Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Принудително охлаждане на интеркулер

  1. #16

    Default

    моя се охлажда с перка (когато аз реша) + това е челен

    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17
    Запален алфист mitkomeg's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Dobrich
    Posts
    330

    Default

    А ефекта?

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by tahi View Post
    Просто сваляйте и почистване радяторите и кулера на една - две години
    Ето това мнение е за адмирации!
    Като изключим едно две гавраджийски, но в десятката.
    Сериозните фирми, за сериозните двигатели са сложили кулера да се охлажда от водната риза. Така, хем бързо се достига работната температура, разбирай постоянните параметри, хем кулера е по-миниатюрен.
    За тия, на които им липсват познания по физика или просто нямат криминален поглед и ще кажат - ужас! Кулер, който се охлажда с вода, която е 80 градуса.
    Да, господа.
    Въздуха постъпва с около тая температура и какво от това?!
    След като е постоянен фактор, можем да си увеличим и налягането без притеснения.
    Точно това правят МАК, Катерпилар и Мерцедес. Волво също!
    Last edited by mordohy; 24-05-2013 at 14:14. Reason: Юзера е след нощна смяна!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by mitkomeg View Post
    А ефекта?
    Ефекта от челен кулер е това да караш лятото като през зимата спрямо нормален кулер... а зимата тогава всичко замръзва
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #20
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Ефекта от челен кулер е това да караш лятото като през зимата спрямо нормален кулер... а зимата тогава всичко замръзва
    Ха така!
    Значи трябва да се мисли!
    И да имаме ос новно образование. Демек осми клас!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #21
    Запален алфист TheRaDoOo's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Видин
    Age
    34
    Posts
    169

    Default

    @Jivko7777 може ли да ми кажеш на Л.С , че да не зацапвам темата, какви са размерите на кулера? Ако не е проблем разбирасе.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD+++ Alfa Romeo 156 1.9JTD+
    ex. Fiat Stilo 1.6 16v

  7. #22
    Младши алфист IvoKrustev's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Варна
    Posts
    23

    Default ..

    За перка за охлаждане на лек автомобил не знам ,но веднъж на едно Mitshubishi Pajero 2.8 TDI ,бях видял и до колкото знам е стоково ,но там и по друг начин е сложен самия кулер ,за ефект не знам дали ще има явно да щом са го сложили. Твърдо съм "за" големия челен кулер ,но разбира се не простото му слагане ,а и всички други настройки на компютъра и механиката покрай него все пак тези хора който ги конструират автомобилите са си преценили ,че за това турбо този кулер и ще имам малки разминавания във стойностите и настройките на двигателя при стоков кулер и къстъм. Поздрави.

  8. #23
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Кулерът е за да се увеличи литровата мощност като се вкара по-голямо количество въздух. От вентилатор няма абсолютно никакъв смисъл. Обтичането по време на движение е повече от достатъчно, а на място не ти трябва нито кулер, нито вентилатор, нито турбина даже
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #24

    Default

    На Алфата не и трябва но на Пажерото затънало до шасито в калта му трябват и трите.
    Има ли желание,винаги има начин!

  10. #25

    Default

    Какъв е механизма на обогатяване на въздуха с кислород след охлаждането му и какви са стойностите, или накратко- от къде идва кислорода и колко, защо моно инжекциите смучат зимата топъл въздух от изпускателните колектори
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26
    Младши алфист IvoKrustev's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Варна
    Posts
    23

    Default ...

    По-големия кулер спомага за по голямо количество студен въздух ,а доколкото физиката е доказала ,студения въздух заема същия обем в литри в цилиндъра ,но се разширява повече от вече разширения топъл въздух ,а моно инжекциона смуче въздух зимата от изпускателния колектор за да може да му сработи системата за принудуително палене при студен старт иначе казано смукач и така както всички знаят колата когато е на смукач гори много повече и затова когато изпускателните колектори се затоплят сработва един термо датчик или може и да е просто пълнител който при повишаването на температурата се разширява съдържанието му и по механичен начин изключва така наречения смукач ,този принцип го има и при по старите дизолови агрегати от типа BOSCH при тях системата е изведена извън помпата..

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Топлият въздух е с по-малка плътност от студения. Следователно даден обем студен въздух съдържа повече кислород от същия обем топъл въздух.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28

    Default

    Това добре, студения въздух пада на пода, топлия се качва на тавана, обаче за моното нещо не се връзва, защото при палене колекторите са студени и са студени и непосредствяено след запалването, карбураторните двигатели смучат топъл въздух цяла зима при температури под + 10 градуса( ръча настройка на филтъра за въздух-защо?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Това добре, студения въздух пада на пода, топлия се качва на тавана, обаче за моното нещо не се връзва, защото при палене колекторите са студени и са студени и непосредствяено след запалването, карбураторните двигатели смучат топъл въздух цяла зима при температури под + 10 градуса( ръча настройка на филтъра за въздух-защо?
    При моноинжекциите и карбураторните двигатели качеството на горивната смес (дисперсията на бензиновите капки във въздуха) силно зависи от температурата на въздуха. Колкото по-студен въздух, толкова по-едри капки, т.е - по некачествена смес.
    Та поради тази причина в студено време тези двигатели работят по-добре с топъл въздух.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    Младши алфист IvoKrustev's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Варна
    Posts
    23

    Default ..

    Изпускателните тръби са студени непосредствено след запалването да ,но след има няма няколко минути те се затоплят и това е достатъчно да сработи датчика или съответно пълнителя .,все пак те се стоплят най-бързо и така би се оптимизирала работата на двигателя на-много ,а през зимата старите карбуратори не знам дали смучат въздух постоянно знам че ръчната настройка е за да циркулират изпускателните газове през едни специални отвори и да затоплят всмукателните колектори за да може бензина да се изпарява по пълноценно...Поздрави.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •