Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Волана дърпа леко вляво или вдясно

  1. #1
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default Волана дърпа леко вляво или вдясно

    Не намерих такава тема.
    При спиране понякога волана ми дърпа леко вляво или вдясно.
    Това силно зависи от пътя по който карам. На някой места не мърда дори при по рязко спране, на други дърпа при плавно .
    Първо мислех че е за реглаж, но след реглажа на предницата си продължи по същия начин.
    Започна да го прави след като сложих долни носачи Atec и джанти с гуми 17ки. И не знам дали носачите са проблема , по-високото налягане в 17ките (2.6) или нещо съвсем друго.
    ...

  2. #2
    Запален алфист GurgaPiti4's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив, Видин
    Posts
    162

    Default

    Ако ти тресе волана при леко каране значи може да е от гуми и джанти, щом не го праави всеки път може да е от пътната настилка.Пробвай го на път дето е прав и няма да тегли на някъде.Може да го прави и от това в зависимост накладките, може едните да опират повече от другите.

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Колко са ти широки гумите сега и с какви беше преди? Моята прави така когато по пътя има коловози.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4

    Default

    Малко да има наклон или неравност,широката гума винаги увлича.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    И при мен го има при 205/45/16. леко увлича леко на една страна..
    155 1.8 8v SUPER MY95

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Не намерих такава тема.
    При спиране понякога волана ми дърпа леко вляво или вдясно.
    Това силно зависи от пътя по който карам. На някой места не мърда дори при по рязко спране, на други дърпа при плавно .
    Първо мислех че е за реглаж, но след реглажа на предницата си продължи по същия начин.
    Започна да го прави след като сложих долни носачи Atec и джанти с гуми 17ки. И не знам дали носачите са проблема , по-високото налягане в 17ките (2.6) или нещо съвсем друго.
    Залагам на кофти гуми, ако имаш възможност смени предните две и пробвай.

  7. #7
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Колко са ти широки гумите сега и с какви беше преди? Моята прави така когато по пътя има коловози.
    Преди бяха 205/60/15 @ 2.2 atm
    Сега са 215/45/17 @ 2.6 atm

    Точно там, където има коловози в асфалта дърпа най-много. И все пак е съвсем слабо - дори леко да държиш волана няма как да стане проблем.
    Беше ми интересно и затова пуснах темата.
    Може да пробвам да намаля налягането до 2.3 за да видя дали ще се държи по-добре по скапаните ни пътища, но пък с по-ниското налягане ще отиде някоя джанта ...
    ...

  8. #8

    Default

    Имам едни китайски 225/45/17 в мазата, правят същите номера, пуснех ли волана колата сама тръгваше по неравности и коловози на пътя, сложих 4 Дънлопа и всичко си дойде на място, размера е 215/50/17, карал съм ги на 2.0 а в момента са на 2.6 атмосфери, няма разлика в поведението, автомобила се държи перфектно.

  9. #9
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    NEXEN N8000 са гумите Made in Korea. Нищо общо с китайските. Според Auto Bild не са лоши. http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm
    Даже са по-меки от конкурентите си и се износват по-бързо но пък държат много добре на сухо и мокро.
    15ките са ми hankook също корейски. Имам добри лични впечатления от още 1 автомобил с корейски hankook.

    Проблема описан в темата може да е "гуми от изтока" разбира се но тази теория може и да отпадне когато някой напише че е с „маркови" гуми а волана му дърпа когато има коловози в асфалта.
    ...

  10. #10

    Default

    Остава вариант с "меки", полу-отпуснали амортисьори, или с мъртва зона на работа, които при натискане не дават симптом на изтървали...
    Last edited by Доко; 12-06-2013 at 22:33.

  11. #11
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    При мен с Гудиър,Фалкен и сега с Бриджистоун си дърпат при неравен път.Размер 215/45/17.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  12. #12

    Default

    1. Баланс на джантите.
    2. Разлика в налягането на гумите.

  13. #13

    Default

    Нормално е.Всяка подмяна на цолажа посочен от проезводителя води до аномалия

  14. #14

    Default

    Не мисля, че има повод за притеснение. При мен със 205/55/16 нови гуми и прави джанти си дърпа осезаемо при коловози от асфалт. Със 17-ките пък постоянно трябваше да държа волана на контра ако карам по някой път с по-голям страничен наклон.

  15. #15

    Default

    При смяна на носачи - задължително стенд.
    А гледам си я минал... в такъв случай пробвай с по-малко налягане.
    2.6 бара ми се вижда много.
    Аз карам на 2.2 бара и няма ядове.
    Last edited by Alfoso; 13-06-2013 at 23:43.
    '99 156 1.9 JTD SP3

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •