Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем с прозорец на 155

  1. #1
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default Проблем с прозорец на 155

    Здр Колеги.
    Предварително се извинявам ако не съм оцелил точно каде да публикувам темата.
    Проблема ми е следния:
    Предното дясно ел. стъкло отказа да се вдига /сваля се без проблем/
    Изваждам копчето, размърдвам буксата 2-3мин и после тръгна с леко прекъсване.
    имал ли е някой подобен проблем или съвет за отстраняване на проблема ?
    Last edited by Lunov; 20-06-2013 at 19:46.

  2. #2
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Здрасти колега кажи каква е колата и прозареца автоматичен ли е или е само електрически.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #3
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ако е 155-ца , има една кутийка под пластмасата в ляво от волана (където е врътката за реглаж на фаровете) , пластмасовият капак се държи на 2 винта отстрани откъм вратата и на два чопа откъм седялката. Махаш капака и има черна кутийка, тънка с щампа фият ланча на нея. Кутийката се пада "залепяна" горе като погледнеш откъм седялката. та тази кутийка е модулът за Ел. прозореца на шоферската врата и в нея има две релета (водят се голи релета) които управляват прозореца понеже само той е автомат. та провери си тези релета,че обикновенно те правят проблем,след като казваш че си чистил буксата и копчето и не сее оправило.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Ако е 155-ца , има една кутийка под пластмасата в ляво от волана (където е врътката за реглаж на фаровете) , пластмасовият капак се държи на 2 винта отстрани откъм вратата и на два чопа откъм седялката. Махаш капака и има черна кутийка, тънка с щампа фият ланча на нея. Кутийката се пада "залепяна" горе като погледнеш откъм седялката. та тази кутийка е модулът за Ел. прозореца на шоферската врата и в нея има две релета (водят се голи релета) които управляват прозореца понеже само той е автомат. та провери си тези релета,че обикновенно те правят проблем,след като казваш че си чистил буксата и копчето и не сее оправило.
    Абе тои маи питащия е написъл ,че след като си поиграе с буксата на копчето след това е заработило за малко стъклото... Предлагам първо с мостче да даде на късо пиновете за да се елиминира самото копче!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Съгласен съм с това ти предложение,ма му написах всичко това понеже не го разбрах точно дали след разбутването (размърдване) на буксата се е оправило,че малко сложно ми се видя обяснението
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  6. #6
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Съгласен съм с това ти предложение,ма му написах всичко това понеже не го разбрах точно дали след разбутването (размърдване) на буксата се е оправило,че малко сложно ми се видя обяснението
    Само искам да се поправя,че е десен прозорец.
    А щом е трудно обяснено мога да го напиша по лесно .
    След като "разбутам" буксата , с прекъсване трудно но тръгва/ но по-скоро проблема е при вдигане на прозореца/.

  7. #7
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ами колега взрианта ти е да вземеш хубав контактен спрей (да нее WD40) и да напръскаш хубаво и после да я включиш и изключиш някоко пъти , след това ако инмаш желание потърси кдъе е хваната към купето масата (минуса) който е за този прозорец и я зачисти и нея. Кат следващо действие ти препоръчвам да свалиш кората и да направиш същото с буксата на самото елекро,моторче и да си гресираш пружината във водача на прозореца.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Ами колега взрианта ти е да вземеш хубав контактен спрей (да нее WD40) и да напръскаш хубаво и после да я включиш и изключиш някоко пъти , след това ако инмаш желание потърси кдъе е хваната към купето масата (минуса) който е за този прозорец и я зачисти и нея. Кат следващо действие ти препоръчвам да свалиш кората и да направиш същото с буксата на самото елекро,моторче и да си гресираш пружината във водача на прозореца.
    И с WD40 става перфектно. И да напръска едното хубаво вътре самото копче
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #9
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Аз имам подобен проблем с ел. стъклата-най-вече с дясното. По едно време отказа да мърда. За проба размених копчетата, тръгна. Според мен проблемът е изцяло в копчетата-аз отворих вандалски копчето,зачистих медните пластинки вътре и тръгна. Може и да има някъде другаде по веригата проблем, не знам, като меря обаче волтаж на буксата на ел. моторчето ми дава над 12 волта, което ме кара да си мисля, че все пак стига ток. Ако има някакво съпротивление по веригата, сигурно няма да има 12 волта, а по-малко.

    P.S. Миналата година разглабяхме на един приятел Golf 4-ката заради скчупени държачи на стъклото. Няма такава гадория, колата е с две жила, които обаче са намотани на една и съща макара на моторчето, самото пък е забито директно на механизма и няма как да извадиш само моторчето, без да разбуташ макарата...ужас и кошмар-омазахме я яко тогава. В сравнение с това 155-цата е бетон-един държач, движещ се по релса и всичко почти е метално, няма мърдане. Е, да, бавни са ни стъклата, но проблемът е в тоците...

  10. #10
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    [QUOTE=Dimicha;Е, да, бавни са ни стъклата, но проблее.мът е в тоците...[/QUOTE]
    В тоя ред на мисли нормално ли е пасажерското (дясното)стъкло да се вдига значително по-бавно от шофьорското ми стъкло и ако не е то къде е проблема?
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  11. #11
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    Quote Originally Posted by qkimov View Post
    В тоя ред на мисли нормално ли е пасажерското (дясното)стъкло да се вдига значително по-бавно от шофьорското ми стъкло и ако не е то къде е проблема?
    : Спам:

  12. #12
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by qkimov View Post
    В тоя ред на мисли нормално ли е пасажерското (дясното)стъкло да се вдига значително по-бавно от шофьорското ми стъкло и ако не е то къде е проблема?
    И при мен е така-дясното се вдига значително по-бавно. Не знам какъв е проблемът, според мен е електрически, моторчетата са еднакви, стъклата са еднакви, няма друга логика

  13. #13
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    И при мен е така-дясното се вдига значително по-бавно. Не знам какъв е проблемът, според мен е електрически, моторчетата са еднакви, стъклата са еднакви, няма друга логика
    То при всички коли е така понеже шоферския прозорец е по износен и водачите са по хлабави и е по бърз от другия
    155 2.0 16v МY95 Sport

  14. #14
    Запален алфист Lunov's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    176

    Default

    значи, ще пробвам копчето със спрейче и ще констатирам резултат

  15. #15
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Lunov View Post
    значи, ще пробвам копчето със спрейче и ще констатирам резултат
    По-нагоре ти писаха за WD40... Избягваи го за електрически вериги това!!
    Купи си контактен спрей!!!
    (А най-добре ако може да се почисти механически)
    Last edited by mimouzunov; 25-06-2013 at 16:35.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •