Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Смяна на механизма на ел стъклата-снимки

  1. #16
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Свалено, но мисля не до края, за да можеш да бръкнеш изпод него да издърпаш зегерката.Виж тази тема.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72920
    Въпросната зегерка или пеперудка работи на принципа на металната зегерка от снимката която съм постнал/не е от алфа, но принципа е същия/.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails clips.jpg  
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #17
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Default

    Благодаря Ви много!
    Утре сутринта ще се опитам отново да я сваля и да видя какво е станало с механизма... Дали е жило или нещо друго, или направо да взема цял механизъм...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Предполагам какъв ти е проблема вземи си втора употреба читав механизъм от автоморгите за 30-40-лв може да се намери и ще си спестиш много главоболие.Сменях пластмасовия плъзгач и въжето принавивах и накрая си купих друг.Ако въжето се е намотало на ролката на моторчето, се пречупва, усуква и после дори да го навиеш правилно не можеш го изпъна както трябва и с течение на времето се намества,охлабва си и създава пак проблем.Между другото ако счупиш пеперудката можеш да си направиш от тел както на снимката която постнах, аз съм с нещо подобно направи си сам и нямам проблем.
    Last edited by dimitar_vd62; 01-09-2013 at 21:04.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Default

    Привет, колеги!
    Днес се преборих с ел. стъклото...

    Проблема се оказа, че е бил счупен повдигача (бялата пластмаса) и по-точно гнездото на едното жило.


    Взех нов механизъм от един колега, но като съм го монтирал едното жило се е освободило от повдигача и се е навило на макарата... Наложи се да отворя целия механизъм и да пренавия макарата на ново и след 1000 мъки и зорове, успях да монтирам всичко и вече имам работещ ел. прозорец!

    Благодаря Ви за помоща, която ми оказахте за това как се сваля механизма от вратата!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  5. #20
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Да бутна малко темата! Заден десен прозорец от много време си стои затворен и неможе да се сваля, реших да поправя тая работа. Исках да сваля механизма да видя какъв му е зора, развих де що имаше за развиване, извадих зегерката на държача и нищо, немога да помръдна нищо, немога да извадя релсата. Някакви идеи какво пропускам, прозореца е в най-горно положение и няма мърдане, свалил съм вътрешното уплатнение, а между външното и стъклото прокарах макетно ножче да ги отлепя.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '98

  6. #21

    Default

    Сваля се кората на вратата, релсата на стъклото е закрепена с три винта, но преди това трябва да освободиш стъклото от пластмасовия повдигач, става с напипване.
    Former Alfa owner.

  7. #22
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Кората я свалих, освободих моторчето развиваики трите гаики, които го дърат, развих двете гаики, които държат релсата, извадих зегерката на държача на стъклото, но стъклото не се освобождава от държача и релсата неможе да се извади .
    Last edited by Stoyan Zhelyazkov; 04-06-2016 at 16:18.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '98

  8. #23
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    По спомени стъклото трябваше да слезе надолу, за да се освободи.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    По спомени стъклото трябваше да слезе надолу, за да се освободи.
    Да, за да се покаже удобно за манипулация. Но като махнеш кората и предпазната облицовка сам ще видиш до колко да се свали

  10. #25
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Да, за да се покаже удобно за манипулация. Но като махнеш кората и предпазната облицовка сам ще видиш до колко да се свали
    Имах предвид, че стъклото като слезе надолу вече е по-хлабаво във водачите и може да се избута навън, за да излезе от държача.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Имах предвид, че стъклото като слезе надолу вече е по-хлабаво във водачите и може да се избута навън, за да излезе от държача.
    Абе няма проблеми, като имаш малко акъл ще се усетиш до колко и как да го свалиш след толкоз съвети

  12. #27
    започва да се пристрастява Stoyan Zhelyazkov's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    70

    Default

    Благодаря на отзовалите се! Ще го мъча пак следващата седмица
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '98

  13. #28
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Zhelyazkov View Post
    Да бутна малко темата! Заден десен прозорец от много време си стои затворен и неможе да се сваля, реших да поправя тая работа. Исках да сваля механизма да видя какъв му е зора, развих де що имаше за развиване, извадих зегерката на държача и нищо, немога да помръдна нищо, немога да извадя релсата. Някакви идеи какво пропускам, прозореца е в най-горно положение и няма мърдане, свалил съм вътрешното уплатнение, а между външното и стъклото прокарах макетно ножче да ги отлепя.
    Quote Originally Posted by Stoyan Zhelyazkov View Post
    Кората я свалих, освободих моторчето развиваики трите гаики, които го дърат, развих двете гаики, които държат релсата, извадих зегерката на държача на стъклото, но стъклото не се освобождава от държача и релсата неможе да се извади .
    Не ръчкай с ножчето, че ще нарежеш уплътнителя. С тънка плоска отвертка бъркаш между стъклото и уплътнителя и впръскваш някакъв лубрикант в процепа. След изчакване, хващаш стъклото с ръце отвътре и отвън и го клатиш, докато се разлепи. Може да пробваш да прекараш корда и да пробваш да отлепиш с нея.
    Преди това трябва да си го разкачил от носача и той да е спуснат надолу.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #29
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Сваляш до долу стъклото, бъркаш отдолу където е държача му, от външната страна има една щипка която се сваля и тогава стъклото излиза от държача. Виж в раздел купува, пуснал съм обява със снимка именно за въпросния държач, като видиш снимката ще се ориентираш.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •