Results 1 to 9 of 9

Thread: Още един :)

  1. #1

    Default Още един :)

    Здравейте, колеги. От днес и аз съм щастлив собственик на phase 2 GTV. Възникват ми обаче 2 въпроса свързани с ключовете. Колата е с 4 ключа, но от тях само единия отключва и заключва вратите. Другия с копче я пали, но натискането на копчето не предизвиква никаква реакция. Акумулатора е сменян, възможно ли е да трябва алармата отново да научи кода на този ключ и ако да, как се прави пиниза? Има ли някакви врътки тип отваряне и затваряне на прозорци и багажник от ключовете? И изобщо някакви други хитрини, които не си личат?

    Като изключим някои дребни проблеми (антената не излиза и не се прибира, макар че моторчето бръмчи; бутона за стопове за мъгла не работи; оборотите играят от време на време; шофьорското стъкло има нужда от леко наместване) всичко друго е чудесно и съм много щастлив. Но въпреки това, къде в СФ ще ми препоръчате да я закарам най-добре за отстраняването им и обслужването й?

    А и още един важен въпрос - какви говорители бихте ми препоръчали за смяна на дефолтните, които меко казано звучат респромски. Важно е да се отбележи, че далеч не съм аудиофил и не търся начин да чупя джамовете със звук, нито се каня да изваждам една шапка пари за това. Просто искам да подобря максимално нещата най-безболезнено. Колата е с Kenwood сиди, което мисля да сменя с Alpine с блутуут и USB, за да си превърна телефона в медиен център, като се изкушавам да скоча и на говорители от същата марка.
    Last edited by procopy; 23-05-2013 at 00:53.
    Събирам помощи за 911 GT2

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    варна
    Posts
    85

    Default

    Честито колега,дано си я огледал добре ако не -поне здрави нерви да имаш,иначе страхотен автомобил,храни се предимно с голфове,а и по едър дивеч. ...

  3. #3
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Честито колега. Качи някой снимка и ние да и се порадваме.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  4. #4

    Default

    Честито ....много харесван автомобил от мене,въпреки ,че не съм имал.......още,напоследък нещо ми се върти в главата.
    Пожелавам ти успех и по-скоро колегите да ти помагат с проблемчетата.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Запален алфист gboiaj's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    149

    Default

    Честито! За музиката си на прав път -и аз на това се бях спрял само, че с говорители Herz.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS-ex
    Alfa Romeo 155 1.9 TD-ex
    Alfa Romeo 155 1.8 MY 95 Sport-ex
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Ti

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Честито,колега!
    По въпроса с антената-във форума има подробно как да си я възстановиш сам(благодарение на колегата от Бургас )Същото важи и за автоматичното отваряне на багажника! Фабрично не се отваря сам!
    Относно сервизите-виж клубните и прецени кой ти е най-удобен(зависи по кой край на Сф живееш).Моята я поддържам в EXTREME (много добър сервиз,според мен),но всичко е както сам избереш!Иначе там и ключа ще ти го погледнат и стъклото и оборотите,така че нямаш грижи.Но и в другите клубни сервизи е така!
    Айде много безпроблемни км!
    Last edited by кучето; 12-06-2013 at 15:36.
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  7. #7

    Default

    Снимчици - ето Музиката я смених още на следващия ден, сложих елипси на Alpine и звукът е повече от перфектен за неголямата инвестиция. Днес тъкмо случайно се запознах и с един колега от сервиза на Saab, където в следващите 1-2 седмици ще дооправим дребните кусури.

    След първите 2000 км мога да кажа, че тая кола няма нищо общо с нищо, което съм карал, но надава мазно удоволствие и съм щастлив, че реших да я взема. Опасенията ми за обема на багажника и разстоянието между предните и задните седалки засега са напразни. Инсталирах си детското кошче като пич, място има бол за момента, багажника спокойно хваща неща за неколкодневно пътуване на двама души. Какво повече да искам?

    Единствено ме е яд, че още на първата седмица ми свиха дясната емблема на Pininfarina и то по чобански начин, та сега калника е с щета. Подозирам едно дупе с 406 купе, което сегиз-тогиз идва в квартала. Жалко е когато хората издребняват до такива нива, ама... България.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails pl1.jpg   pl2.jpg   pl5.jpg   pl7.jpg   pl8.jpg  

    pl9.jpg   pl10.jpg   pl12.jpg   pl14.jpg  
    Last edited by procopy; 02-07-2013 at 18:38.
    Събирам помощи за 911 GT2

  8. #8
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Много хубав екземпляр, честито! Само с усмивка на лицето да е караш
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  9. #9
    започва да се пристрастява DobriRq's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    99

    Default

    Честита нова кола, много радостни моменти с нея ти пожелавам.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •