Results 1 to 11 of 11

Thread: липса на мощност

  1. #1

    Default липса на мощност

    здраейте,преди 3 месеца купих 156-ца 1.6 97г. въпроса ми към по-вещите потребители на сайта е.....на какво се дължи липсата на мощност когато катеря баири и нагорнища....ако задържа с равна газ се наема но адски бавно а като и подам рязко газ направо забива муцуната и умира ...проблема го прави както на бензин...така и на газ (уредбата е от тези с имулатора а не газов инжекцион) някой ако има идеи нека се произнесе...

  2. #2
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Според мен,надали някой може да ти помогне по "телефона".А не си споменал и от къде си?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #3

    Default

    ами странен проблем ми се вижда...Стара Загора

  4. #4
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by KOCARA View Post
    ами странен проблем ми се вижда...Стара Загора
    Що да е странен-посети сервиз и ще стане реален откам пари!
    Last edited by RUSEV-BGR; 10-06-2013 at 22:33.

  5. #5
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Default

    Това когато е загряла или когато е още студена?
    Провери си въздушния филтър, въздуховода до MAF сензора и дросела, да не изпуска от някъде въздух. Може и проблем с MAF-a да е.

    На диагностика и ще си каже.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  6. #6

    Default

    топла студена все си го прави.... хммм добра идея,и мен ме съмняваше това понеже филтърната ми кутия е доста зле,доста пукнатини има а и не може да се затвори добре...а що е то MAF?

  7. #7
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Default

    Онзи сензор, който се намира между дроселовата клапа и кутията с въздушния филтър. Дебитомер.
    Провери си хубаво и пътищата до дросела да не изпускат въздух.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  8. #8
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колегата с винетката да вметна едно важно нещо погледни си тока свещи бубини и прочие след това огледай както казват колегите тръбите и дебитомера да не има някаква пукнатина и си смени въздушния филтър .. Дебитомера можеш да го пробваш по следния начин просто откачаш буксата и я пробваш да видиш как ще върви.. Даже първо пробвай така откачи буксата и я покарай малко да видиш как ще е
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    колега казваш на баир а съединитела усещаш ли го да не преплъзва

  10. #10

    Default

    Вземи читав дебитомер от някъде (за който е сигурно, че е ОК), закачи го и тествай какво е поведението на колата. Прегледай бензиновата помпа, може да е слабо налягането. Прегледай свещите и бобините, тествай на диагностика ламбда-сондата. Компресия на цилиндрите? Много са факторите, от които зависи мощността. Понеже никога не бях карал мощна кола на бившата 156 2.0 Туин Спарк не ми правеше впечатление, че няма мощност, защото нямах база за сравнение. Блокира и двигателя (счупен картер, каране няколко стотин метра със светеща лампа за маслото), но понеже съм тъп и упорит отново си купих 156 2.0 Туин Спарк. Новата е направо изтребител, а старата сравнявайки я на око с новата е била около 90 коня. Странно...
    Last edited by dansguardian; 16-06-2013 at 21:27.

  11. #11
    започва да се пристрастява taks's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Бургас
    Posts
    33

    Default

    Колега да ти кажа и моята в момента е така върви на 3 цилиндъра на малките обороти изобщо не иска да набере скорост и двигателя трака като на дизел.Отидох при един майстор в Бургас закачиха я на компа всичко наред после мериха компресията и и излезе че губи компресия на 3 цилиндър а 4 работи едвам и отвориха двигателя и се оказа че долния клапан на 3-ти цилиндър е пукнат и има дупка дето мога си провра пръста през нея и сега ще я правят ще сменят всички долни клапани 8 на брой и без това са я отворили ще сменят всичко гумички на клапани гарнитура на глава шлайф на главата семеринги и всички гарнитури и т.н.Обяснявам го малко по простичко щото не ги разбирам много тия ремонти.Това е проблема при мен сериозен ремонт от рода на 500-600 лв. и много нерви.Обаче имам един въпрос към по запознатите с теч на масло понеже ми губеше доста масло преди да влезе в бокса от рода на 1 литър за 600 км. и пушеше доста от аспуха направо облаци когато загрее само на студен двигател си беше добре дали ще се оправи загубата на масло и имали някакъв начин без да се пипат сегмети дали е губило от там масло или от гумичките на клапаните или теча е бил от тази дупка щото ако им кажа да правят и сегменти работата отива на 1000лв. пък не ми се дават толкова пари.Да спомена че и свещите бяха целите в масло окъпани.Също ще сменят и гарнитура на картера че и той целият е олят в масло и е лепен със силикон.Колата е Алфа 156 1.6 тс 120к.с.Благодаря ви предварително за мненията.Ако някой тук във форума го знае този сервиз "Алфа" в Бургас нека каже някакво мнение дали си разбират от работата защото за първи път ходя при тях но ми харесаха как се държат и работят и мисля че ще свършат работа.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •