Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Слаб обхват на Ключа - АР 147

  1. #1

    Default Слаб обхват на Ключа - АР 147

    Здравейте, колеги. От доста време се каня да напиша за този проблем, но вече се реших, че взе да не се трае. Проблема е следния.

    Имам 2 ключа за колата, единия от както съм я купил изобщо не работи ( да отключва/заключва) иначе си паля колата нормално с него. Другия отваря, но с голям зор и то трбява да съм до прозореца на колата за да хвани. И на двете си светят диодите при натискане на копчетата. Дистанционното е с 3-те копчета.

    Какво съм опитвал до сега.
    1. Смяна с нова батерия - Няма промяна
    2. Отваряне и оглеждане на платката (почистване). Платката е 6 отвътре. Всичко си е запоено и си е на мястото и на двете дистанционни. - Няма промяна
    3. Търсих при бушоните антена, намерих едно кабелче с букса, но нищо повече.

    Ключа, който работеше почва да дава фира и той.. преди, ако отварях/затварях от 2-3 опита сега го прави от 9-10 или изобщо не иска.

    Някой сблъсквал ли се е с този проблем и ако е как се оправя обхвата на тези дистанционни. Благодаря. Колата е от подписа.

  2. #2
    започва да се пристрастява tdy's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Вършец
    Posts
    66

    Default

    При мен беше същото, аз си взех нова аларма, защото моята дори не издаваше звуци.
    Alfa 147 1.6 105hp
    Gas Injection System

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by tdy View Post
    При мен беше същото, аз си взех нова аларма, защото моята дори не издаваше звуци.
    И аз това съм замислил, но исках преди това да съм сигурен че няма решение на проблема.

    Това дали ще може да ми го сложат и да си работи всичко отделно... Там багажник/отключване/заключване..

    Описание на аларамата:
    * Аларма сигнал - ултразвуков сензор, шок сензор
    * Дистанционно включване / изключване
    * Дистанционно локализиране на автомобил
    * Тих режим аларма
    * Автоматично повторно включване "
    * Анти грабеж
    * Аларма памет
    * Auto централно заключване
    * Внимание при необичайна ситуация
    * Внимание неправилно затворени врати
    * 2-степенната шок сензор, сигнал за различните въздействия
    * Анти-код за защита на сканиране
    * 3 бутона предавател с моден дизайн
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 25245671_3_800x600_rev004.jpg  

  4. #4
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Да не те излъжа колега, но май проблема е в самите бутончета на алармата. На мен три пъти ми ги презапойваха , работят за няколко дни и после пак мъка.

    Това дето си го показал кви пари е?


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  5. #5
    започва да се пристрастява tdy's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Вършец
    Posts
    66

    Default

    Да ще стане, само пренасяш чипа от старата в новата кутия, а ключа е на щифт, при мен се отваря багажника като задържа 3 секунди бутона за отключване, но на тази аларма маи си има такъв бутон
    Alfa 147 1.6 105hp
    Gas Injection System

  6. #6
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    А добре де, няма ли някакво решение на проблема с оригиналните си ключове.... ?
    При мен си отваря/затваря(засега) без проблем вратите, но ако искам да вдигна или сваля прозорците е мъка голяма(трябва чисто до вратата да отида)....
    Иначе като натискам и задържам копчетата по дистанционното лед индикатора мига...
    предполагам някъде по антените/приемниците е проблема, но не знам къде се намира приемника на колата...
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  7. #7
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Spunky View Post
    А добре де, няма ли някакво решение на проблема с оригиналните си ключове.... ?
    При мен си отваря/затваря(засега) без проблем вратите, но ако искам да вдигна или сваля прозорците е мъка голяма(трябва чисто до вратата да отида)....
    Иначе като натискам и задържам копчетата по дистанционното лед индикатора мига...
    предполагам някъде по антените/приемниците е проблема, но не знам къде се намира приемника на колата...
    Просто като отключваш от малко по-отдалече, когато ключа е на границата на разстоянието, опираш го до брадичката ти отдолу и воала.
    Може и да увеличиш двойно разстоянието.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by D22DJ View Post
    Да не те излъжа колега, но май проблема е в самите бутончета на алармата. На мен три пъти ми ги презапойваха , работят за няколко дни и после пак мъка.

    Това дето си го показал кви пари е?
    26лв. от продавалника. Напиши "модул централно заключване"

    ---------- Post added at 07:47 ---------- Previous post was at 07:46 ----------

    Quote Originally Posted by tdy View Post
    Да ще стане, само пренасяш чипа от старата в новата кутия, а ключа е на щифт, при мен се отваря багажника като задържа 3 секунди бутона за отключване, но на тази аларма маи си има такъв бутон
    Под чипа имаш предвид това, където е като капсулка за имобилайзера ли ?

    ---------- Post added at 07:48 ---------- Previous post was at 07:47 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Просто като отключваш от малко по-отдалече, когато ключа е на границата на разстоянието, опираш го до брадичката ти отдолу и воала.
    Може и да увеличиш двойно разстоянието.
    И отстрани главата слагах... къде ли не... нямя оправия.. а и да стане това си е временно решение

  9. #9
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    26лв. от продавалника. Напиши "модул централно заключване"
    26лв за алармата+бушони+2 дистанционни+сирена и кабели ...... Това е цигания предназначена, за хората, чийто ключове за колата са като от поща, да се правят на тЕрикати като си оставят ключа на масата у кафенИето. С две думи имате оригинални ключове, който се отварят и искате да сложите оригиналната платка в тази цигания. Първо НЕ няма да стане и второ тези ключове след 100-тина паления с тях и 1 изпускане се чупат като вафла куку-руку. Ако искаш да имаш сирена отиваш при алармаджия слагаш една хубава аларма за 100-120лв. с дистанционно и готово.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  10. #10

    Default

    Мен ако питаш и 1лв не ми се дава като имам 2... ама като 1 минута седя пред колата и немога да я отворя с оригиналното си дистанционно какво да правя. Аларама не искам... искам дистанционно да ми отключва само колата и багажника отделно... това е което искам Да разбирам че няма оправия този проблем.

  11. #11

    Default

    Ново 20, оказа се че и 2-та ключа си работят нормално, хващат от първия път. Но трябва да съм вътре в колата и ключа да е максимално близо до отсека с бушоните. Някакви предположения, какво отзаде може да е проблема за слабия обхвата? Ако някой е снимал какво се крие зад бушоните би ли постнал снимката да видя какво има горе долу там. Мерси

  12. #12
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Пак ще вметна, моят ключ беше същият. Отиди при някой който се занимава с такива неща или сервиз за електроника. Поискай да ти сменят трите бутончета на платката. Аз така и не стигам да го направя, но последният път след като ги презапоиха, ключа бачкаше седмица горе долу.
    Проблема не е в колата а в ключа. Търси там решението.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  13. #13
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Копченцата струват стотинки. А ако нее от тях трябва да се види самият модул на алармата дали има за регулиране на обхвата или да му се види антенката дали ОК , но това от човек който се занимава с такива неща.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  14. #14

    Default

    Къде могат да се намерят въпросните копчета ? Какъв тип магазини ? За авточасти или електроника ?

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    И моят ключ беше така, но като сменяхме ЕКУ-то от 1.6 на 2.0, отворихме ключа и разни джиджавки (дали не беше антената в ключа) се разхождаха вътре. Бобо ги презапои и до сега (2 години вече) колата се отваря и затваря с оригиналния ключ и централно. Като максималния обхват, при който лови е около 20-тина метра.

    Така, че наистина проблема е в ключа, а не в колата!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •