Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Помощ воден радиатор 156 2.4 JTD(136)

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default Помощ воден радиатор 156 2.4 JTD(136)

    Колеги днес сутринта протече радиатора.Свалих го и обиколих някои морги за да пробвам да си намеря друг,но не успях.Намерих единствено един много запазен Валео,като размери беше еднакъв с моя но е по дебел с около 1,5 см което е почти двойно на моят.Казаха ми,че този е бил от по-нова година jtd.Възможно ли е да стане на моята?Другият вариант ми е нов,но не ми се купуват ментета.Коя марка ще ми препоръчате и някой магазин в София?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD (136hp)2000 black

  2. #2
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Quote Originally Posted by freelancer1 View Post
    Колеги днес сутринта протече радиатора.Свалих го и обиколих някои морги за да пробвам да си намеря друг,но не успях.Намерих единствено един много запазен Валео,като размери беше еднакъв с моя но е по дебел с около 1,5 см което е почти двойно на моят.Казаха ми,че този е бил от по-нова година jtd.Възможно ли е да стане на моята?Другият вариант ми е нов,но не ми се купуват ментета.Коя марка ще ми препоръчате и някой магазин в София?
    Какъвто и да си сложиш (нов) ще ти върши работа стига да я караш с антифриз целогодишно ...... И китайският е вариант ...и на ФРАГ не са лоши ..... дай рама да видиме какъв точно е твоят и ценички да ти кажем ....
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Quote Originally Posted by gero_records View Post
    Какъвто и да си сложиш (нов) ще ти върши работа стига да я караш с антифриз целогодишно ...... И китайският е вариант ...и на ФРАГ не са лоши ..... дай рама да видиме какъв точно е твоят и ценички да ти кажем ....
    932A1A00 02
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD (136hp)2000 black

  4. #4
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Размер на радиатор 580 X 394 X 24 mm, Ръчни скорости, За автомобли с/без климатик

    NISSENS - 242.70 лв
    VALEO - 284.70 лв
    HELLA - 446.50 лв

    Китайския обаче немога да го видя колко пари е ..... но предполагам ,че ще е около 150 лв
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Мерси за информацията колега.Имам познат който пазарува от добър магазин в София има бизнес с камиони и му правят големи отстъпки и поръчах от там казаха,че е Бразилски радиатора и бил много добър.150лв(важното е че не China)Иначе се бях спрял на NISSENS.Като пристигне при мен ще пиша дали съм доволен.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD (136hp)2000 black

  6. #6
    Italy Power gero_records's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Разград
    Age
    38
    Posts
    184

    Default

    Quote Originally Posted by freelancer1 View Post
    Мерси за информацията колега.Имам познат който пазарува от добър магазин в София има бизнес с камиони и му правят големи отстъпки и поръчах от там казаха,че е Бразилски радиатора и бил много добър.150лв(важното е че не China)Иначе се бях спрял на NISSENS.Като пристигне при мен ще пиша дали съм доволен.

    Е то няма как да не си доволен , колега .... Все пак е нов и е минал някакво ОТК ..... макар и китайско
    Alfa Romeo-156-Sportwagon-2.4JTD-150hP-2002

  7. #7

    Default

    МанИ тази работа, имах си нов китайски, с който колата загряваше и се наложи да си сложа 2 употреба оригинален и няма грижа.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Колеги днес го монтирах и засега няма проблем,но все още не съм го тествал в жегата да видим какво ще стане дано нямам проблем,защото малко ме е яд,че избързах да взема нов не ми харесва изработката много по лек е от оригиналния все едно е правен в час по труд и техника.Ще си търся оригинално Валео втора употреба,но много трудно се намират запазени на какви попаднах преди да взема новият бяха изгорели като вестник от 1999г.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD (136hp)2000 black

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by freelancer1 View Post
    Колеги днес го монтирах и засега няма проблем,но все още не съм го тествал в жегата да видим какво ще стане дано нямам проблем,защото малко ме е яд,че избързах да взема нов не ми харесва изработката много по лек е от оригиналния все едно е правен в час по труд и техника.Ще си търся оригинално Валео втора употреба,но много трудно се намират запазени на какви попаднах преди да взема новият бяха изгорели като вестник от 1999г.

    При мен загряваше само при изкачване на дълъг баир с висока скорост и като й даваш газ. Външната темп не беше толкова от значение, над 15 градуса навън ли е- загрява. И то трябва наистина дълъг баир, например Витиня преди последния тунел посока към Сф, изкачване със 150-160 и горе съм над 100 градуса, това по обд, защото двгто е същото, но колата ми е Либра и там има възможност да гледам какво вижда екуто като температура. Убеждаваха ме много как е наред ама сега при същите условия стига 91-2 градуса макс, а преди до баира на Девня по магистралата съм стигал и 105 градуса. Да си знаеш как се тества, но и при мен беше един такъв лекичък, тръбичките са кръгли и колкото кутре дебели, а на оригиналмния са сплескани тръбички с вътрешен размер 2 мм, ламелите на китайския боклук са нарязана много тънка ламарина на листове и сложени там покрай тръбички, а на оригиналния са много малки и връзката между тях и тръбичките е значително по-качествена. Все пак при нормално каране вероятно няма да се забелязва проблем.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Наистина много смотана изработка ще тествам на баир да видим какво ще стане със старият ми радиатор от както я имам колата ми е включвала първата перка 2 пъти и то в адска жега и на баир.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD (136hp)2000 black

  11. #11

    Default

    еее то трябва да е зверско менте... отделно колкото и менте да е ще е нов с ненамачкани ламели и ще минава добре въздуха докато стария намачкани и запушен... така че кантар работа, най добре нов оригинален нооо всеки си решава...
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    еее то трябва да е зверско менте... отделно колкото и менте да е ще е нов с ненамачкани ламели и ще минава добре въздуха докато стария намачкани и запушен... така че кантар работа, най добре нов оригинален нооо всеки си решава...
    абе не знам колко менте беше моя, ама струваше 240 кинта с намаления някакви. Но истината е, че на едно 80% от хората не би им направило впечатление този проблем

  13. #13
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    А дали стария и оригиналните по моргите не са по тежки предимно поради факта че са набити с варовик ако колата е карана с кофти антифриз или с вода?

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  14. #14
    ЕнтЕлЕгЕнтЕн Алфист mmitaka83's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Варна
    Posts
    108

    Default

    А дали си обърнал внимание от какво
    е направен?
    Аз купих колата с меден почти без ламели и много окислен, новия е алуминиев и беше доста по лек и май китайски, но сега нямам никакви проблеми с градусите дори по баири

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...92#post1097792
    Last edited by mmitaka83; 10-06-2013 at 20:45.
    ----------------------
    156 SW 1.8TS 07.2001
    Fiat Tipo 1.4Mi
    ----------------------

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    8

    Default

    Пробвах я и на баир наистина вдига температурата над 90 включва ми перката.Иначе нормално каране няма никакви поблеми.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD (136hp)2000 black

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •