.8 16 v TS

  6. #21
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by rackitt View Post
    и аз ще си взема ладови според мен руските авто части са най читави сравнете танпони от 20 лв с тези от 0,70лв и сами вижте кои са по добри според вас
    Еми,щом е така,направо си вземи една Лада за 700 лв.,вместо Алфа за 2000 лв.,просто си губиш времето да прхвърляш туй-онуй.А пък и ще си напред с 1300 лв.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  7. #22
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Еми,щом е така,направо си вземи една Лада за 700 лв.,вместо Алфа за 2000 лв.,просто си губиш времето да прхвърляш туй-онуй.А пък и ще си напред с 1300 лв.
    Вземи си ти!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #23

    Default

    Има руски части,които са с добро качество и са идеални заместители на оргиналните.И не виждам защо се притеснявате от това колеги.Стига с тея критични отговори.В случай като този се обосноваите защо не стават тези тампони а не изкачайте от храстите с: ако искаш си купи ЛАДА и други подобни.И ако нямате лични наблюденя го карай те по кротко а не плюйте в поредната тема .
    Last edited by juliano155; 25-05-2013 at 22:39.

  9. #24
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    27 години имах лада.Опитваха се да ми продават рециклирани и боядисани шарнирни болтове, оксидирани вериги, дето провисват като ги изпънеш хоризонтално.Слагам нова "оригинална" спирачна помпа и тече повече от старата - разглабям я и в цилиндъра шупла колкото нокът.Тампоните които мислех да слагам бяха добре вулканизирани - направо брикет.Ширпотреба правена в незнайни гаражи.Арменците тука това продават.Иначе 20 години търкалях български лагери на задните полуоски и така я бракувах.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    27 години имах лада.Опитваха се да ми продават рециклирани и боядисани шарнирни болтове, оксидирани вериги, дето провисват като ги изпънеш хоризонтално.Слагам нова "оригинална" спирачна помпа и тече повече от старата - разглабям я и в цилиндъра шупла колкото нокът.Тампоните които мислех да слагам бяха добре вулканизирани - направо брикет.Ширпотреба правена в незнайни гаражи.Арменците тука това продават.Иначе 20 години търкалях български лагери на задните полуоски и така я бракувах.
    Ами аз пазарувам от склад,директно от вносители а не гаражни магазинчета.В склада имам познат,който ми казва кое става и кое не.

  11. #26
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    здр колеги според мен този форум е за да си помагаме взаимно кой-с каквото може колегата пита нещо ако някой го е правил изказва мнение който не,да я подминава. Какво се получи всички започнахте да си ги мерите на кой е по голям така не става. А за тампоните от както започнах сам да си правя колата разбрах че 60% от проблемите ни идват от т.н майстори а не от частите и защо да давам 20 лв за нещо докато може да се оправи и за 0.70 ст всичко е въпрос на желание да го направиш читаво. Дори и 50лв да дадеш за тампон и да не го направят читаво пак не става просто е въпрос на желание да се направи и няма проблем и за 0.70 ст ефекта е същия.
    Last edited by angel_1987; 27-05-2013 at 14:20.
    1,8 16v TS 144кс,1998г

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Колеги, може да звучи глупаво но понеже 5 години си подържах Пежото и Фиата в сервиз на Алфа в Италия и се познавах добре с майсторите там. В момента в който ми се наложи да сменявам тампоните на стаб щанга за 2ри път след като ми сложиха полиоретан и не го смазаха реших да им звънна и да ги питам как става и с какво, ето го и отговора....
    Има тампони гумени произведени в Италия на конкурентни фирми, взимаш такива но най-важното е след като бъдат поставени скобите да бъдат точковани да се получи почти както е било преди капсоловано - преди да бъдат стегнати с болтовете, иначе тампоните ще се съсипят за нула време.
    Така и направиха в един сервиз в София и вече 8к километра няма проблем.
    Alfa Romeo 2.4 jtd 136к.с. 2000г.
    Стъпва по паважа с 15 цола джанти, като манекенка с 15 сантиметрови токове.

  13. #28
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    По мое мнение тампоните на предната щанга на АР156 имат конструктивен дефект.Ако сте забелязали в тях има вградени метални черупки ,които не позволяват скобата да притисне тампона към щангата.Затова много скоро след смяната започват да тропат.

    При АР 145 /имам и такава/ този проблем не съществува,защото тампона е само от гума без метални черупки, също като ладовите.

    Аз мажа новите тампони /вътрешната страна/ със силикон и след като стегне, монтирам и стягам.Преди това намазвам със смазка щангата и работата спи.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

  14. #29
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by cufti View Post
    По мое мнение тампоните на предната щанга на АР156 имат конструктивен дефект.Ако сте забелязали в тях има вградени метални черупки ,които не позволяват скобата да притисне тампона към щангата.Затова много скоро след смяната започват да тропат.

    При АР 145 /имам и такава/ този проблем не съществува,защото тампона е само от гума без метални черупки, също като ладовите.

    Аз мажа новите тампони /вътрешната страна/ със силикон и след като стегне, монтирам и стягам.Преди това намазвам със смазка щангата и работата спи.
    Я дай снимки на вградените в тампона черупки - много странно ми звучи. Да не говориш за външните черупки? И какъв е тоя силикон, който да издържа повече от тампона?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  15. #30
    започва да се пристрастява cufti's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Не говоря за външните черупки,а за тези които са вградени в самия тампон.Намират се по средата между двата слоя гума и не позволяват външните черупки да компенсират износването на тампона притискайки го около щангата.
    Alfa Romeo156 1.8T.Spark SportPacket
    Ducati ST2

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •