Results 1 to 6 of 6

Thread: При палене

  1. #1
    Кандидат манияк grozevm's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Стара Загора
    Posts
    27

    Default При палене

    Имам проблем при първо палене за деня. Паля на бензин и когато двигателя стартира, оборотите започват да падат почти до 0. Дори ако не я държа в по-високи - огасва. След около 10-15 секунди всичко си се нормализира и излитам. След това, дори и да не съм я палил 1-2 часа няма проблем. Само първото палене. Дали е стъпков мотор или клапа, моля помагайте. При диагностика не показа нищо.
    Алфа Ромео 156 1.8ТС ГИ - първата италиянка

  2. #2

    Default

    Много интересно, тъкмо мислех да пиша подобна тема. Имам същия проблем. Пали без да се замисля но веднага след това все едно се 'задавя'. Като дам малко гас за няколко секунди (1500-2000 оборота) всичко е ОК и така до следващия път в който не е палена повече от няколко часа.

  3. #3
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Почистете си дебитомера хубаво със спирт като за начало.
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Прочетете форума добре въпроса го има обсъждан поне 100 пъти.
    Проблема може да е от доста неща най-срещано е да е причинен от лошо регулирана газова.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Прочетете форума добре въпроса го има обсъждан поне 100 пъти.
    Проблема може да е от доста неща най-срещано е да е причинен от лошо регулирана газова.
    и аз го имах този проблем, но нямам газова! Проблема се оправи когато си извадих свещите и почистих гнездата им, понеже бяха се напълнили със масло и вода, та след като поставих свещите на чисто, всичко вече беше ОК! Така 6 месеца проблеми нямах и скоро отново ми направи този номер, и се чудя дали пак дали да не извадя свещите да видя какво се случва пак в гнездата им...



  6. #6
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    И аз имам такъв проблем само че с Ланчията ми, забелязвам че в гнездото на първи цилиндър се събира вода, от какво може да е това?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •