Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Найлон върху телена ограда?

  1. #1

    Default Найлон върху телена ограда?

    Понеже не ми е ясно,от закона..тоест не е написано точно какви материали се използват за ограда питам вас ако има някои който да го е правил.
    Имам си проблем със съседи,има съществуваща телена мрежа с бетонни колци,тоест двата имота са с ясни граници.Идеята ми е да сложа от така модерния найлон с височина или 1,70м или 2,0м.Като го захвана за съществуващата телена ограда.
    Трябва ли да ходя в община,кмет,архитекти и т.н. или да си слагам спокойно найлона?
    Има вариант и да го сложа с 10-на см. в моят имот.
    Едни казват че било се водило строителна ограда!?!?!?Тоест един вид временна и не трябва никакво разрешение.Откачалките в другият имот със сигурност ще им е първата цел да пуснат жалба.
    Други че ми трябвало разрешение от съседите!?!?!
    Трети да питам кмет..в община и т.н.
    Има ли някой във форума да е наясно с тези неща?
    Подчертавам че не става дума да бутам съществуващата,да измествам или подобни неща а да сложа найлон от моята страна върху мрежата.
    Благодаря!

    Няма да се впускам в подробности относно тези индивиди освен че единият се води на отчет в психо-диспансер.Това не им пречи да поливат със солена вода растенията в моя двор както и други извратени дейности
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #2

    Default

    Слагай си найлона и хич да не ти пука - това не е масивна ограда, за която да имаш проект, официално определени граници и да искаш разрешение от Общината, само, че ще е малко грозничко.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #3

    Default

    Спор няма даже ще е отвратително но пари за хубава ограда няма а и всичката растителност ще замине.То въпросния найлон почти няма да се вижда от моите храсти но при тях ще е зле положението.За това макар и найлон искам да съм подготвен
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4

    Default

    А с какви размери е оградата?
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  5. #5
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    трябва да имаш разрешение за каквато и да била ограда... то като сте разделили имота е нормално да направите и такова разрешение дори и за телена ограда до 2м... най-често се вписват максималните стойности и си правиш каквото си искаш
    155 1.8 8v SUPER MY95

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    трябва да имаш разрешение за каквато и да била ограда... то като сте разделили имота е нормално да направите и такова разрешение дори и за телена ограда до 2м... най-често се вписват максималните стойности и си правиш каквото си искаш
    Оградата си я има от преди 20-на години.Аз документ за оградата нямам, в НА пише само че е ограден както и на скицата.Спор за оградата няма...

    Quote Originally Posted by Kuku View Post
    А с какви размери е оградата?
    100м дължина на места около 1.80см височина.

    Пак повтарям искам само да сложа найлон върху съществуваща ограда, който го използват по строежите за ограда
    Няма да е приятно ако цъфнат с постановление за гадния найлон да се маха и аз да трябва да хвърля 500лв на вятъра.
    Тук в София особено по Княжево и Горна Баня съм виждал няколко къщи с такъв найлон върху телената,но няма как да попитам дали са искали разрешение,като даже и са сложили на лицето с улицата.

    А още едни 500-600лв за разрешително,колчета и т.н. на ми се дават както и за платени консултаций
    Last edited by Linkestis; 29-05-2013 at 23:28.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7

    Default

    Ако влезем в спор за граници, отиваме в други измерения от рода на геодезическо заснемане и др.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Ако влезем в спор за граници, отиваме в други измерения от рода на геодезическо заснемане и др.
    Не не...спор няма,искам само да не ме гледат и други физиологични нужди,до тук имам три изсъхнали кестени един орех и 20бр. 8 годишни туи полети обилно със солена вода.

    Хората просто са болни и изселени принудително от квартал на София и съдбата ме наказа като ми станаха комшии

    Ето за това става дума:
    1212121212.jpg
    Last edited by Linkestis; 29-05-2013 at 23:39.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9

    Default

    Никой не може да ти забрани да направиш една ограда от прозрачна непрозрачна , височината е в рамките на закона- това е важно. Защо мислиш, че са поливани със сол?
    Last edited by lordliness; 30-05-2013 at 00:23.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Никой не може да ти забрани да направиш една ограда от прозрачна непрозрачна , височината е в рамките на закона- това е важно. Защо мислиш, че са поливани със сол?
    Защото постоянно са жЕдни за вОда.


    Това зеленичко и хубаво покривалце, не е никакъв проблем.
    Не виждам пречка да я сложиш.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  11. #11
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Прочети в - ЗУТ чл.48

    Не би трябвало да има проблем, освен ако нямат до оградата прозорец който да е на по малко разстояние от височината на оградата.

  12. #12

    Default

    явно съседите си имат някво техно си поверие че дърветата ближат сол като козите,хубаво поне че си случил на съседи не те оставят да скучаеш.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Прочети в - ЗУТ чл.48

    Не би трябвало да има проблем, освен ако нямат до оградата прозорец който да е на по малко разстояние от височината на оградата.
    Ако отстоянието на тяхната сграда до оградата е по-малко от 3м. значи е незаконно построена, освен ако не е на границата, откоето следва, че не би трябвало да има проблем, като си има впредвид височината на оградата, която не е по-висока от 2м..
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #14
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Ако моята ограда е законна, не означава, че мога да я накича с одрани животни, например.



    Абе не е хубаво да се караш със съседите.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  15. #15
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Susscrofa View Post
    Ако моята ограда е законна, не означава, че мога да я накича с одрани животни, например.
    Рядко ми харесваш, но тоя път надмина себе си ...

    ---------- Post added at 16:52 ---------- Previous post was at 16:47 ----------

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Не не...спор няма,искам само да не ме гледат и други физиологични нужди,до тук имам три изсъхнали кестени един орех и 20бр. 8 годишни туи полети обилно със солена вода.

    Хората просто са болни и изселени принудително от квартал на София и съдбата ме наказа като ми станаха комшии

    Ето за това става дума:
    1212121212.jpg
    Абсолютно законно е да си сложиш покривало на законната ограда! Друг е въпроса - какво, собствено, си мислят твоите съседи по въпроса за покривалото?!?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •