Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем със сменено контролно арматурно табло!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    гр.Русе
    Posts
    20

    Smile Проблем със сменено контролно арматурно табло!

    Здравейте колеги!Наложи ми се да сменя контролното си арматурно табло с автоморгажийско...става дума за А.Ромео 166-ца,2.4,JTD,136cv./1999г...На новото табло обаче не ми отчита километража(т.е.прозорчето с изминатите км.е празно!)..Освен това,ми свети червено "еърбега"на шофьорската седалка...Възможно ли е поради подмяната на арматурните табла,компа да отчита грешка в четенето?..Някой имал ли е подобен проблем?.. Моля Ви,посъветвайте ме какво да правя...Благодаря Ви предварително!!!..

  2. #2

    Default

    Километража има някакъв лентов кабел - може да е от него, а аербега има ли на някой да не е светвал, изчисти грешката.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    гр.Русе
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Километража има някакъв лентов кабел - може да е от него, а аербега има ли на някой да не е светвал, изчисти грешката.
    Благодаря колега!..Явно,ще трябва пак да го смъкна и да притисна внимателно връзките на лентовия кабел(те са два в двата края на контр.панел в разглобен вид!)..и чак след това ще се наложи да се тества всичко за евентуални грешки...

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    и за двете неща ще трябва да посетиш сервиз. еърбега е записал грешка, това не е проблем и не е сложно, обаче с километража няма да е толкова лесно. екуто си записва километрите и не може ей така да се сменят таблата.
    точка

  5. #5
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    При дизелите си мисля че не е с лентов кабел, а самият дисплей е запоен за таблото. Защото преди около месец сменях табло поради неработещ дисплей с такова от дизелова и не беше с лентов кабел.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    а ер бека ти е светнал защото си дал на контакт с откачено табло
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  7. #7
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    аз също сменях моето Старото ми беше с лентов кабел а новото запоено Това новото всъщност е втора употреба и беше от дизел но 2003г Предполагам че според годините зависи дали екрана е с лентов кабел или със спойки
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •