Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Проблем с ролки пистов ремък

  1. #16

    Default

    Има много изчерпателна тема в раздел 156.
    Търсачката ще те заведе там
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by Росен Желев View Post
    Значи проблема е следния цъвка. Когато е студена колата не цъвка а след две три минути като загрее чува се цъв цъв цъв.Сменени са трите ролки и задния лагер на динамото и пак цъвка и то яко.Ремъка е на 5 месеца без видими дефекти по него. Та въпроса е възможно ли е от хидравликата да цъвка или е преден лагер на динамото?
    Същия го ядох преди няколко месеца. С времето цъвкането се усилва, зачестява. Отидох на сервиз и ми казаха, че обтяжния механизъм е заминал и е опасно да се кара така, щото литне ли ремъка в движение едно, че оставаш без волан и спирачки, второ- ако заметне към ангренажа ще и изтекат водите мигновено.
    Това е моя опит, смених обтяжния механизъм и заспа. Надявам се да съм помогнал
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default

    Проблема е решен - нов ремък, стария нов Dayco е бил менте - много твърд. Нова малка ролка (втора употреба) и вече не цвърчи. Май на 136 к.с. няма фрай-лайф на динамото ... имало на по-новите, така ли е?

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Същия го ядох преди няколко месеца. С времето цъвкането се усилва, зачестява. Отидох на сервиз и ми казаха, че обтяжния механизъм е заминал и е опасно да се кара така, щото литне ли ремъка в движение едно, че оставаш без волан и спирачки, второ- ако заметне към ангренажа ще и изтекат водите мигновено.
    Това е моя опит, смених обтяжния механизъм и заспа. Надявам се да съм помогнал
    Без спирачки не би трябвало да останеш, ако се скъса ремъка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    Проблема е решен - нов ремък, стария нов Dayco е бил менте - много твърд. Нова малка ролка (втора употреба) и вече не цвърчи. Май на 136 к.с. няма фрай-лайф на динамото ... имало на по-новите, така ли е?
    Aми по принцип няма но аз си монтирах принудително.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  6. #21
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    При мен пък след поливане с антифриз ремъка започна да свири нон-стоп, не да цъвка... Много дразнещо. Глася се да го сменя тез дни.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #22
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    Проблема е решен - нов ремък, стария нов Dayco е бил менте - много твърд. Нова малка ролка (втора употреба) и вече не цвърчи. Май на 136 к.с. няма фрай-лайф на динамото ... имало на по-новите, така ли е?
    И аз така смених ремъка и не можа да изкара една година а за генератора мисля че и при мен е така.
    166 2.4JTD-00г.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    Проблема е решен - нов ремък, стария нов Dayco е бил менте - много твърд. Нова малка ролка (втора употреба) и вече не цвърчи. Май на 136 к.с. няма фрай-лайф на динамото ... имало на по-новите, така ли е?
    Не!

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Aми по принцип няма но аз си монтирах принудително.
    Няма такъв принцип.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #24
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Не!



    Няма такъв принцип.
    В заблуда си повярвай.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  10. #25

    Default

    Напротив,ти си в заблуда.Ако искаш може да се преместим в темата в 156 и пак да поспорим

    Нееее чакай ,предавам се щом разбираш повече и твърдиш че нямат съединител...няма да споря
    Мир да има.

    Слагайте си обикновени..щом са били от завода така
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #26
    започва да се пристрастява gatev_88's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    колеги при мен е обратното когато колата е студена се чува едно свирене на моменти,и след 3-4 мин.когато малко загрее колата спира,преди 10хил.км. смених ролките и ремъка.Някакви мнения да дадете?

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by gatev_88 View Post
    колеги при мен е обратното когато колата е студена се чува едно свирене на моменти,и след 3-4 мин.когато малко загрее колата спира,преди 10хил.км. смених ролките и ремъка.Някакви мнения да дадете?
    Свиренето се получава от износен или отпуснат ремък.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •