Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Гуми за 159-ка

  1. #31
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Трябва да се знае, че всяка класация е за определен размер.
    Така е .. съгласен на 200%.
    Ето тук има и за размер 17 цола
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

    Ханкука е още по-напред в класацията и то Вентус модела.

    Аз Ханкук досега не съм ползвал. Ползвам от няколко години както вече споменах Вредщайн. Е не съм имал проблеми с тези гуми и мисля и занапред да ги ползвам. 145-цата ми я карах с Мишелин - не ми харесваше грипа особено. 2 сезона си карах 156-цата с Йокохама и там бях доволен. Вземал съм ги нови гумите.
    Last edited by DiStefano; 27-06-2013 at 19:46.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Манете ги тея тестове бре,вие не знаете ли че Бобката е измислил гумите на тоа свет.

    П.С.Сега без майтап,Бобка не всеки има възможност да дава по 350++++ лв. за Мишелин и Гудиър и то за 1 бр.,всеки кара с каквото прецени,чете тестове,мисли,смета и накрая отива и купува,в последствие се разбира дали е направил правилния или грешния избор.Аз много четох,събрано със скромният ми опит с нови гуми,накрая реших да е Ханкука,макар че имаше някакъв Гудиър с 15-16 лв. по скъп
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33

    Default

    В тези тестове един от важните елементи за параметрите на гумите е настилката! В България коефициент на сцепление не съществува.В самата настилка за някои държави има и калчукови смеси в настилката и за там гумите са така наречените пластмасови или дървени не им се износва грайфера в нашите условия на експлоатация. Така че тези тестове са много относителни за нашия пазар.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    В тези тестове един от важните елементи за параметрите на гумите е настилката! В България коефициент на сцепление не съществува.В самата настилка за някои държави има и калчукови смеси в настилката и за там гумите са така наречените пластмасови или дървени не им се износва грайфера в нашите условия на експлоатация. Така че тези тестове са много относителни за нашия пазар.
    Именно! Точно поради спецификата на пътнитш условия аз съм се насочил към нестандаретн размер 225/55/16 и вече две години не съм имал никакви драми. Отново ще кажа, че за мен Бриджстоун Туранза Т001 е феноменална гума, а с отстъпката, която имаме в АДК идва на много добра цена.

    ПС - Явно обаче гуру Мурджев не я одобрява, щото преди 3-4 години е карал някакви гуми, на които е пишело Туранза и значи автоматично всико що е Туранза не става на чеп! Аз една гума не съм ли й махнал лепенките собственоръчно преди да се сложи на колата, изобщо не я слагам! Всичко останало е безкрайно безотговорно

  5. #35
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Именно! Точно поради спецификата на пътнитш условия аз съм се насочил към нестандаретн размер 225/55/16 и вече две години не съм имал никакви драми. Отново ще кажа, че за мен Бриджстоун Туранза Т001 е феноменална гума, а с отстъпката, която имаме в АДК идва на много добра цена.

    ПС - Явно обаче гуру Мурджев не я одобрява, щото преди 3-4 години е карал някакви гуми, на които е пишело Туранза и значи автоматично всико що е Туранза не става на чеп! Аз една гума не съм ли й махнал лепенките собственоръчно преди да се сложи на колата, изобщо не я слагам! Всичко останало е безкрайно безотговорно
    Ауууууу изведнъж стана голям баровец бре,забрави кога караше със скъсан Барум 18 цола на ГТВ-то си и мрънкаше че нямаш гуми Моля та,не ме карай да се смея,нещата се изясниха,явно това е нов модел Туранца и може и да става,но старата е трагедия,нещо друго.А сетих се,когато аз карах точно тази Туранца,ти караше с Барум на ГТВ-то си
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #36
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Аз една гума не съм ли й махнал лепенките собственоръчно преди да се сложи на колата, изобщо не я слагам! Всичко останало е безкрайно безотговорно
    Това малко е изказване тип Змейчо
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Ауууууу изведнъж стана голям баровец бре,забрави кога караше със скъсан Барум 18 цола на ГТВ-то си и мрънкаше че нямаш гуми Моля та,не ме карай да се смея,нещата се изясниха,явно това е нов модел Туранца и може и да става,но старата е трагедия,нещо друго.А сетих се,когато аз карах точно тази Туранца,ти караше с Барум на ГТВ-то си
    Никога не съм бил баровец, още по-малко голям. Карал съм с квото съм имал възможност да си купя - Барум, но чисто нов от магазина. Така съм преценил и така са ме учили - гумата е единствената контактна площ на автомобила с пътя и с това шега не бива! Никога няма да сложа втора ръка гуми "на един сезон"! Най-малкото защото ако е толкова прекрасна гумата никой няма да я продава...Всеки сам си преценява как и с какво кара колата си - въпрос на принцип и личен избор! Смей се колкото си искаш, дървени философе, но да ми се изтъкваш какша гума си имал ти, докато аз съм бил със "скъсан" Барум е адски комплексарско. Адски.

    ПС - Нещо много си повярва, брат, нещо много голямо гуру стана и почна да обиждаш ненужно, когато някой не е съгласен с теб. Не съм го очаквал и ми е леко тъпо. Познаваме се от много години вече и никога не съм си позволявал такъв тон към тебе. Слабо, много слабо...

    ---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:34 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Това малко е изказване тип Змейчо
    Не съм запознат с изказванията на Змейчо, но не веднъж съм писал в този форум, че втора ръка гума никога не бих си сложил на колата. Кое точно те притеснява? По-добре по-нисък клас гума, но нова, от колкото висок клас гума на незнайно колко километра и сезона. Такова е моето мненение е на ангажирам никой с него. Обратното ми е малко като S класа втора ръка на газ...

    Но пък к'во разбирам аз...
    Last edited by bouncer; 28-06-2013 at 17:44.

  8. #38
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Никога не съм бил баровец, още по-малко голям. Карал съм с квото съм имал възможност да си купя - Барум, но чисто нов от магазина. Така съм преценил и така са ме учили - гумата е единствената контактна площ на автомобила с пътя и с това шега не бива! Никога няма да сложа втора ръка гуми "на един сезон"! Най-малкото защото ако е толкова прекрасна гумата никой няма да я продава...Всеки сам си преценява как и с какво кара колата си - въпрос на принцип и личен избор! Смей се колкото си искаш, дървени философе, но да ми се изтъкваш какша гума си имал ти, докато аз съм бил със "скъсан" Барум е адски комплексарско. Адски.

    ПС - Нещо много си повярва, брат, нещо много голямо гуру стана и почна да обиждаш ненужно, когато някой не е съгласен с теб. Не съм го очаквал и ми е леко тъпо. Познаваме се от много години вече и никога не съм си позволявал такъв тон към тебе. Слабо, много слабо...

    ---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:34 ----------



    Не съм запознат с изказванията на Змейчо, но не веднъж съм писал в този форум, че втора ръка гума никога не бих си сложил на колата. Кое точно те притеснява? По-добре по-нисък клас гума, но нова, от колкото висок клас гума на незнайно колко километра и сезона. Такова е моето мненение е на ангажирам никой с него. Обратното ми е малко като S класа втора ръка на газ...

    Но пък к'во разбирам аз...
    Kомплексарските изказвания са твои брат сори,дори и другите ти го казват.Аз просто си казах мнението за Туранцата,карал съм отдавна и то нова,както споменах,ма ти явно четеш през редовете,сори ако съм те обидил....................................

    П,.С.Обидите ги сипеш ти,ма не се учудвам..................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #39
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Не съм запознат с изказванията на Змейчо, но не веднъж съм писал в този форум, че втора ръка гума никога не бих си сложил на колата. Кое точно те притеснява? По-добре по-нисък клас гума, но нова, от колкото висок клас гума на незнайно колко километра и сезона. Такова е моето мненение е на ангажирам никой с него. Обратното ми е малко като S класа втора ръка на газ...

    Но пък к'во разбирам аз...
    По принцип съм слагал на колите си 2-ра ръка гуми (както и болшинството хора в БГ). Като казвам втора ръка гуми задължително: бриджстоун, мишелин, континетнал или пирели най-високите им класове, без балони, без лепенки, фитили итн, и не по-стари от 2 години. Не съм имал проблем.

    Напоследък имам възможност и си купувам чисто нови гуми като теб, остави другото та даже започнах и семи сликовете за писта да си ги купувам нови Обаче не парадирам с това. Също така не мисля, че който слага 2-ра ръка гума е по-малко човек или безотговорен, стига гумата да е здрава, права и не на 10 години

    Като цяло ще дам пример що се отнася до гумите и е малко подобен на твоя с мерцедеса и газта : Предпочитам 3 годишен мерцедес S класа, вместо чисто нова Дачия
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #40

    Default

    Няколко пъти съм написал, че това си лично мое мнение и принцип. Не парадирам с нищо и не се хваля с нищо. Не се имам за комплексар, нито мисля, че обиждам. Всеки си има глава на раменте и си мисли с нея.

    Не смятам, че е въпрос на възможности, защото както Мурджев е написал съм си купувал нови Барумки, защото за това съм имал пари. Но винаги нови и никога за повече от четири сезона в най-лошия случай. Въпрос на личен принцип е, пак казвам. Така са ми казвали мои познати, за които автомобилите са професия, а гумите седмичен консуматив.

    Някак си ми е тъпо да седите и да ме изкарвате комплексар и фуклльо, защото имам различно мнение от вашето. Не парадирам с възможности, защото не мисля че имам кой знае какви.

    ПС - кои обиди сипя аз и за кое не учудваш, Тони? моля те да ми отговориш, ако искаш и на лични.
    Last edited by bouncer; 28-06-2013 at 18:31.

  11. #41
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ай стига сте се дърпали ... срамота е !

    Всеки си кара кой с каквото е свикнал, и/или което може да си позволи. Реално 4 нови гуми квито и ще да са 17 или 18 размер хубава марка струват между 1/5 и 1/3 от стойността на колите ни - имам предвид тези дето сме със секънд хенд коли. Сега от една гледна точка не е оправдан на фона на пътищата и заплатите ни да се изръси човек толкова мангизи за гума. От друга страна пък аз взех чисто нови щото си правя някакви тънки сметки за 3 сезона да изкарам ... ама да видим, а не всяка година да търся 2-ра употреба гуми. А и реално гумите втора употреба дето идват тук са били изхвърлени някъде там. Аз за 8 месеца дето бях в Германия навремето - един немец не видях да слага 2-ра употреба. Тук като сменях моите гуми миналия месец в Дианата - старите изобщо не ме и питаха дали ми трябват - направо един младеж ги метна в казана.
    Last edited by DiStefano; 28-06-2013 at 19:27.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •