Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем след гърмеж в клектора - алфа 145 боксер

  1. #1
    започва да се пристрастява zende's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    64

    Default Проблем след гърмеж в клектора - алфа 145 боксер

    Та вчера като тръгнах да паля и форсирах двигателя за да прехвърли на газ и нещо гръмна след това пак запалих но колата започна да работи сякаш на 2-3 целиндъра и на бензин и на газ??? смених кабелите на свещите но проблема продължава някой може ли да каже от какво друго би могло да стане така???? Само да кажа че колата е 145 боксер 1.3 на газ

  2. #2

    Default

    Данеби при паленето да е останало газ в колекторите от предишния старт и при детонацията да е пръснала колекторите и или въздуховода ? и да смуче въздух за това да работи на 3-4 цилиндъра ?
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  3. #3
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Колеги споделям лично преживяване, не казвал че при теб е същото. На мен когато ми гръмна Боксера направо строши кутията на въздушния филтър. След което пластмасово парче от кутията попада чак до смукателния клапан на 4-ти цилиндър и залепва там ама се разтапя от температурата и стана мазало. Държеше клапана отворен и работеше много зле както ти казваш все едно на 2-3 цилиндъра.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  4. #4
    започва да се пристрастява zende's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    64

    Default

    Въздуховода видимо е наред и колекторите поне отгоре не видях да са пукнати казаха ми че бубина може да е заминала????

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Стига простотии!
    Просто смуче въздух и то след дросела.
    Ляво на борд , долу на колектора е хванат маркуча за вакуум-усилвателя за спирачките. Много вероятно да се е измъкнал, скъсал или просто по-нагоре да е изхвърчал клапана.
    Всичко това, ако го прави и на бензин.
    Ако на бензин не го прави, виж кривия маркуч да не се е скъсал!
    Ако всичко е наред и го прави и на бензин и на газ, откачи гатчика за температура на въздуха. Намира се отдолу на тръбата между филтъра и дросела.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Да бе сигурно са въздуси просто споделих на мен какво ми се случи. И то защото клапата на кутията беше сложена точно под гредичката на капака и не можеше да се отвори хубаво да изпусне.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by kolchev View Post
    Да бе сигурно са въздуси просто споделих на мен какво ми се случи. И то защото клапата на кутията беше сложена точно под гредичката на капака и не можеше да се отвори хубаво да изпусне.
    Колега, писах на три мастики!
    Сега съм на петата!
    Не се заяждам, а просто такъв ми е изказа на третата мастика
    Това дето си го споделил е за една друга тема, за най-тъпите аварии
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by zende View Post
    Въздуховода видимо е наред и колекторите поне отгоре не видях да са пукнати казаха ми че бубина може да е заминала????
    Най-често се пукат от доло провери както е казал колегата въздуховоди кутий на филтъра изобщо цялата всмукателна система ако всичко е на ред диагностика.. или с мултета и аутодата всеки един датчик ... Не знам как е при боксера но при мен ТС двигателя така го спасих че гърмеше думтеше и т н :]

    ПС. Има логика но в обратният ред заминала бобина/кабел/свещ и поради това да се е получил гърмеж и цялата всмук-на см-а да си е наред но трябва да се провери, най-добре намери една нова бобина и пробвай
    Last edited by Strato; 12-06-2013 at 01:42.
    Alfa 145 1.4/TS/1997'

  9. #9
    започва да се пристрастява zende's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by Strato View Post
    Най-често се пукат от доло провери както е казал колегата въздуховоди кутий на филтъра изобщо цялата всмукателна система ако всичко е на ред диагностика.. или с мултета и аутодата всеки един датчик ... Не знам как е при боксера но при мен ТС двигателя така го спасих че гърмеше думтеше и т н :]

    ПС. Има логика но в обратният ред заминала бобина/кабел/свещ и поради това да се е получил гърмеж и цялата всмук-на см-а да си е наред но трябва да се провери, най-добре намери една нова бобина и пробвай
    Днес смених свещи,кабели и една бубина но проблема така и си остава

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Колега от къде си? Може близо до теб да има сервиз в който да ти помогнат, тук пада едно гадаене от което няма смисъл.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  11. #11
    започва да се пристрастява zende's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by nikolchoni View Post
    Колега от къде си? Може близо до теб да има сервиз в който да ти помогнат, тук пада едно гадаене от което няма смисъл.
    От София съм Днес един майстор ми каза че може единият целиндър да няма компресия дано не се окаже прав утре ще отида на по обстоен преглед

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    62

    Default

    колега виж плочката за газта дали има кихалка и дали е на мястото си. А може да се е скъсала и да ти трябва нова в газ сервиз ще си намериш

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това са типични симптоми че двигателя смуче въздух след дросела, както казаха. първо от там трябва да почнеш като най-лесен, най-евтин и най-вероятен проблем.
    точка

  14. #14
    започва да се пристрастява zende's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    това са типични симптоми че двигателя смуче въздух след дросела, както казаха. първо от там трябва да почнеш като най-лесен, най-евтин и най-вероятен проблем.
    Ще проверя колега но не трябва ли ако смуче въздух да държи високи обороти?защото в момента колата работи на нормални обороти??

  15. #15
    започва да се пристрастява zende's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    64

    Default

    Проблема е решен оказа се че съм сменил грешната бубина или поне е трябвало да сменя и двете за по сигурно Първата която смених изглеждаше много по зле от другата която се оказа проблема

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •