Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Компресор за климатроник

  1. #1
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default Компресор за климатроник

    Колеги,моля ви ако някой знае нещо за предложението от линка :http://www.ebay.de/itm/KLIMAKOMPRESS...=item2c6f5f971 да сподели.Колата е в Германия и има проблем с шайбата на компресора.Тъй като на външен вид според мен има малка разлика се колебая дали да го вземам или не,така че ако някой вече е слагал такъв или има някаква информация да каже.Колата е 2,4 дизел 136 к.с. стария компресор е "денсо".
    Last edited by balev64; 08-06-2013 at 19:09.

  2. #2

    Default

    Аз не мога да увелича снимките,но този компресор няма да стане/според мен/ на 136к.с.
    Има разлика между 136 к.с и 140к.с. и нагоре.Така че не рискувай.Търси си точно за 136к.с.
    НА старо щом си още в Германия ще е по-лесно да си намериш,макар че и там проблема със съединителя не се знае дали няма да се получи.Тук в България мога да ти помогна за чисто нов съединител,ама за там...
    Last edited by Linkestis; 08-06-2013 at 20:25.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Ами и аз имам такива съмнения,най вече ми се струва че шайбата е по различна,за останалото не знам.

  4. #4

    Default

    Мога да ти снимам на 136 и 140 да придобиеш представа,колкото и да го гледам този не ми прилича на нито един от двата
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Колега,ще съм ти благодарен ако ми предоставиш някоя и друга снимка.

  6. #6

    Default

    Много е тъмно и не успях да ги направя много добре а и едната е извън двора а там осветление никакво но все пак.На първо четене този компресор не е за нито една от двете версии 136 и 140.Не знам как е при фейсовете но съм почти сигурен че не е въобще за 166-ца.Но като се замисля...не знам как изглеждаше за бензиновата,може да са се объркали при описанието.

    Click image for larger version. 

Name:	136-1.jpg 
Views:	59 
Size:	93.2 KB 
ID:	114881

    Click image for larger version. 

Name:	136-2.jpg 
Views:	46 
Size:	92.7 KB 
ID:	114882

    Click image for larger version. 

Name:	140-1.jpg 
Views:	48 
Size:	90.8 KB 
ID:	114883

    Click image for larger version. 

Name:	140-2.jpg 
Views:	43 
Size:	91.4 KB 
ID:	114884

    На 136 тръбите са отзад на компресора а на 140 отгоре,като и двете имат разлика в захващането на планката към двигателя
    трябва ти ето такъв:
    Click image for larger version. 

Name:	mKLbODUPlsFLb5i8CGicPGg.jpg 
Views:	67 
Size:	6.3 KB 
ID:	114885
    Last edited by Linkestis; 08-06-2013 at 22:54.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не изключвам и варианта обявения компресор да си е за точния модел кола, както са писали по-долу (2,4 JTD 136 коня), но да са плеснали снимка на някакъв комресор, просто ей така за да има снимка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не изключвам и варианта обявения компресор да си е за точния модел кола, както са писали по-долу (2,4 JTD 136 коня), но да са плеснали снимка на някакъв комресор, просто ей така за да има снимка.
    Напълно е възможно,лошото е че ако го поръча,после да не му се вземе акъла докатого върне
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Напълно е възможно,лошото е че ако го поръча,после да не му се вземе акъла докатого върне
    Абсолютно вярно. И аз не бих рискувал. Може би е разумно да се направи едно запитване за да се изяснят нещата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Много благодаря за отговорите.Малко са такива форуми с толкова отзивчиви колеги.Относно компресора има вариянт да закупя от тук компресор и да се предвижи до там където да бъде монтиран на колата.В момента тя е в движение но без работещ компресор,самият той е изправен но явно съединителя му е дал фира и по тази причина не може да се ползва,това е и причината да се скъса пистовия ремък.Ако има някой колега който има за продаване работещ компресор от 2,4 136 коня моля да се обади

  11. #11
    Алфа фен
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    3

    Default

    Здравей колега,
    Миналата година имах същия проблем. Компресора е идентичен с този на Ланча Капа. Съединителя търпи ремонт и не е необходимо да се сменя целия компресор. Като цена ми излезе 150 лв./труд и части/ и колата беше готова за 2 часа.
    Поздрави,

  12. #12
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Колеги, продължавам да търся компресор,ако някой има информация или има компресор за продаване нека се обади.

  13. #13
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Защо ти е да сменяш целия компресор като е здрав, смени само съединителят и лагера - за тях няма нужда да се смъква компресора става на място.
    166 2.4JTD-00г.

  14. #14

    Default

    Щото ако сменява съединителя,то той или е блокирал или е приплъзвал,или направо изпаднал като е наранил оста.Съответно трябва и лагерите да смени и ос.За да ги смени трябва да смъкне компресора.Труд + газ + съединител не знам колко ще е в Германия.А и има още една купчина елементи които си заминават след проблем със съединителя.Тоест гаранция за едно лято...може би.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #15
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Не знам какво му е точно на съединителя но до сега няколко пъти му горя предпазителя и на три пъти ремъка подмирисва на прегоряло и най на края се разбрида. Ясно е че там вече трябва да се сменя по комплексно.

    ---------- Post added at 21:51 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

    Quote Originally Posted by egocentric View Post
    Здравей колега,
    Миналата година имах същия проблем. Компресора е идентичен с този на Ланча Капа. Съединителя търпи ремонт и не е необходимо да се сменя целия компресор. Като цена ми излезе 150 лв./труд и части/ и колата беше готова за 2 часа.
    Поздрави,
    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Защо ти е да сменяш целия компресор като е здрав, смени само съединителят и лагера - за тях няма нужда да се смъква компресора става на място.
    Колега мисля че ресурса на този съединител вече е изчерпан,ремонтиран е и повече няма на къде.

    ---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:51 ----------

    Имам предложение за компресор от 156 с мотор като моя 136 коня,някой знае ли дали става от 156 на 166?
    Last edited by balev64; 11-06-2013 at 21:44.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •