Results 1 to 11 of 11

Thread: Свестен поленов филтър за 156 вътрешен фейс

  1. #1
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default Свестен поленов филтър за 156 вътрешен фейс

    Имам следния проблем - слабо ми духа струята на климатика. Сменях филтъра есента, а стария не беше задръстен. Но това не промени нещата.

    Снощи се ядосах и махнах филтъра въобще за проба - днес климатика направо ме простуди. В сравнение с други коли, които карам, Алфата духа добре студено, но с много слаба струя. Държа я на авто на 17-18 градуса за да ми охлажда бързо или направо на ръчно минавам и макс вентилатор. И пак е слаба струята - на другите коли на макс ми развява перчема направо (ако имах де, хипотетично).

    Да ама днес без филтър - духа много по силно, несравнимо е! А не искам да я карам без филтър. Така че дайте идея за някакъв high flow филтър

    Те всъщност са два малки филтъра, намират се под джабката - на възможно най факаното мяст, но съм им хванал цаката.

    Колата е 156, фейслифт фаза 1 (двузоновия климатик), 2002 накрая.

    Самите филтри които имам като ги пробвам с уста не създават съществено затруднение, ама за вентилатора на климата явно го правят. Филтрите, които винаги съм ползвал май бяха Фиам, без активен въглен, че другите много скъпи...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  2. #2
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Мое мнение:1.всяка кола без филтър,ще духа по силно,2. 156,по принцип си духа по слабо спрямо някои други автомобили,3.демек се съмнявам да ти помогне смяната на филтъра.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #3
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Имам следния проблем - слабо ми духа струята на климатика. Сменях филтъра есента, а стария не беше задръстен. Но това не промени нещата.

    Снощи се ядосах и махнах филтъра въобще за проба - днес климатика направо ме простуди. В сравнение с други коли, които карам, Алфата духа добре студено, но с много слаба струя. Държа я на авто на 17-18 градуса за да ми охлажда бързо или направо на ръчно минавам и макс вентилатор. И пак е слаба струята - на другите коли на макс ми развява перчема направо (ако имах де, хипотетично).

    Да ама днес без филтър - духа много по силно, несравнимо е! А не искам да я карам без филтър. Така че дайте идея за някакъв high flow филтър

    Те всъщност са два малки филтъра, намират се под джабката - на възможно най факаното мяст, но съм им хванал цаката.

    Колата е 156, фейслифт фаза 1 (двузоновия климатик), 2002 накрая.

    Самите филтри които имам като ги пробвам с уста не създават съществено затруднение, ама за вентилатора на климата явно го правят. Филтрите, които винаги съм ползвал май бяха Фиам, без активен въглен, че другите много скъпи...
    Освен да се изкара вън под чистачките филтъра и да се пробва - трябва само пластмасовата кутия и всичко си пасва. При следваща смяна съм решил да го направя а и външния филтър е 10 лв. а вътрешните 30-40 лв и е кофти смяната.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  4. #4

    Default

    При 147 е същата работа , като съм сменял филтър поне 5 пъти без да подбирам марки - почти всеки път са ми давали различна марка филтър( каръл съм с такива от 20 и такива от 40 лева - чер въглен/без въглен) - така и не съм виждал разлика в силата на духане та мисля че това няма да ти свърши работа ....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  5. #5
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Мисля че имам един нов филтър от ФИАТ някъде и точно ще пасне на отвора под чистачките. Много добра идея - ще взема да пробвам. Само дето пак ще е побългаряване
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  6. #6
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    що се занимавате излишно,аз карам 5 години без филтър и няма ядове,единственно влиза малко повече прах отвън,но е търпимо предвид всички други предимства.
    П.С. Ако го сложишпри чистачките има шанс да се навлажнява лесно при обилен дъжд и да ти се изпотява стъклото повече,то затова и достамарки не го слагат вече там
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #7
    Старши алфист pesho_kj's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    646

    Default

    Моята е пълния фейслифт и да ти кажа така си духа...по-слабо е от първите 156-ци ама нейсе, прави студ
    Alfa 159 2,4 JTDm Q4
    ex Alfa 156 2,4 JTD 20V
    ex Alfa 156 1,9 JTD
    ex Alfa 75 1,8

  8. #8
    Запален алфист gboiaj's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    149

    Default

    и моята е така
    Alfa Romeo 155 1.7 TS-ex
    Alfa Romeo 155 1.9 TD-ex
    Alfa Romeo 155 1.8 MY 95 Sport-ex
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Ti

  9. #9
    започва да се пристрастява jordan_kn's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    62

    Default

    само да питам на 156-цити преди фейса,т.е. моята е 2000г. този филтър се намира под чистачките нали. Поне аз този съм сменявал до сега... или има още един под жабката.

  10. #10
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by jordan_kn View Post
    само да питам на 156-цити преди фейса,т.е. моята е 2000г. този филтър се намира под чистачките нали. Поне аз този съм сменявал до сега... или има още един под жабката.
    Нямаш друг,с един си.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  11. #11
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Пичове,бех чувал че след пълният фейслифт вече е ок и струята на въздуха (като сила на духане) и парното на дизларките,ама май нее баш така
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •