Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Добър диагностик

  1. #16
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    ))....ако можеха да се правят виртуални операции, аз сам щях да си премахна апендесита......
    най ми харесват изказванията:
    ..100% съм сигурен....това е проблема..
    ...я запали да чуя...аха.....нали ти казах ....
    За тия неща си има сервизи....ако го правиш на улицата най много да си напрвиш операция от херния, вместо да премахнеш апендикса и накрая да получиш пертонит...образно казано
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #17
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Аз залагам на Настройка на газовото, не ме питайте откъде знам . Докато газаджията не ти настрои така колата,че бензиновите и газовите дюзи да се с еднакви времена на впръскване и в същото време ламбдата ти да не засича богата смес при работа на газ няма ти се оправи колата
    +1 и от мен...

    п.с. И колега оправи го това че става све по-зле и по-зле

    Трябва ти някой който разбира на газовата ти. И при мен беше така но с помоща на Роби и Тедо , нещата се оправиха и сега всичко си е 6


    Ако си от София, въобще не се и замисляй ами отиди при Роби! Сигурен съм че ще намери решение на проблема ти!
    155 1.8 8v SUPER MY95

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default

    Колеги не случайно търся добър диагностик че вече бях при такъв които се занимава само с нашите колици и резултата е винаги един и същ аз по беден майстора по богат.Колата е слушана многократно на комп от този майстор и винаги няма проблем а само ми вика смени дебитомер смени ламбда ако не стане смени и компютъра.Е това вече като го каза и ме загуби тотално.Затова разпитвам за човек който разбира какво прави и знае защо го прави.Ясно ми е че по слух не става да се решат проблемите ама този ми е втория така наречен майстор който се занимава само с Alfa ама и двамата са еднакви гледат да вземат само парата без да решават проблема-и ме взимат за някой които не разбира но за тяхно съжаление съм технически грамотен човек и не уцелиха номерата които решиха да ми въртят.

    ---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:34 ----------

    Ще се зарадвам ако оставите и координати на някой ДОБЪР МАЙСТОР и да се разбирам за час кога да види принцесата и да каже за какво става дума.Много ще съм ви благодарен за посочени координати по възможност и телефон,за да си уговоря час предварително.Предварително благодаря.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Stas View Post
    Колеги не случайно търся добър диагностик че вече бях при такъв които се занимава само с нашите колици и резултата е винаги един и същ аз по беден майстора по богат.Колата е слушана многократно на комп от този майстор и винаги няма проблем а само ми вика смени дебитомер смени ламбда ако не стане смени и компютъра.Е това вече като го каза и ме загуби тотално.Затова разпитвам за човек който разбира какво прави и знае защо го прави.Ясно ми е че по слух не става да се решат проблемите ама този ми е втория така наречен майстор който се занимава само с Alfa ама и двамата са еднакви гледат да вземат само парата без да решават проблема-и ме взимат за някой които не разбира но за тяхно съжаление съм технически грамотен човек и не уцелиха номерата които решиха да ми въртят.

    ---------- Post added at 17:37 ---------- Previous post was at 17:34 ----------

    Ще се зарадвам ако оставите и координати на някой ДОБЪР МАЙСТОР и да се разбирам за час кога да види принцесата и да каже за какво става дума.Много ще съм ви благодарен за посочени координати по възможност и телефон,за да си уговоря час предварително.Предварително благодаря.
    Така с недомлъвки, няма да стане. Посочи майстора и конкретно какво е правено по колата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default

    Майстора няма да го кажа кой е.Сменени свещи,кабели,една бобина,монтирана газова уредба-гледана и качвана на комп показва че всичко е Ок но като се пали сутринта си е голяма мъка.Пали от раз,оставям да позагрее малко и ако реша да дам газ забрави само киха и кашля трябва да я вкарам в 3-4 хиляди оборота и така докато не позагрее малко.Но и като загрее отново се усеща че и липсва мощност-понякога всичко е Ок но много рядко.Имам усещането че горивната смес е много богата и не и достига въздух на колата.И отново подчертавам че дебитомер и лабда са ок така поне казва така наречения майстор.Теставах я сутринта да откача дебитомера да видя как ще се държи отново по същия начин кихане и кашляне.И да си дойдем на въпроса дайте мобилен на човек който е добър в диагностика.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Stas View Post
    Майстора няма да го кажа кой е.Сменени свещи,кабели,една бобина,монтирана газова уредба-гледана и качвана на комп показва че всичко е Ок но като се пали сутринта си е голяма мъка.Пали от раз,оставям да позагрее малко и ако реша да дам газ забрави само киха и кашля трябва да я вкарам в 3-4 хиляди оборота и така докато не позагрее малко.Но и като загрее отново се усеща че и липсва мощност-понякога всичко е Ок но много рядко.Имам усещането че горивната смес е много богата и не и достига въздух на колата.И отново подчертавам че дебитомер и лабда са ок така поне казва така наречения майстор.Теставах я сутринта да откача дебитомера да видя как ще се държи отново по същия начин кихане и кашляне.И да си дойдем на въпроса дайте мобилен на човек който е добър в диагностика.
    Коя година е колата колега.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #22
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Пак започнахте да лекувте момчето виртуално.....
    Дано да не прозвучи като реклама, но аз съм доволе от Лисан......пич лесно ще го откриеш в клубни сервизи....не си натрапвам мнението, винаги има доволни и недоволни от даден майстор, но и от мен да знаеш:....има и много кофти клиенти дето подхождат с недоверие....в края на кайщата това е само една ламарина!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default

    Нямам време в момента за майстори-затова се мъчим взаимно с принцесата .Благодаря за отзивите ви колеги като реша проблема ще ви кажа какво и е било.

  9. #24
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    аз също съм добър диагностик.
    JTDm 170+

  10. #25
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Не лесно да вадиш на някои думите със ченгел от устата.Ако си сложил ГИ и ако си имал някакъв проблеми преди това нормално е колата да не върви и след това,така че е нормално е да кажеш при кои си ходил за да не се парят и други колеги от форума.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    Quote Originally Posted by Stas View Post
    Нямам време в момента за майстори-затова се мъчим взаимно с принцесата .Благодаря за отзивите ви колеги като реша проблема ще ви кажа какво и е било.
    Имам абсолютно същият проблем.Минах по същият път
    с майсторите за това те моля ако решиш проблема сподели.
    колата ми е същата но не е на газ те не е от газта.

    ---------- Post added at 06:54 ---------- Previous post was at 06:51 ----------

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Не лесно да вадиш на някои думите със ченгел от устата.Ако си сложил ГИ и ако си имал някакъв проблеми преди това нормално е колата да не върви и след това,така че е нормално е да кажеш при кои си ходил за да не се парят и други колеги от форума.
    Нали се сещаш че ще го изядат с парцалите.За тва кажете
    читавия. другите нямат значение.

  12. #27
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by fastedy View Post
    Имам абсолютно същият проблем.Минах по същият път
    с майсторите за това те моля ако решиш проблема сподели.
    колата ми е същата но не е на газ те не е от газта.

    ---------- Post added at 06:54 ---------- Previous post was at 06:51 ----------



    Нали се сещаш че ще го изядат с парцалите.За тва кажете
    читавия. другите нямат значение.
    Ако колата ти прави въпросния проблем само на бензин понеше няма газ има няколко варианта.
    Пак се повтаря писаното няколко стотин пъти във форума драмите със сутрешното палене и заглухване докато е стъдена колата се дължат хай общо казано нха проблеми със сместа.
    Един от най често срешаните проблеми е лошо регулирана газова която бърка бензиновия комп.
    Това се разбира супер елементарно започвата и карате колата само на бензин никаква газ и за 200-300км ако не се оправи значи има проблем с бензиновата уредба.
    А ако на бензин се оправи газаджията трябва да я настройва докато я уцели.
    Щом остане проблема на бензин хубаво е да си види как работи алмбдата да не бърка тя работата. (при мен преди време това се получаваше с оригиналната сонда от каталога на Бош, с универсалната се оправи)
    Ако не е от сонда може да се потърси пропуск на въздух след дебитомера разни маркучи колектори уплътнения по колектори и други такива.
    Дебитомера на диагностика се проверява сравнително лесно за това не е споменат.
    Смяната на кабели и свещи едва ли ще реши подобен проблем.
    Много ми харесва израза гледана на комп всичко е наред. Е ми добре ама ако не се види в движение как се държат дебитомера и сондата кое му е гледането на комп, незнам. Грешки и аз мога да чета но не винаги прочитането на грешките може да даде причината з апоявяването им.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    е аз ли да ги търсим тея работи? нали за това момчето
    пита за читав майстор.
    п.с. сменил съм 2 сонди

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    35

    Default

    Сутрешната дилема си на бензин и си я имам много отдаван-газовата е монтирана преди месец.Така наречения майстор каза че я е гледал на компа и каза че няма проблем-но това не значи че аз му вярвам.Точно затова се търси добър диагностик не такъв който гледа и не знае какво вижда а такъв дето вижда и разбира за какво става дума.Няма засмуквания на въздух след дебитомера,свещи,кабели и бобини са ок.И на мен ми писан да повтарям постоянно за какво става въпрос ама ето на за енти път ще повтарям и за в бъдеще няма проблем .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •