Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69

Thread: Избор на Alfa 156

  1. #31
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    1-во дизел сток почти няма. Т.е. сложи още 30+ коня на JTDm-а.
    2-ро дори да е сток, а на твоята да и извадиш буталата на прекъсвач, на първия лек баир JTDm-а ще те остави да си четеш графиките на спокойствие
    Това ми хареса, обаче е вярно, в полза на нафтите.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #32
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Доколкото разбрах се търси евтина,понавървяваща,добре изглеждаща,с всички екстри за времето си,15 годишна алфа 156.Дотук лошо няма.Но тя трябва,да не гние(то времето си казва своето,особено на север),да не се чупи предницата(че то много по млади "S" класи,отдавна хвърлиха и предници и задници).И най накрая да вземем да и тъсим слаби места,а пък за капак дайте да и хакнем газ и теглич(и после да говорим за спортнят дух на тази кола).Ужас!!!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #33
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Има състезания с каравани.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #34
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Доколкото разбрах се търси евтина,понавървяваща,добре изглеждаща,с всички екстри за времето си,15 годишна алфа 156.Дотук лошо няма.Но тя трябва,да не гние(то времето си казва своето,особено на север),да не се чупи предницата(че то много по млади "S" класи,отдавна хвърлиха и предници и задници).И най накрая да вземем да и тъсим слаби места,а пък за капак дайте да и хакнем газ и теглич(и после да говорим за спортнят дух на тази кола).Ужас!!!
    Много добре казано! Освен това и да допълня - най-добре 1.6 ТС с метан!!! + багажник на покрива, тип стар Москвич! Може и емблемите да се подменят с такива на БМВ и табелата T.SPARK - с "///M"-ка ...

    Ш мъ уморити!!!

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Много добре казано! Освен това и да допълня - най-добре 1.6 ТС с метан!!! + багажник на покрива, тип стар Москвич! Може и емблемите да се подменят с такива на БМВ и табелата T.SPARK - с "///M"-ка ...

    Ш мъ уморити!!!
    Достатъчно е едно карбоново фолио, тъмни стъкла, черни джанти плюс две изтъркани емблеми и картинката е не по-малко долнопробна...

  6. #36
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Аз съм с мотор 2.0 155 кс, мин. година сложих ГИ Ланди Ренцо и съм доволен. Разлика м/у бензин и газ има минимална. Дизелова Алфа не съм карал и не-мога да кажа мнение, но не съм и фен на дизела. Според мен каквото и да вземеш няма да сбъркаш, само внимавай и най- добре я заведи в клубен сервиз за диагностика или поне там където знаят какво правят.
    А защо не провериш в раздел продава, има хубави 156-ци за продан. Аз съм си харесал комбито на един колега от Варна, че седана ми е малка, но 2 ще са ми множко.

    Успех в избора колега и дано скоро се похваллих с някоя красавица.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  7. #37
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    Колега най-добре е като взимаш колата да си с някой който разбира.Сега дали 1.8 или 2.0 или евентуално дизел зависи какво търсиш.Не съм карал 1.8 или дизел,но от страна на вървене 1,8 и дизел 2,4 жтд съм ги наказвал поне по 5-6 пъти(колегите да не го приемат навътре)за жтдм не знам.Относно здравина на мотор явно жтд е по здрав.Спарка е доста тромав до 3000 оборота та ремаркето ще го дърпаш над 3000.За харчене лятото ми даде 11/100 с много кротко каране иначе към 14-15 и върви перфектно(газов инжекцион ланди ренцо 2+ години без никакви проблеми)
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  8. #38
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_fen4e View Post
    дизел 2,4 жтд съм ги наказвал поне по 5-6 пъти
    Тоя с жтд-то разбра ли че се дърпате или просто си караше нормално? Не че нещо ама 187 нютонметра срещу 304 ( и то ако е без чип) ми звучи меко казано смешно.

    пс Аз съм се пробвал неведнъж срещу 2.4 със старата ми алфа (2.0тс), и двете си понавървяват но ако са читави колите ТС няма шанс
    Last edited by mirchozo; 22-05-2013 at 23:13.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Тоя с жтд-то разбра ли че се дърпате или просто си караше нормално? Не че нещо ама 187 нютонметра срещу 304 ( и то ако е без чип) ми звучи меко казано смешно.

    пс Аз съм се пробвал неведнъж срещу 2.4 със старата ми алфа (2.0тс), и двете си понавървяват но ако са читави колите ТС няма шанс
    От кога взеха нютоните да имат такова значение? Защо не плащаме данък на база нютони, би било забавно?!

  10. #40
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    Тоя с жтд-то разбра ли че се дърпате или просто си караше нормално? Не че нещо ама 187 нютонметра срещу 304 ( и то ако е без чип) ми звучи меко казано смешно.

    Колега не искам да отваряме спор,но тоя с жтд-то не беше един та нз дали е разбрал или не,но при положение че на 4500 оборота умира нз.Поне с 5-6 съм се пускал само един ми е взимал старта,но се има на предвит и задкормилното устройство
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  11. #41

    Default

    Нека НЕ превръщаме темата в заяждане
    РЕАЛНО, каквато и да е 156-цата, НАЙ-ВАЖНОТО е да бъде запазена, пък дали е дизел, дали е бензин с АГУ - при 15-годишните коли не е толкова важно!
    Купи си НАЙ-запазената, която намериш на пазара и ще останеш доволен
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  12. #42
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    Прав си колега и аз не искам,но истината е истина прочетох доста некомпетентни мнения за това коя върви повече и за това се изказах.Все пак всеки има нет и може да види в youtube за какво става на въпрос и така.....няма кво да обсъждаме повече темата е друга
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia, Bulgaria
    Posts
    127

    Default

    Препоръчвам на колегата да търси най-опазената бензинова Алфа щом иска да е бензин, а дали ще е 1.8TS или 2.0TS - разликата ще е в цената на обслужването на мотора, данъка и за гражданска застраховка. Аз карам 1.8TS и то на газ (газов инжекцион BRC) мога да кажа че двигателя е много приятен за каране в градски условия, а ако не бързаш (разбирай да удържиш оборотите до около 3000rpm) разхода е около 10-10.5 L/100km, като това не е пенсионерско каране, а е съвсем нормално придвижване. Ако иска да се състезава с някой, разполага с диапазона от 3000rpm до 7000rpm където на 2-ра предавка вече си на 100км/ч (1.9JTD трудно издържат на тест от 0-100км ако е стоков). Ако искаш да караш на газ, и да не си от групата дето само хули газта, ще трябва се ориентираш към хубав ГИ (разбирай Италиански, Холандски). Разлика във вървенето и разхода м/у двете горива има но е минимална, а тогава когато газта е калпава се усеща осезаемо. Успех в избора!

  14. #44
    Младши алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    SOFIA
    Posts
    22

    Default

    А според мен човека не е за алфа.Има коли на които им подхожда да имат ремарке,но не и алфа.

  15. #45
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by dark05 View Post
    А според мен човека не е за алфа.Има коли на които им подхожда да имат ремарке,но не и алфа.
    И аз си мисля, чe Astra комби дизел 1.7 с теглич е най-доброто попадение за колегата ...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •