Results 1 to 10 of 10

Thread: Странно стържене от задните колела.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default Странно стържене от задните колела.

    Здравейте колеги, преди време се появи едно стържене като на желязо от задните колела в движение след 30-40 км каране, което загряваше джантите доста..откарах я насервиз и ми казаха, че били наклатки, сменихме накладките и спря за околко 5-6 месеца и сега пак се появи. Сега накладките са добре, но пак го има стърженето, което при леко натискане на педала или дърпане на ръчната спира. Чува се все едно някакви желязо допира дисковете.... Някакви предположения, защото мисля, че майторите само гадаят и ще ме накарат да сменя куп работи докато оцелят проблема....

  2. #2
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Намажи я с грес ще се оправи!!

    В кръга на шегата колега, провери ли накладките в какво състояние са може да имат феродо, но това не значи, че не е от тях, също и диска като свалиш гумата го виж.

  3. #3
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Проблема ти е в спирачките, накладките отпред имат феродо и си мислиш, че и задните са така, но при блокирал механизъм на спирачките, износва само задните накладки, така, че си погледни зад диска какво е положението.
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  4. #4
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Ако жилата ти са ръждясали или са ти блокирали водачите на спирачните апарати се износват по бързо вътрешните накладки!!!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #5
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Аз имам абсолютно същият проблем,при ниска скорост стърже та се нетрае.Свалих накладките и задните бяха значително по изтънели от вънкашните както каза Pinafarina.Само че не знаех къде е проблема.Така и така ще сменям дисковете ще сменя и жилата покрай тях .
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    провери цилиндарчетата дали се движат нормално

  7. #7

    Default

    При мен също стържеше и свиреше от едната задна гума и се оказа точно блокирал апарат. След смяна на накладки и раздвижване всичко е точно вече.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Значи като сваля джантите и ако вътрешните накладки са ми изтънели от предните да търся проблема в целиндърчетата или жилата....само едно не ми е ясно...задните спирачки къде имат жила....не са ли тръби с течност под налягане от помпата?

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Едни и същи спирачни апарати на задните колела се ползват за крачната и за ръчната спирачка. Разликата е в задвижването на накладките им. Когато се ползва крачната спирачка, накладките се задвижват по хидравличен способ. Когато ползваш ръчната, накладките се задвижват по механичен способ от лоста на ръчната и чрез жилата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    След смяна на накладки се получава често подобно стъргане,аз го лекувам като сваля накладките и запиля краищата им където контактуват с каналите на челюсти те на апарата(сложно го обясних) когато ги свалям (накладките) са като заварени и затова опират в диска и стържат.
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •